Njegova/njena ambicioznost
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 124

Tema: Njegova/njena ambicioznost

Primećen član Charlotte (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Njegova/njena ambicioznost

Koliko vam je bitna partnerova ambicioznost? Koliko vam smeta ako nije ambiciozan i kako se nosite sa tim ako je on mnogo ambiziozniji od vas?

hanibaI77
    Guest

Podrazumevano Re: Njegova/njena ambicioznost

ne moze da bude ambiciozniji od mene,ne zato sto sam ja previse ambiciozna nego sto u tom pravcu mogu samo da ga pratim
    a ako je manje moze jako da smeta,jer mi je zadovoljavanje trenutnim stanjem nepojmljivo,neimanje ciljeva,nedostatak zelje za usavrsavanjem makar,to pasivno zivljenje je za mene negativno

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Nekako se tako desilo da uvek imam posla sa talentovanima, a kako je tu i temperament u pitanju, onda on mora da bude realizovan, pa su mi ljubavi uvek bile ambiciozne, ne u smislu da su karijeristi (aha! nađite mi ženski rod: karijeristkinje ) ....
    Ne volim karijeriste, tim ljudima nešto fali, nema sumnje...
    Ne smeta mi, naprotiv, volim da je žena ostvarena u svom poslu, uživam u tome.
    A mislim da se u ljubavi i vezama koje su kvalitetne, pitanje "ko je ambiciozniji" ne postavlja.
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

E, ukratko: meni je najvažnije da je ona zanteresovana za svet oko sebe, da nije centrirana i formatirana..
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Domaćin Snezna_kraljica (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    88

To je super, samo dok ne pocne da gazi preko drugih i dok ne pocne da to pretpostavlja meni.

Domaćin Snezna_kraljica (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    88

I ja sam ambiciozna - najbolje je da smo podjednako i na isti nacin ambiciozni.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ooo, jako vazna stvar, ne samo kod ljubavnika nego i kod prijatelja... ali da bude, kao sto rece kraljica, slicna vrsta i intenzitet ambicije...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Као у посту изнад...
    Највише ми одговара ако смо на некој сличној разини....или можда би ми одговарало да је маааалкице амбициознији од мене....не претерано.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Смета ми ако није нимало амбициозан. Амбициозност није само трка за положајем и новцем, него за личним напредовањем. Они који нису баш нимало амбициозни стагнирају као личности, не развијају се.

Сметају ми и они претерано амбициозни јер цео свој живот претворе само у трку....и често запоставе остале аспекте живота.

Aktivan član carolina 212 (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

I ja se slazem da trebamo biti tu negde, na istom nivou, dovoljno da svojom ambicioznoscu guramo jedno drugo napred

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano AMBICIJA

Citat Original postavio Sharlote
    Koliko vam je bitna partnerova ambicioznost? Koliko vam smeta ako nije ambiciozan i kako se nosite sa tim ako je on mnogo ambiziozniji od vas?
    Moj poslednji decko je zivot pretvorio u posao i neke druge obaveze (te dve godine koliko smo bili u vezi), i to mi nije odgovaralo, jer se nismo vidjali i takva veza nije imala smisla. Ne mislim da je u pitanju bila ambicija kod njega, vec prosto zivot samo kroz obaveze i posao (imao je razloge da bezi od sebe, te je to i cinio).
    Takav je i danas, do guse u obavezama (ne profesionalnim, vec nekim drugim), ne vidja prijatelje, nema vezu, zivi kao pustinjak.

Ja nisam nacisto sa svojim ambicijama. Imam ih, one uopste nisu samo profesionalne (mada mi je poslednje dve godine posao i gomila putovanja povezana sa tim dominantna strana zivota - prosto, konacno mi tu stvari idu bas dobro i na ruku), vec se odnose na sve sfere zivota.
    Ambiciozna sam i u prijateljstvu, i u ljubavi, u zivljenju generalno. Nekako, povrsno, polu-, kvazi ne samo da mi nije dovoljno, nego me cak i ne zanima, ne privlaci mi paznju. Imam malo prijatelja, ali se intenzivno i blisko druzimo. Ne ulazim cesto u veze, ali kada sam u vezi 100% sam u tome i ocekujem mnogo od nje i od partnera (ne toliko da radi stvari za mene, koliko da bude dosta toga) ...

(hmmm, da li sam promasila temu )

Zainteresovan član milimail (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Smile Re: Njegova/njena ambicioznost

Vazno mi je da partener bude ambiciozan, to je jedna od osobina koju cenim, naravno ne bolesno...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne smeta mi ništa.....Nikad mi nije smetalo ništa....

Moguće da je u borbi ambicija i partner uvek pobedio partner, pa nisam primećivao....Uvek smo u paru sa partnerom brži , jači , uspešniji...i ambiciozniji....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Ističe se sibirska (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Uopšte mi nije bitna njegova ambicioznost, samo mi je bitno da ne bude neki lelemud koji ne zna šta će sam sa sobom, pa da me u dokolici cima i smara po ceo dan, ili da me, ne daj Bože, sputava u mojim ambicijama.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

ja sam zapanjena odgovorima :shock: Nejgova ambicioznost i nekako da korespondira sa mnom, ali prijatelji??? Pa znamo se ......uh....toliko dugo, da mi je ok šta god da reše naravno da ne tapkaju u mestu, ko je lud da šlajfuje....ali to je duh, a ambicija je posledica želje za usmeravanjem tog rasta...

