Hepatitis b

U

Uplasena

Gost
Interesuje me ukoliko je zena vakcinisana protiv hepatitisa b,a muskarac ima hronicni oblik istog,mogu li oni da imaju zdravu decu(podrazumeva se da se deca odmah po rodjenju vakcinisu protiv hepatitisa b)?Hvala unapred PUNO!
 
Mogu,samo je potrebno da se revakcinises svake 5 godine.To znas nadam se.
Dete se moze zaraziti samo ako se ti zarazis od svog partnera,razumes.Tako da je vazno tebe sacuvati zdravom.
 
Imam jedno pitanje u vezi hepatitisa B.

testirala sam se na markere hepatitisa B i rezultat je pokazao
HBSAG pozitivan
aHBC-M negativan
aHBc tot negativan i
aHCV negativan

Da li to znaci da imam Hepatitis B i kakve su posledice ukoliko zelim da ostanem u drugom stanju? Imam 30 godina.
Hvala unapred
 
У претрази сам нашла само ову тему, па сам се ту прикључила да не отварам нову.

Мојој дванаестогодишњој ћерци су пре три дана јако отекли очни капци. Пошто је био празник, тек данас сам је одвела код лекара. Доктор каже да није инфекција него да је алергија на нешто.

Њој су пре неколико година рађени алерго тестови и ни на шта није била алергична (додуше, знам да се то мења, али ето). Доктор је ме три пута питао да ли је у последњих 10 дана пила неке лекове, и ја рекла да није.

Међутим, потпуно сам заборавила да кажем да је 3 дана пре појаве тих отока добила другу вакцину против хептитиса Б! :confused:

Да ли је могуће да је ово (отицање капака) алергијска реакција на вакцину?
 
Теоријски, кад је имунитет у питању, све је могуће.
Практично се не среће та врста реакције. Бар ја нисам чула.
У крајњој линији, локална реакција је небитна, јер је пролазна.

Системски нежељени ефекти су нешто што треба да нас брине.

Значи, одговор је, може да буде, а и не мора.
Тако је то са имунитетом.:confused:
 
Ок, хвала ти.:)

Ја се у ствари гризем како ми није пало на памет да лекару споменем ту вакцину...:dash:...па сам сва у фрци да није нешто од тога! А мало сам гуглала, па налетех на неке вести од пре пар година о неисправној вакцини....па сам се синоћ још више утриповала! :confused:
 
Polako Hellen, nema mesta panici - kod nas se ova vakcina pokazala sasvim solidnom, nije bilo prijavljenih nezeljenih efekata (opasnih, kakvih se ti plasis), a sto se kapaka tice, mozes to napomenuti pedijatru mada mislim da to nije od Hep b vakcine. Cenim da bi se alergija na drugu vakcinu (na drugo davanje istog antigena) pojavila odmah a ne tek z atri dana. Sampon? Sapun? Kreme za lice? Regenerator z akojsu? NOv prasak? Neka sminka (klinke njenih gdoina hoce da se zabave maminom sminkom ili d apozajmljuju medju sobom)?
 

Back
Top