Kontracepcija...

worm

Zainteresovan član
Poruka
488
Sta mislite o sterilizaciji kao sredstvu za kontracepciju?

Muska sterilizacija (vazektomija) ili zenska sterilizacija.

Da li bi ste to uradili? Ako ne zasto? Da li bi ste podrzali vaseg partnera?
 
PA da li uopste moze da se digne posle vazektomije??

I kakva je onda fora ako ne mozes da je isprskas....???

Ali zenska mozda i OK, ako vec ima 2-3 dece i nece da radja ali hoce da se tandari... STo da ne.
 
Aleksej_BASO:
PA da li uopste moze da se digne posle vazektomije??

I kakva je onda fora ako ne mozes da je isprskas....???

Ali zenska mozda i OK, ako vec ima 2-3 dece i nece da radja ali hoce da se tandari... STo da ne.
Pritisak i prskanje je totalno normalno posle vazektomije.

EDIT:
Iskreno mislio sam da si upoznat... i informisan...
 
Ma mislim da bi to malo teze proslo u Srbiji.A i kod mene, radije bih se petljala s kondomima, pilulama i sl nego da negde u podsvesti razmisljam kako imam ushtrojenog tipa. A ne bih bogme ni meni da seckaju....
Meni je to bezveze, ima milion drugih nachina.
 
Heheh pa pilule su najvece zlo!!!

Treba ih izbegavati.

A da tip ne bi bio "ustrojen" (kontaj kako bi ti smejali iza ledja u kosiluku, heheh :)) mnogo je lakse i jednostvanije da se zenim malo secne nesto....


Opet ja sam uvek za vadjenje! :)
 
tweet-tweet:
Ma mislim da bi to malo teze proslo u Srbiji.A i kod mene, radije bih se petljala s kondomima, pilulama i sl nego da negde u podsvesti razmisljam kako imam ushtrojenog tipa. A ne bih bogme ni meni da seckaju....
Meni je to bezveze, ima milion drugih nachina.

pilule su ti stetne za zdravlje a sterilizacija nije
 
Pilule nisu stetne ako se urade svi zivi pregledi koji su potrebni (vadjenje krvi i jos mnogo toga).

Iskreno, mnogo je teza operacija na zeni nego na nama muskarcima.

Moja razmisljanja su jednostavna ... posto je to nesto sto se redovno radi u svetu, zasto da ne? Zasto bih mucio partnerku i dovodio nju u opasnu situaciju kad bih mogao ja to da uradim bez ikakvih muka.
 
raindog:
pa skratim te za jajovod, mozhe i tako...brrr mi je sama pomisao, pre sam za radjanje i vishe dece nego shto je planirano nego za sterilizaciju
Moje razmisljanje je u dobijanju slobode posle sterilizacije. Cin ljubavi postaje spontaniji, iskreniji i iznad svega slobodniji. To nas deli od zivotinja. Zivotinje razmisljaju o tome da sto vise puta reprodukuju svoje gene, ljudi teze zadovoljstvima, kao "visa" bica (molim te obrati paznju na navodnike).

Vise dece nego sto je planirano uvek dovodi do ekonomskih problema, do stresa (za roditelje i najvise za decu). Ja se ne slazem sa time da covek sebi treba da navuce probleme koje mu narusavaju postignutu idilu.

Skratio sam moj odgovor u nadi da sam preneo dovoljnu kolicinu informacija.
 
ok, jel treba sad neko da te potapshe po ramenu i kazhe good for you ?
sterilizacija pre 30.osobe koja josh nije oformila porodicu je za mene totalno out of mind, ali ako neko iz bilo kog razloga ne zheli decu , nikad u zhivotu svom, eto idealan izbor, podvezhi se

meni u zhivotu ne bi palo na pamet tako neshto da ochekujem od bilo koga,a kamoli sebi da radim, ali to je samo mishljenjen osobe koja ionako ima dijametralno razlichite stavove od tvojih tako da i nije neko iznenadjenje
 
Spock:
shta i, vrlo bitno za prichu meni se chini...
Na zalost ljudi kod nas su ne informisani. TO je valjda zbog post patrijarhalnog nacina vaspitanja... mislim devojke kod nas (mahom) idu kod ginekologa kad ih zasvrbi... a tipovi u 95% slucajeva ne znaju ni da postoji urologija...
 

Back
Top