Kako rešavam - ponudim mu obuku, i to vrh! Jedino što se bojim da su reči jedno, a dela drugo...:?
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

zamisli
    Guest

Citat Original postavio Sharlote
    JAKO JA KO BITNO....nije mmi toliko bitno da je nesto preterano uspesan( mogu da budem uspesna za oboje ) , ali jako mi je bitno da se trudi, da ima nove ideja, da pokusava..

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio Betty
    ja sam zapanjena odgovorima :shock: Nejgova ambicioznost i nekako da korespondira sa mnom, ali prijatelji??? Pa znamo se ......uh....toliko dugo, da mi je ok šta god da reše naravno da ne tapkaju u mestu, ko je lud da šlajfuje....ali to je duh, a ambicija je posledica želje za usmeravanjem tog rasta...

Kako rešavam - ponudim mu obuku, i to vrh! Jedino što se bojim da su reči jedno, a dela drugo...:?
    U čemu bi me obučavala....inače sam vrlo ambiciozan....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Moja "partnerka" mora da u potpunosti podrzava pored mene moju ambiciju da nosim smesne brcice, da postanem vrhovna vlast neke zemlje i da onda osvojim ceo svet, proglasim Silent Boba za svetca i da promenim ime planete sa Zemlja (odnosno Earth) na Nenadland!

Domaćin xiaoyu (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    83

Bitno mi je da je osoba sa kojom sam, kreativna. Samim tim je i ambiciozna. Kreativni ljudi ne stagniraju.
    suus cuique mos - svako ima svoj način

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio xiaoyu
    Bitno mi je da je osoba sa kojom sam, kreativna. Samim tim je i ambiciozna. Kreativni ljudi ne stagniraju.

NIKAD ne miruju
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Cool Re: Njegova/njena ambicioznost

Citat Original postavio Tuzni_patak
    U čemu bi me obučavala....inače sam vrlo ambiciozan....

Ambicija nije dovoljna, morao bi da budeš kooperativan, vešt u komunikaciji, samosvestan i pouzdan igrač. Znači nema cile - mile, morao bi da ZNAŠ šta radiš Ah, da, i da čitaš Službeni Glasnik I da čekaš da krene primena novih zakona i tako...da tražiš svoje mesto.

A tih "poslovnih niša" ima gde 'oćeš....ali bukvalno
    (idem sad da otvorim konsultantsku firmu :rolleyes: )

Aktivan član
    Učlanjen
    24.07.2003.
    ne znam vishe gde je to mesto o kome je rech
    Reputaciona moć
    72

[QUOTE=Betty]Ambicija nije dovoljna, morao bi da budeš kooperativan, vešt u komunikaciji, samosvestan i pouzdan igrač. Znači nema cile - mile, morao bi da ZNAŠ šta radiš Ah, da, i da čitaš Službeni Glasnik I da čekaš da krene primena novih zakona i tako...da tražiš svoje mesto.

e znam i cileta i mileta... inace ovaj moj lenstina retka zverka i sto ga volem taka

divlja
    Guest

Jedna od reci koju mrzim je AMBICIJA. Skripi mi u usima i zamisljam gomilu likova sa kravatama u odelu kako trckaraju tamo-vamo sa tasnama, ali obezglavljeni, ono ko muve bez glave.
    Plus, ta rec mi je fiksirana iskljucivo za materijalnu sferu.
    Htenja, to je lepa rec. :-)

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Imam htenje...

Ahahahahahahahahaha

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

divlja, pa to su ljudi zbog kojih je ambicija na losem glasu...

Betty, sto te cudi da od svojih prijatelja ocekujem(o) da budu ambicionzni? Covek ili zena mogu da budu ambiciozni na milion nacina, ne znaci to da ocakujem da svi postanu direktori, milioneri ili nobelovci...
    Dogodilo mi se da prestanem da se druzim sa dve osobe jer su bile (po mom misljenju) preambiciozne, tu vise nije bilo mesta ni za kakvo druzenje ili pricu ili plemenita osecanja nego samo "grabi, grabi, grabi"... a imam i drugare kji su totalno neambiciozni (ne tragaju uopste, ni za cim) i postali su uzasno dosadni, smoreni i - sto je najvaznije -nesrecni... Ambicija je zdrava stvar.

Slične teme

1. Dalmatinka i njena deca na poklon
    Autor mrvica i cile u forumu Poklanjam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.05.2009., 15:24
  2. Boli me njena proslost
    Autor kovinus u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 314
    Poslednja poruka: 17.05.2009., 01:36
  3. Ruska majka i njena deca.
    Autor Svabov u forumu Politika
    Odgovora: 52