EKSTREMNI SPORTOVI U VALJEVU

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
E,ljudi,ja sam se uzelela malo avanture!
Bila sam kao klinka u klubu istrazivaca "Vladimir Mandic-Manda" u speleolozima,medjutim,nije mi se svidelo jer je tu bilo mnooogo geaka i alkohola,a malo sporta. Kako li je sad tamo (ili bolje da ni ne pitam,kapiram da su jos isti ljudi tamo,jer su i onda imali po 150 godina,a svi mi ladji smo samo prolazili,i odlazili,a oni su ostajali)

A konjicki klub? Umela sam i da jasem,ali kao dete,zna li neko koliko to kosta,bilo je djavolski skupo?

A streljcki klub? Placa li se clanarina,ili se placa po glinenom golubu,ili kako vec? I trebam li licno svoje oruzje,ili ima da se iznajmljuje? I ako ima,sta ima,i koliko to zadovoljstvo kosta? I gde se nalazi,ako uopste radi?
 
m4j4:
kapiram da su jos isti ljudi tamo,jer su i onda imali po 150 godina,a svi mi ladji smo samo prolazili,i odlazili,a oni su ostajali

Nisam clan istrazivaca mada znam mnogo njih i o njima. Mogu ti reci da gresis ali mnogo gresis! Kao sto njihov naziv kaze, oni su istrazivaci, tako da se ne bave ekstremnim sportovima i ne spustaju se u jame samo zbog sporta vec da bi snimili i istrazili pecine.

Sto se streljastva tice, to bas nije ekstremni sport a moras da razlikujes nekoliko vrsta streljastva. Gadjanje glinenih golubova nema neke preterane veze sa streljanjem u klasicnoj streljani tj. na strelistu.

U principu se streljastvo svodi na tehnike disanja i samokontrole dok je gadjanje glinenih golubova 90% refleks i ne moras nisaniti uopste. Posto kontam da se nikada pre nisi bavila streljastvom, mislim da bi bilo dobro da pocnes od pocetka, prvo sa vazdusnom puskom pa da vremenom zaradis licencu za malokalibarsku.

U Valjevu je nekada postojao Krusikovo streljacko drustvo medjutim, to je kao i mnogo drugih stvari prilicno propalo (da ne kazem sasvim). Ja ne treniram u Valjevu, tako da sam ispao iz lokalnih desavanja vezanih za streljastvo, medjutim, u svim klubovima mozes koristiti serijske klubske puske, a mozes za koriscenje dobiti i ostalu opremu (ukoliko imaju viska) kao npr. naocare, rukavice, prsluk, pantalone i cipele (veoma retko).

U principu tokom svakog treninga treba da ispucas 50 dijabola i da postignes da ti se pogoci grupisu u sto vecoj meri. Vezba se horizontalna i vertikalna grupacija a najvaznije od svega je da naucis kako se zadrzava dah i kako se zauzima pravilan stav. Sada pricam o streljanju vazdusnom puskom, mada se streljanje sa malokalibarskom neznatno razlikuje.

Ukoliko se radi o pistolju, sve ide isto samo sto je meni npr. pistolj dosta tezi za odrzavanje ravnoteze (valjda sam navikao na pusku). Inace, pistolji su kao po pravilu redji u odnosu na puske.

I da, umalo da zaboravim, ako si mozda povezala streljastvo sa onim sto se vidja u filmovima, odmah to zaboravi jer su stavovi iz kojih se puca po filmovima najgora sminka.
 
Prvo za israzivace-i dalje se aklkoholisu,a sto se tice konjickog,ako poznajes Svetu ili Dekija,mozes da jases za dz.Lasta je matora,pa ti predlazem da jases Lunu ili Adama.,.,.,.Sta je tebi extremno u ovim sportovima?akio hoces extremno,skaci sa stene u Gradac bandzi bez konopca,do jaja je,veruj mi
 
Ne kapiram sto ste napali nesrecne istrazivace!!?Uostalom , kako rece Wilkolak, oni su istrazivaci a ne sportski klub! Mada u celoj toj prici ima sportskog duha... Ko tamo pije a ko ne.... interesantna rasprava! Ko od vas pije?! Mislim da ljudi rade nesto dobro u ovom gradu, potegli su sad posteno za izgradnju doma... Sto se speleologije tice, koliko znam ekipa je odlicna, buduci da sumnjam da u VA moze da se nadje nesto 'ekstremnije', mislim da nije losa ideja pridruziti se... Posetite njihov sajt, mozda nesto saznate, jako lepo uradjeno!
 
