Njegova/njena ambicioznost

ne moze da bude ambiciozniji od mene,ne zato sto sam ja previse ambiciozna nego sto u tom pravcu mogu samo da ga pratim
a ako je manje moze jako da smeta,jer mi je zadovoljavanje trenutnim stanjem nepojmljivo,neimanje ciljeva,nedostatak zelje za usavrsavanjem makar,to pasivno zivljenje je za mene negativno
 
Nekako se tako desilo da uvek imam posla sa talentovanima, a kako je tu i temperament u pitanju, onda on mora da bude realizovan, pa su mi ljubavi uvek bile ambiciozne, ne u smislu da su karijeristi (aha! nađite mi ženski rod: karijeristkinje :lol:) ....
Ne volim karijeriste, tim ljudima nešto fali, nema sumnje...
Ne smeta mi, naprotiv, volim da je žena ostvarena u svom poslu, uživam u tome.
A mislim da se u ljubavi i vezama koje su kvalitetne, pitanje "ko je ambiciozniji" ne postavlja.
 
Као у посту изнад...
Највише ми одговара ако смо на некој сличној разини....или можда би ми одговарало да је маааалкице амбициознији од мене....не претерано.
 
Смета ми ако није нимало амбициозан. Амбициозност није само трка за положајем и новцем, него за личним напредовањем. Они који нису баш нимало амбициозни стагнирају као личности, не развијају се.

Сметају ми и они претерано амбициозни јер цео свој живот претворе само у трку....и често запоставе остале аспекте живота.
 
Sharlote:
Koliko vam je bitna partnerova ambicioznost? Koliko vam smeta ako nije ambiciozan i kako se nosite sa tim ako je on mnogo ambiziozniji od vas?
Moj poslednji decko je zivot pretvorio u posao i neke druge obaveze (te dve godine koliko smo bili u vezi), i to mi nije odgovaralo, jer se nismo vidjali i takva veza nije imala smisla. Ne mislim da je u pitanju bila ambicija kod njega, vec prosto zivot samo kroz obaveze i posao (imao je razloge da bezi od sebe, te je to i cinio).
Takav je i danas, do guse u obavezama (ne profesionalnim, vec nekim drugim), ne vidja prijatelje, nema vezu, zivi kao pustinjak.

Ja nisam nacisto sa svojim ambicijama. Imam ih, one uopste nisu samo profesionalne (mada mi je poslednje dve godine posao i gomila putovanja povezana sa tim dominantna strana zivota - prosto, konacno mi tu stvari idu bas dobro i na ruku), vec se odnose na sve sfere zivota.
Ambiciozna sam i u prijateljstvu, i u ljubavi, u zivljenju generalno. Nekako, povrsno, polu-, kvazi ne samo da mi nije dovoljno, nego me cak i ne zanima, ne privlaci mi paznju. Imam malo prijatelja, ali se intenzivno i blisko druzimo. Ne ulazim cesto u veze, ali kada sam u vezi 100% sam u tome i ocekujem mnogo od nje i od partnera (ne toliko da radi stvari za mene, koliko da bude dosta toga) ...

(hmmm, da li sam promasila temu :roll: )
 
ja sam zapanjena odgovorima :shock: Nejgova ambicioznost i nekako da korespondira sa mnom, ali prijatelji??? Pa znamo se ......uh....toliko dugo, da mi je ok šta god da reše :idea: naravno da ne tapkaju u mestu, ko je lud da šlajfuje....ali to je duh, a ambicija je posledica želje za usmeravanjem tog rasta...


Kako rešavam - ponudim mu obuku, i to vrh! :lol: Jedino što se bojim da su reči jedno, a dela drugo...:?
 
Sharlote:
Koliko vam je bitna partnerova ambicioznost? Koliko vam smeta ako nije ambiciozan i kako se nosite sa tim ako je on mnogo ambiziozniji od vas?
JAKO JA KO BITNO....nije mmi toliko bitno da je nesto preterano uspesan( mogu da budem uspesna za oboje :) ) , ali jako mi je bitno da se trudi, da ima nove ideja, da pokusava..
 
Betty:
ja sam zapanjena odgovorima :shock: Nejgova ambicioznost i nekako da korespondira sa mnom, ali prijatelji??? Pa znamo se ......uh....toliko dugo, da mi je ok šta god da reše :idea: naravno da ne tapkaju u mestu, ko je lud da šlajfuje....ali to je duh, a ambicija je posledica želje za usmeravanjem tog rasta...


Kako rešavam - ponudim mu obuku, i to vrh! :lol: Jedino što se bojim da su reči jedno, a dela drugo...:?

U čemu bi me obučavala....inače sam vrlo ambiciozan....
 
Moja "partnerka" mora da u potpunosti podrzava pored mene moju ambiciju da nosim smesne brcice, da postanem vrhovna vlast neke zemlje i da onda osvojim ceo svet, proglasim Silent Boba za svetca i da promenim ime planete sa Zemlja (odnosno Earth) na Nenadland!
 
Bitno mi je da je osoba sa kojom sam, kreativna. Samim tim je i ambiciozna. Kreativni ljudi ne stagniraju.
teddy.gif
 
Tuzni_patak:
U čemu bi me obučavala....inače sam vrlo ambiciozan....


Ambicija nije dovoljna, morao bi da budeš kooperativan, vešt u komunikaciji, samosvestan i pouzdan igrač. Znači nema cile - mile, morao bi da ZNAŠ šta radiš :lol: Ah, da, i da čitaš Službeni Glasnik :lol: I da čekaš da krene primena novih zakona i tako...da tražiš svoje mesto.

A tih "poslovnih niša" ima gde 'oćeš....ali bukvalno :lol:
(idem sad da otvorim konsultantsku firmu :rolleyes: )
 
Betty:
Ambicija nije dovoljna, morao bi da budeš kooperativan, vešt u komunikaciji, samosvestan i pouzdan igrač. Znači nema cile - mile, morao bi da ZNAŠ šta radiš :lol: Ah, da, i da čitaš Službeni Glasnik :lol: I da čekaš da krene primena novih zakona i tako...da tražiš svoje mesto.

e znam i cileta i mileta... inace ovaj moj lenstina retka zverka i sto ga volem taka
 
Jedna od reci koju mrzim je AMBICIJA. Skripi mi u usima i zamisljam gomilu likova sa kravatama u odelu kako trckaraju tamo-vamo sa tasnama, ali obezglavljeni, ono ko muve bez glave. :lol:
Plus, ta rec mi je fiksirana iskljucivo za materijalnu sferu.
Htenja, to je lepa rec. :-)
 
divlja, pa to su ljudi zbog kojih je ambicija na losem glasu...

Betty, sto te cudi da od svojih prijatelja ocekujem(o) da budu ambicionzni? Covek ili zena mogu da budu ambiciozni na milion nacina, ne znaci to da ocakujem da svi postanu direktori, milioneri ili nobelovci...
Dogodilo mi se da prestanem da se druzim sa dve osobe jer su bile (po mom misljenju) preambiciozne, tu vise nije bilo mesta ni za kakvo druzenje ili pricu ili plemenita osecanja nego samo "grabi, grabi, grabi"... a imam i drugare kji su totalno neambiciozni (ne tragaju uopste, ni za cim) i postali su uzasno dosadni, smoreni i - sto je najvaznije -nesrecni... Ambicija je zdrava stvar.
 

Back
Top