Koliko bi nas ostalo u Srbiji?

PredatorBG11:
Zamislite u teoriji; kada bi svi Srbi u Srbiji dobili ponudu od Zapadnoevropskih zemalja,Kanade,Amerike,Australije za iseljenje i drzavljanstvo koliko bi u Srbiji ostalo naroda?Ja mislim jedno milion maximalno.A vi?

Ма Београд је изабран за најбољи у источној Европи. Град просперитета, напретка, једном речју кад Ненад Богдановић и Млађан Динкић кажу да се овде лепо живи, ја им верујем. Па ево, бре, сад не знамо како да потрошимо паре од Мобтела, па тек кад продају Нис, па Епс, па државу, има да пливамо у парама. ***** Америку, овде је живот... 8)
 
ШЕШЕЉ:
Ма Београд је изабран за најбољи у источној Европи. Град просперитета, напретка, једном речју кад Ненад Богдановић и Млађан Динкић кажу да се овде лепо живи, ја им верујем. Па ево, бре, сад не знамо како да потрошимо паре од Мобтела, па тек кад продају Нис, па Епс, па државу, има да пливамо у парама. ***** Америку, овде је живот... 8)
Da,onda ces imati i ti kintu za koncerte i flasu plastike od dve litre pre.
 
Navikli Srbi za vreme komunizma da sve dobiju na gotovo, da uzimaju kredite a da vrate 10% od iznosa kredita koji su dobili, da primaju dobru platu a da ne rade i ne moraju da znaju ista pa sad kad je to sve propalo oni bi da begaju na zapad.

Misle Srbi na zapadu ih cekaju sa pecenim kokoskama.

A na zapadu toga nema vec arbajt od 8 ujutro do 8 uvece za 1500 dolara ili evra . Taman toliko da imaju da jedu i plate racune i ustede 1000 evra za 15 dana kurcenja u otadzbini i foliranja rodbine sa "uspeo sam u zivotu" pricom.

Ja sam ziveo preko, i vratio se. Svoju Srbiju ne bih ostavio ni za sta. Ovde je istorija moje porodice, ovde je moja nacija, ovde je moja zemlja . Nije sjajna situacija slazem se , ali da bi bila bolja mora svi da podmetnemo ledja i da radimo da do toga dodje. Beganjem se to ne postize.

Eto recimo Nemacka 1945. je bila ko Srbija 1993. recimo. Ogromna inflacija, rasulo, privreda u raspadu, sve propalo. No Nemci za razliku od Srba neradnika nisu pobegli u Ameriku, Francusku, Englesku - vec su zasukali rukave i podigli svoju zemlju iz pepela.

Zato su oni najjaca evropska nacija a nas **** ko stigne. Jer vole svoju zemlju i ne napustaju je kad joj ide lose.
 
ШЕШЕЉ:
Ма Београд је изабран за најбољи у источној Европи. Град просперитета, напретка, једном речју кад Ненад Богдановић и Млађан Динкић кажу да се овде лепо живи, ја им верујем. Па ево, бре, сад не знамо како да потрошимо паре од Мобтела, па тек кад продају Нис, па Епс, па државу, има да пливамо у парама. ***** Америку, овде је живот... 8)
Zaebo si se...zivot je bio od 91 - 94...secas se - besplatan hleb na trgu i tri i po jeb.ena autobusa u gradu...Dafina,Jezda ...Nedostaju ti?
 
Jerry Ropero:
Navikli Srbi za vreme komunizma da sve dobiju na gotovo, da uzimaju kredite a da vrate 10% od iznosa kredita koji su dobili, da primaju dobru platu a da ne rade i ne moraju da znaju ista pa sad kad je to sve propalo oni bi da begaju na zapad.

Misle Srbi na zapadu ih cekaju sa pecenim kokoskama.

A na zapadu toga nema vec arbajt od 8 ujutro do 8 uvece za 1500 dolara ili evra . Taman toliko da imaju da jedu i plate racune i ustede 1000 evra za 15 dana kurcenja u otadzbini i foliranja rodbine sa "uspeo sam u zivotu" pricom.

Ja sam ziveo preko, i vratio se. Svoju Srbiju ne bih ostavio ni za sta. Ovde je istorija moje porodice, ovde je moja nacija, ovde je moja zemlja . Nije sjajna situacija slazem se , ali da bi bila bolja mora svi da podmetnemo ledja i da radimo da do toga dodje. Beganjem se to ne postize.

Eto recimo Nemacka 1945. je bila ko Srbija 1993. recimo. Ogromna inflacija, rasulo, privreda u raspadu, sve propalo. No Nemci za razliku od Srba neradnika nisu pobegli u Ameriku, Francusku, Englesku - vec su zasukali rukave i podigli svoju zemlju iz pepela.

