Filmic

Hahaha. Imao sam prilike da ga pregledam pre jedno pola meseca. Film je zaista susper. Opisano je bas onako kako treba sve o legalnosti i kupovini, kako kod pirata tako i kod pravih prodavaca. Dobar je film, za edukaciju prava stvar.
 
hehe sharena lazha...shta sad,moj komp nema onu nalepnicu budjavu i sad je loshiji od onog koji je ima?
nigga please...
i ko josh pa skida programe sa microsoft sajta?u zhivotu nisam posetio M$ sajt,ovo je bio prvi put(drug mi je "dobacio" direktan link do filma)
u ovu glupost mozhe da poveruje samo neki zesci noob,koji nazalost chine veci deo trzista racunara.:(
 
Haha e smesni su:
"Ja koristim originalan Microsoft Windows softver i mogu da skidam programe i update sa Microsoft sajta."
"Ja koristim originalan Windows i ne napadaju me virusi" ...
haha
pokusavaju oni srbima da uvale nesto skuplje, pa smesni su ;)
 
Kako debilna reklama.
Ono moze da prodje kod ljudi ciji je IQ <80 i kod onih koji nikad u zivotu videli racunar nisu.
A kod svih ostalih, da li ce kupovati original je stvar morala i jos nekih stvari.
 
Po chemu zakljuchujes da je debilna reklama kuliraza. Svako ko ima (imalo) iskustva sa kupovinom Microsoft Software-a, zna da ovo nimalo nije glupa reklama. Eto, ja sam imao priliku da kupim licence za 200 rachunara (operativni sistem Microsoft Windows XP (Xperience) 64 bit-ni), ujedno sam naruchio i Office small busines paket kao dodatak za operativne sisteme korisnicima. Znam sta sam dobio i miran sam sto se tiche mojih prava i licenci u sluchaju provere moga software-a od strane firmi koje jure nelicenciran software. Uvek mogu da kontaktiram Microsoft i da zatrazim dodatne informacije od strane Microsofta i uvek cu imati njihovu pomoc na raspolaganju . I jeste tachno je da nemozete otici na update svoga sistema preko interneta ukoliko je vas serial key od operativnoga sistema na black listi. Dakle jos jedan plus za legalizaciju.

Ovo sto prichate da je smesno.
Naravno da je smesno za korisnike koji imaju home edition piratsku verziju. Njima ni netreba bolje.
Sta ce njima legalizovani operativni sistem. Ali zna se zasto i gde je potrebno imati legalizovan software. Dakle nista nije glupo, koliko vama na prvi pogled izgleda.
 
The Legolas:
Sta ce njima legalizovani operativni sistem. Ali zna se zasto i gde je potrebno imati legalizovan software. Dakle nista nije glupo, koliko vama na prvi pogled izgleda.
The Legolas nije na vezi Prijavite poruku Odgovorite sa citatom
pa bash zato i jeste glupa reklama...da su umesto onog napacenog chike koji radi 2 godine da obezbedi sebi jednu low-cost mashinu stavili prosechnog japija,onda bi reklama imala smisla. :wink:
 
The Legolas:
Po chemu zakljuchujes da je debilna reklama kuliraza. Svako ko ima (imalo) iskustva sa kupovinom Microsoft Software-a, zna da ovo nimalo nije glupa reklama. Eto, ja sam imao priliku da kupim licence za 200 rachunara (operativni sistem Microsoft Windows XP (Xperience) 64 bit-ni), ujedno sam naruchio i Office small busines paket kao dodatak za operativne sisteme korisnicima. Znam sta sam dobio i miran sam sto se tiche mojih prava i licenci u sluchaju provere moga software-a od strane firmi koje jure nelicenciran software. Uvek mogu da kontaktiram Microsoft i da zatrazim dodatne informacije od strane Microsofta i uvek cu imati njihovu pomoc na raspolaganju . I jeste tachno je da nemozete otici na update svoga sistema preko interneta ukoliko je vas serial key od operativnoga sistema na black listi. Dakle jos jedan plus za legalizaciju.

Ovo sto prichate da je smesno.
Naravno da je smesno za korisnike koji imaju home edition piratsku verziju. Njima ni netreba bolje.
Sta ce njima legalizovani operativni sistem. Ali zna se zasto i gde je potrebno imati legalizovan software. Dakle nista nije glupo, koliko vama na prvi pogled izgleda.
Koliko je XP,legalan, mislim koja je cena?
 
Recimo da je u toku ta cena kao sto je bojan.p. naveo.

Pa zavisno od toga koliko korisnika imas i koji kupujes Windows. Recimo ja sam morao da uzimam Professional jer Home edition nemoze da se uloguje na server i postane chlan domena (tako da sam placao vecu sumu novca), pa je Profesional bio neizbezan. Konkretno sto se tiche cene, Microsoft ti pruza povoljniju cenu ukoliko kupujes vise licenci, nemogu tachno da se setim sada do kog broja licenci se suma novca smanjuje.

Najlakse da saznas kolika je trenutna cena na trzistu software-a jeste da pogledas na prvom sajtu koji se bavi prodajom legalnog software-a. Evo primer za strano trziste. Home Edition, Professional Edition Uglavnom to je to.

E sada: Za (tachnu) cenu onoga sto sam ja naruchivao moracu da kontaktiram finansijsku komeracijalnu sluzbu na poslu za to posto su oni radili obrachun. :)
 
offtopic: XP Professional je 12950 din. sa snizenjem od oko 100 evra. Mac OSX je 11900 bez ikakvog snizenja. Ko je ikada koristio Mac OSX zna kakva je razlika izmedju ova dva. Steta je Apple hardver skup inace....
 
@legolas
nisam rekao da je glupost uzeti legalan softver. To podrzavam, kao i akciju protiv piraterije u ovoj zemlji (iako je to traljavo i nikako izvedeno).
Ono sto sam rekao da je glupost je reklama i nacin na koji je napravljena.
Yebe se Micro~1 hoce li home korisnik kupiti jednu kopiju OSa ili ne. Oni najveci profit ostvaruju od velikih firmi pocevsi od onih svetskih (HP, IBM kojima licencu daju za 20$).
Kod nas je manjevise ista situacija. Mi nemamo jedan HP u Srbiji, ali imamo firme kojima je potreban legalan softver za odredjen broj racunara.
99.9 posto kucnih korisnika je ionako jos uvek na pirated edition verziji.
E, a svi ti koji treba da kupe originalan softver (10, 100 1000+ licenci) su ozbiljni korisnici i poslovni ljudi koji su potencijalni kupci. A takvim ljudima se sigurno nece svideti ona strip reklama.
 

Back
Top