Hej, stvarno si me sltko zasmejao... Slika pijane devojke koja jase konja,... zaista ekstremni sport!!! Vanama, izgleda da si bolje upucen u interne stvari od mene, mada priznajem da sam i ranije slusala price o tome kako se provode na akcijama, da, da, razne i gnusne stvari su se prepricavale... Ne znam... Ja bih verovatno samo pijana silazila u jamu... Razumem ja to! Mada sve to moze biti ekstremno...
 
Roditelji ne vode racuna o svojoj deci i to je njihova stvar. Nikakvi istrazivaci ili veslacki i streljacki klubovi nisu krivi sto njihovo dete postane probisvet. Kriva je prvenstveno porodica i lose vaspitanje. I prestanite da pljujete po Istrazivacima!
 
Da, stvarno mi je bezvezan ovaj komentar! Naravno da roditelji snose odgovornost... Wilkolak, slazemo se ti i ja; Izgleda da je problem u tumacenju... Moj pocetni komentar na istrazivace je bio pozitivan, i naravno da je takav i dalje... Ima tamo sjajnih ljudi, i cela prica je prilicno pozitivna, a ovakvih i onakvih likova ima svugde, nevezano za organizaciju, tako da je glupo komentarisati pojedince (narocito ako nisu tu...)!
Dobro, hoce li sad reci neko nesto o ekstremnim sportovima????
 
Hajde bre na tekmu,borba sa drugom ekipom,a to moze biti prilicno extremno,podize adrenalin,ma sjajno.
Istrazivaci,ok ekipa iz te neke moje generacije uglavnom HM opredeljenje i zivot.Licno i mene je interesovalo nesto tu,uglavnom ta cirka i zezanje,ali tekme mi nisu dale vremena za to,a i iskreno tekme su zakon,bolje i ludje od svega,najextremnije.Jedini problem su zandari sa punom opremom,pa ne mozes tako lako da mu razbijes glavu kao nekad,mada i u tome je extremnost i draz :-D
 
....ADRENALIN...,Hm....sta to bese......[mene nema 4 dana,oni poceli......"misevi kolo vode dok macka spava"....] I Ja sam jahao konje i to Anku,kobilu-tako zvala pre 10 godina na Div....chi...chi.....chibarama,sada vishe ne....

STA bi sa PECANJEM ?!??-Ja kad god sam ishao sam se uvek kuci vracao iznerviran[Ciganska Brana,prema Budinom stadionu]....NEKADA bila....ulovim 5 kesegica,umotaju se stapovi izgubim svih 5!!!,,,Polomim shtap i 'odma' mi bolje!...EEE....
U Grckoj sam vozio kao klinac BAJS RELI i tako sam bio nalozen JER sam vozio protiv druge narodnosti,,/oni mrndzaju nesto,Ja mrnzdam sa vama...itd....itd../### Nije reli koje brzi itd.Tu bih izgubio,ZNAMmmm.......vec one prepreke----Balvani,kroz blato...itd..I YUgoslavos je pobedio KAO STO SAM I U STREETFIGHTERu ih drao...heeh...EEEE...."bilo mi nekad lepse..."to vreme......ah..
 
Mogu da ti ostavim linkove od svih snimljenih stvari posvecenih Partizanu i Grobarima,ako imas neki brz net.Ja sam bolestan od toga i slusam iskljucivo to.Dobro nekad malo zabariju,ali navijanje i tribina su apsolutni prioritet.Grobarka si,bravo za tebe!!!
 
Gresis dusice,tri ekipe su iz centra Ragazzi(nisu delije,izmesano je),Zeljnici(vecinom delije i jedan ali vredan GROBAR) i Spiders nisu svi iz kraja,ali su takodje izmesani po navijackom opredeljenju.Naravno i ekipa Le piaf-a ali se oni ne loze preterano na tribine ;)

Da centar,ekipa prica koja traje ;)
 

Back
Top