Zato su oni najjaca evropska nacija a nas **** ko stigne. Jer vole svoju zemlju i ne napustaju je kad joj ide lose.
A ipak si znaci zapalio?Klasicna radikalska hipokrizija.
 
PredatorBG11:
Zamislite u teoriji; kada bi svi Srbi u Srbiji dobili ponudu od Zapadnoevropskih zemalja,Kanade,Amerike,Australije za iseljenje i drzavljanstvo koliko bi u Srbiji ostalo naroda?Ja mislim jedno milion maximalno.A vi?
E,brate...ja sam skoro kontao nesto na tu temu. Isve mi je bilo prilicno maglovito.
ALi sam posle nekog vremena dosao do zakljucka,da uopste nebi emigriralo mnogo ljudi.
NAJVISE do 500 000.
Veliki broj ljudi se plashi da ide.Nemaju ni para da odu,ne bi imali ni za avionsku kartu.Nemaju ni od koga da pozajme.
Dosta njih koji bio otisli vratili bi se nazad,jer bi morali puno da rade. A ovde ne moraju da rade nista. Gomila ljudi ne sme da se preseli ni u drugi grad u Srbiji,kamoli da se uputi preko grane. Gomila njudi nikada nije izasla iz grada u kome su rodjeni. Gomila ljudi nikad nije izasla iz zemlje.
Njihovo poznavanje sveta je mracan tunel,bez izlaza.
Moja procena,ne bi emigriralo vise od oko 500 000.
 
PLESsitnihDEMONA:
E,brate...ja sam skoro kontao nesto na tu temu. Isve mi je bilo prilicno maglovito.
ALi sam posle nekog vremena dosao do zakljucka,da uopste nebi emigriralo mnogo ljudi.
NAJVISE do 500 000.
Veliki broj ljudi se plashi da ide.Nemaju ni para da odu,ne bi imali ni za avionsku kartu.Nemaju ni od koga da pozajme.
Dosta njih koji bio otisli vratili bi se nazad,jer bi morali puno da rade. A ovde ne moraju da rade nista. Gomila ljudi ne sme da se preseli ni u drugi grad u Srbiji,kamoli da se uputi preko grane. Gomila njudi nikada nije izasla iz grada u kome su rodjeni. Gomila ljudi nikad nije izasla iz zemlje.
Njihovo poznavanje sveta je mracan tunel,bez izlaza.
Moja procena,ne bi emigriralo vise od oko 500 000.
tacno tako brate.... ne vredi gluvima govoriti
 
Jerry Ropero:
Navikli Srbi za vreme komunizma da sve dobiju na gotovo, da uzimaju kredite a da vrate 10% od iznosa kredita koji su dobili, da primaju dobru platu a da ne rade i ne moraju da znaju ista pa sad kad je to sve propalo oni bi da begaju na zapad.

Misle Srbi na zapadu ih cekaju sa pecenim kokoskama.

A na zapadu toga nema vec arbajt od 8 ujutro do 8 uvece za 1500 dolara ili evra . Taman toliko da imaju da jedu i plate racune i ustede 1000 evra za 15 dana kurcenja u otadzbini i foliranja rodbine sa "uspeo sam u zivotu" pricom.

Ja sam ziveo preko, i vratio se. Svoju Srbiju ne bih ostavio ni za sta. Ovde je istorija moje porodice, ovde je moja nacija, ovde je moja zemlja . Nije sjajna situacija slazem se , ali da bi bila bolja mora svi da podmetnemo ledja i da radimo da do toga dodje. Beganjem se to ne postize.
Eto recimo Nemacka 1945. je bila ko Srbija 1993. recimo. Ogromna inflacija, rasulo, privreda u raspadu, sve propalo. No Nemci za razliku od Srba neradnika nisu pobegli u Ameriku, Francusku, Englesku - vec su zasukali rukave i podigli svoju zemlju iz pepela.

Zato su oni najjaca evropska nacija a nas **** ko stigne. Jer vole svoju zemlju i ne napustaju je kad joj ide lose.

Brate,zayebi me tih sraanja.Ja tu pricu slusam ceo zivot.
Nemam ja vremena vise da cekam da se neko seti da zasuche rukave. Ovde niko nije zasukivao rukave poslenjih 100 godina. Tako da...pa pa... mozda se dogovorimo u sledecem zivotu.
 
Pa ko je hteo da ide, otisao je , ili se sprema............ostaje nesto malo ljudi , iz nekih opravdanih razloga, i gomila, seljacina, koji ne smeju grani da pridju............misle da sa druge strane zive troglave sandzame, i zmajevi.....................

Pa vidi ove likove na forumu.........jos su oni , kao pismeni , znaju i kompom da se sluze.......:)........a nisu dalje od susednog brda, otisli u zivotu,,,,,,,,,,,,,

A zamisli onu masu dileja, pogubljenih u svemiru.......kao , nesto, idu preko....koji ces preko, sedi di si , jer kaki si................
 
