Anđelika, Markiza anđela

U pitanju je 17. vek i knjiga pre svega govori o veličini i hrabrosti jedne žene.Dopalo mi se to sto Anđelika nije tipičan ženski lik "svetice".Daleko od toga.Ona je izvan svog vremena,kao i njen grof.
A ko je napisao"Katerinu"?O cemu se radi?
 
Čitala sam sve i svašta al, moram priznati da sam se zamislila nad ovim pitanjem.Hm...sad kontam da sam uvek knjige birala po piscima, ne po naslovima. Znaš ono probaš jednu, pa ako ti "ide" onda i sve ostalo od njega. Naravno, bilo je i izuzetaka.Kao na primer pomenuta "Katerina", ili od Kuelja samo "11 minuta" i ne bih ništa više njegovo. Drajzera nikad nisam mogla da svarim...i tako. Zadnjih godina sam preokupirana istorijom, tako da ništa osim toga "normalnog" nisam čitala. Uuu, sam se raspisala...Što pitaš?
 
Poslusaj Bi2,obavezno procitaj alhemicara :) (neki citati se pamte dozivotno)...slazem se i za jedanaest minuta :(
Citala sam Andjeliku,pocetkom srednj i licno jedino sto me je vuklo bila je upravo srednjovecna Francuska,postoje mnogo bolja dela o zenama koje su bile ispred svoga vremena (jedino sto mi jos uvek nekako dragi su opisi njenog detinjstva...)
 
Ananke:
Poslusaj Bi2,obavezno procitaj alhemicara :) (neki citati se pamte dozivotno)...slazem se i za jedanaest minuta :(
Citala sam Andjeliku,pocetkom srednj i licno jedino sto me je vuklo bila je upravo srednjovecna Francuska,postoje mnogo bolja dela o zenama koje su bile ispred svoga vremena (jedino sto mi jos uvek nekako dragi su opisi njenog detinjstva...)

"Katerinu" sam bukvalno progutala za četiri,pet dana. Plakala i čitala. Andjeliku,,hm..nema šeme, u pravu si.Pozz
 
Bi2:
Ajde, kad kažete.. :grin: Nego čekaj, jedino čega se sećam u vezi Andjelike, čini mi se da je to sam početak knjige, je njena veza sa nekim alhemičarem koji je pokušavao da napravi zlato? A, možda i nije bilo na početku?
"Markiza Andjela" pocinje opisima devojcice njenog detinjstva,starog zamka,tog vremena,ubacene su i neke legende o proslosti i tako to..zatim njeno odrastanje...udaja za excentricnog grofa/alhemcara...nakaznog izgleda...ima i opisa tamosnjih "zabava" itd...ako se ne varam a prilicno sam ubedjena...hmmm :) ae pozdrav :)
 
Hahaha!
Mislila sam da sam ja jedina budala koja je ovo čitala!
Ja mislim da to baš JESTE literatura za osnovnu školu, zato što tad može da se dopadne. Ja sam uživala u njoj, mislim da bi mi sad bila bljutava.
Najviše sam je čitala zbog iscrpnih opisa načina života u 17. veku, i to kroz sve društvene slojeve. Gomilu stvari sam naučila odatle. Zato sam je i volela, jer je neka vrsta privatne istorije, prikazuje ono što se moglo dešavati iza kulisa "bitnih" događaja koji su zapamćeni.
Hehe, baš sam se sad raznežila!
 
Hahaha!
Mislila sam da sam ja jedina budala koja je ovo čitala!
Ja mislim da to baš JESTE literatura za osnovnu školu, zato što tad može da se dopadne. Ja sam uživala u njoj, mislim da bi mi sad bila bljutava.
Najviše sam je čitala zbog iscrpnih opisa načina života u 17. veku, i to kroz sve društvene slojeve. Gomilu stvari sam naučila odatle. Zato sam je i volela, jer je neka vrsta privatne istorije, prikazuje ono što se moglo dešavati iza kulisa "bitnih" događaja koji su zapamćeni.
Hehe, baš sam se sad raznežila!

E, ovo bih potpisala!
:)
 

Back
Top