Још један неуспех Г17 и ИДМ

untouchable

Ističe se
Banovan
Poruka
2.748
Вечерње Новости

Окружно јавно тужилаштво одбацило је кривичну пријаву потпредседнице Владе др Иване Дулић Марковић коју је поднела 2. августа ове године против др Горана Цветановића, народног посланика СРС и председника лесковачког Парламента.
Тужилаштво је утврдило да изјава др Црветановића за скупштинском говорницом, неколико дана пре подношења пријаве, "да не мрзи Ивану Дулић-Марковић зато што је Хрватица него зато што је усташа и зато јер су јој брат и отац били усташе" нема елемената за кривично гоњење и да не изазива верску и националну нетрпељивост.
 
untouchable:
Вечерње Новости

Окружно јавно тужилаштво одбацило је кривичну пријаву потпредседнице Владе др Иване Дулић Марковић коју је поднела 2. августа ове године против др Горана Цветановића, народног посланика СРС и председника лесковачког Парламента.
Тужилаштво је утврдило да изјава др Црветановића за скупштинском говорницом, неколико дана пре подношења пријаве, "да не мрзи Ивану Дулић-Марковић зато што је Хрватица него зато што је усташа и зато јер су јој брат и отац били усташе" нема елемената за кривично гоњење и да не изазива верску и националну нетрпељивост.
A vesti čitaš do pola?
 
Па СРС је доказала оптжбе.
Дулићка није демантовала наводе, а није ни тужила због клевете већ због "ширења верске...".
Шта ту има више да се доказује кад оптужена страна не негира наводе.
 
... ja mislim da je uvek bitno prvo izneti dokaze a onda "analizirati" sta ti dokazi predstavljaju. znaci, ako vec postoji tako nesto senzacionalno, lepo se sazove press konferencija, na stolu mikrofoni, fascikle sa "dokazima" u onom broju koliko je pozvano novinara - da mogu lepo i sami da istrazuju i "analiziraju" tu "senzaciju". i medju dokazima, kopije dokumenata, slike, cd-i... ma sve sto se skupiti moglo.

nazalost, to se kod nas tako ne radi. nema temeljnosi ni u cemu - i jako malo ljudi svoj posao temeljno obrade. takodje sve se svodi na atak licnosti a ne na atak dela - sto bi trebalo da radi opozicija. ali nazalost na kod nas se sve vrti oko individualnih licnosti a ne oko necega sto neko radi/ne radi.... i zato uvek glasamo za "ljude" a ne za ono sto predstavljaju i za sta se zalazu, jer u sustini to i nije tako jasno i prepoznatljivo kao licnosti koje su nam mediji vec toliko detaljno predstavili da "znamo sve o njima", kao da su nam rod rodjeni....

mislim da je nedopustivo da se predstavnici naroda ponasaju na nacin na koji su se ponsali ljudi koji su izazvali incidente i ne odobravam takvo ponasanje koje se pre svega odlikuje deficitom vaspitanja, a onda i pristojnosti. takodje se protivim bilo kakvim slicnim ispadima ma ko to radio - bio on crn, zut, zelen, zulu, portugalac ili anarhista... jednostavno nevaspitanje i losi maniri!
 
ja se izvinjavam ali moram da budem prost - posto nisam imao prilike da cujem nesto sto je kulturnije a ima podjednako dobro sazeto znacenje.

"g***o se ne dira, jer sto ga vise diras to ono vise..." neprijatno mirise... eto nije skroz nekulturno!

predpostavimo da je meni neko tako nesto rekao - ne bih se bavio time sta je ko rekao.... zapusio bih im usta na drugi nacin. trajno.

edit: da i da neko na pomisli - nisam imao u vidu nikakvo nasilje ili tako nesto!
 
Crni_gavran:
А мене интересује шта ће се догодити ако Тома Николић изнесе доказе. Да ли ћете и даље бити тако гласни?

Pa iznosi ih, evo, već mesecima, pa ništa.
A šta će biti ako on i ti tvoji jednostavno lažu?
Hoćete ih i dalje voleti i želeti?
Ili ćete ih voleti još više:lol:

Gavrane, da Grobar ima dokaze, dakle: ime i prezime, jedinica, lokacija, zločin i sve ostalo zar ne bi oni to štampali u onom svom smeću, objavili na svom sajtu i slično?
Uostalom, zar ne bi bar vama, istaknutim borcima, to prezentovali8-)
 
untouchable:
Па СРС је доказала оптжбе.
Дулићка није демантовала наводе, а није ни тужила због клевете већ због "ширења верске...".
Шта ту има више да се доказује кад оптужена страна не негира наводе.

Kralju svih pravnika ovoga sveta!!!!:lol: :lol: :lol:
Evo na primer: ja kažem da si ti izuzetno glup, ti to negiraš i kažeš da nisi.
I misliš da je dovoljan dokaz to što si ti negirao?
E pa nije:lol:

A kad se budeš žalio da sam te uvredio, e onda ću da dokazujem i da dokažem8-)
 
DellBoy-011:
Kralju svih pravnika ovoga sveta!!!!:lol: :lol: :lol:
Evo na primer: ja kažem da si ti izuzetno glup, ti to negiraš i kažeš da nisi.
I misliš da je dovoljan dokaz to što si ti negirao?

:D Глупане, наравно да није довољан доказ, али тек по том негирању улази се у поступак доказивања.
У овом конкретном случају негирања нема - дакле наводи се узимају као тачни.
 
untouchable:
:D Глупане, наравно да није довољан доказ, али тек по том негирању улази се у поступак доказивања.
У овом конкретном случају негирања нема - дакле наводи се узимају као тачни.

Znači ne negiraš?
Nisi baš toliko glup:lol:
 
untouchable:
Па СРС је доказала оптжбе.
Дулићка није демантовала наводе, а није ни тужила због клевете већ због "ширења верске...".
Шта ту има више да се доказује кад оптужена страна не негира наводе.

Prvo, žena je rekla da uopšte nema nameru da ulazi javnu u polemiku sa neozbiljnim ljudima.

Drugo, kakve veze ima i da joj je brat bio u hrvatskoj vojsci. Možda je čovek bio na odsluženju redovnog vojnog roka i to kao kuvar.

Treće, koliko se sećam, lično je Toma na konferenciji za štampu rekao da još uvek nema potvrdu te informacije i da će obavestiti javnost čim dobije potvrdu.

Javnost je i dalje neobaveštena.
 
Crni_gavran:
А мене интересује шта ће се догодити ако Тома Николић изнесе доказе.

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]ПИШИТЕ[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]ДР ВОЈИСЛАВУ ШЕШЕЉУ[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Mr. Dr Vojislav Seselj
UN Detention
Pompstationsweg 32
NL-Scheveningen
[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif] (The Hague)
Unt Post 87810
NL-2508 The Hague
Holand
[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][/font]
 
DellBoy-011:
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]ПИШИТЕ[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]ДР ВОЈИСЛАВУ ШЕШЕЉУ[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Mr. Dr Vojislav Seselj
UN Detention
Pompstationsweg 32
NL-Scheveningen
[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif] (The Hague)
Unt Post 87810
NL-2508 The Hague
Holand
[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][/font]

Evo paket............. :D
thumb01mojtesy3.jpg
 

Back
Top