PLESsitnihDEMONA:
E,brate...ja sam skoro kontao nesto na tu temu. Isve mi je bilo prilicno maglovito.
ALi sam posle nekog vremena dosao do zakljucka,da uopste nebi emigriralo mnogo ljudi.
NAJVISE do 500 000.
Veliki broj ljudi se plashi da ide.Nemaju ni para da odu,ne bi imali ni za avionsku kartu.Nemaju ni od koga da pozajme.
Dosta njih koji bio otisli vratili bi se nazad,jer bi morali puno da rade. A ovde ne moraju da rade nista. Gomila ljudi ne sme da se preseli ni u drugi grad u Srbiji,kamoli da se uputi preko grane. Gomila njudi nikada nije izasla iz grada u kome su rodjeni. Gomila ljudi nikad nije izasla iz zemlje.
Njihovo poznavanje sveta je mracan tunel,bez izlaza.
Moja procena,ne bi emigriralo vise od oko 500 000.
Veruj mi da se ni ja ne bi preselio iz svog grada u drugi "GRAD"u Srbiji,iz Beograda sam.
Ali ako sam rekao u teoriji,onda mogu vlade svih nabrojanih drzava da daju novac za kartu,nemoj ici sad u krajnosti tolike.Pazi,kada imas mogucnost da emigriras imas razne opcije,pa i da se vratis privremeno i kada ti ovde opet dosadi nazad.
A to da se gomila ljudi kod nas plasi jedne Italije i zivota tamo a kamoli Amerike,tacno je.
U sustini,nije ti ni losa procena,ja sam"MALO"preterao,bolje je jednom klasicnom srpskom prostaku,necu da kazem seljak,da bleji ovde i kuka kako se nema i da ne radi nista,gde takvi da se snadju po jednoj Americi,mada ima extremnih primera,npr.narod iz sela oko Pozarevca je najveca ekipa nasih u Nemackoj i Austriji,tamo rade,ovde prave kuce samo da se pohvale a ni ne stanuju u njima i prave svadbe od tri dana,pa nama je dijaspora vecinom dzulovska,prostacka,narodnjaci tamo najvecu kintu i uzimaju,katastrofa.
 
Predator,gledaj...ti ne bi ishao iz BGa,je tu imas sve sto ti treba. Normalno.
Ali zamisli da u Srbiji imas jos 5 gradova kao BG i sad treba da se preselis.
Ljudi bre nece ni zbog posla da se sele iz grada u grad slicnog tipa. Znaci ajde ubedi Nisliju da ode u KG ili NS zbog posla! Ako ima 1% koji bi otisli,daj boze.
Da ne sirim dalje (tema je extra interesantna),sto neko pomenu,oni koji otisli otisli su. Ovo sto je ostalo vrebe priliku da ode.Resto sto kaze Rambo "ostala je samo fukara i raja i mi s njima na bijelome 'lebu). Ovo sto je ostalo se plashi. Lakse mu je da cuti i trpi,A NECE DA RADI. Nego tako...ima za kilo leba,za drinu,da uplati tiket,da popije pivo ...i to je to.
I naravno da pljuje na ceo svet,jer mu je ceo svet kriv zato sto on nece da radi.
Bio sam van,sada sam trenutno u Srbiji...i idem van opet. Meni je vani sve potaman.
 
ne bih ishao sa stavom da idem napolje za stalno,ali je skroz normalno da menjash mesta zivota,lokacije,posao..gde ti je bolje...prosta logika..
ja od sledeceg leta,najverovatnije..
bye.gif
 
~Petar~:
ne bih ishao sa stavom da idem napolje za stalno,ali je skroz normalno da menjash mesta zivota,lokacije,posao..gde ti je bolje...prosta logika..
ja od sledeceg leta,najverovatnije..
bye.gif
Jednom kada odes i ako si pametan,shavtices da ovde nemas zbog cega da se vracas.
Sada kada budem otisao,ne verujem da cu se vracati. Mozda odmor ono...15-20 dana. I to mi je puno.
Dok sam bio van gomila ljudi se nije setila sms da mi poshalje. Zato se posle polovioni nisma ni javio.
Evo jedan od prvih ljudi koje sam video (a znam ga par sati ukupno) je marlon.
To je ono prijatelji,drugovi,familija...kita! Paljba!
 
PredatorBG11:
Afther **** no remorse!Nego koja je po vama godisnja granica da se ode,koje su to godine kada je besmisleno otici?
Moj cale je sa 50 napustio posao u Telekomu i zapalio za London, da pere sudove i radi moleraj.
Uopste se nije zalio.
ZAradjivao je 10 x vise nego ovde kao sef voznog parka u Telekomu.
Cim zavrsis srednju ili fax...odmah pali. Sto pre odes,pre ces nesto da steknes i da postanes covek vredan nekog postovanja.
 

Back
Top