Koliko je vazna duzina zivota
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Koliko je vazna duzina zivota

Početnik
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Question Koliko je vazna duzina zivota

Sta mislite da li je svejedno zivjeti 95 ili 96 godina?
    Mozda morbidno ali to je stvarnost: da li je vazno zivjeti svega jednu godinu ili dvije?
    Poslednji put ažurirao/la Zuco : 14.08.2006. u 03:51

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.04.2006.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Koliko je vazna duzina zivota

Ja mislim da je nevazno.

Početnik
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Question Re: Koliko je vazna duzina zivota

Citat Original postavio knindza88
    Ja mislim da je nevazno.

Dobro, ja mislim da i vecina tako misli. Znam iz iskustva sa istim pitanjem prijateljima.
    A sad ces vjerovatno vidjeti kud smjeram.
    Drugo pitanje: Da li je vazno zivjeti 94 ili 96 godina i
    opet slicno, da li je vazno zivjeti 1 ili 3 godine?????

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

vazno je...sve dok ne znamo tacno kad cemo umrijeti,svaki dan je dragocjen...inace,kad ne bi bilo vazno...onda bi bio nevazan uopste sam zivot...
    i mi mozemo misliti da je nevazno imati 94 ili 96...ali tek kad budes imao 96,mozes o tome govoriti...
    i stariji ljudi,koliko god govorili o smrti i mislili da su "svoje odsluzili",ipak da im je jos samo jedan dan...prema tome,moze tebi ili meni izgledati isto 94 ili 96 godina...ali nije onom ko ih ima...ako me razumijes...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Nisu svi stari ljudi sebični...
    Ja sam lično vidjao primere, da kad vide da više ne mogu sami da se izdržavaju (ne ekonomski , već fizički) prestanu da jedu....Ne jedu 7 dana, dobiju obično upalu pluća i umru....Odatle ono , priprema se za smrt, posvršava sve, ispovedi svoje grehe i miran umre....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Početnik
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio limunada
    vazno je...sve dok ne znamo tacno kad cemo umrijeti,svaki dan je dragocjen...inace,kad ne bi bilo vazno...onda bi bio nevazan uopste sam zivot...
    i mi mozemo misliti da je nevazno imati 94 ili 96...ali tek kad budes imao 96,mozes o tome govoriti...
    i stariji ljudi,koliko god govorili o smrti i mislili da su "svoje odsluzili",ipak da im je jos samo jedan dan...prema tome,moze tebi ili meni izgledati isto 94 ili 96 godina...ali nije onom ko ih ima...ako me razumijes...

Zasto te nebih razumio, nista komplikovano nijesi rekao. Ja ne pitam umiruce ljude vec tebe, mene, petog i devetog. A zasto mislis da svi imaju takav odnos prema zivotu i smrti.
    Znam i znao sam puno ljudi koji su prizeljkivali smrt. A sta sa samoubicama. sta sa onim koji su ravnodusni prema smrti. Mislis da nema takvih, mozda nemas dovoljno zivotnog iskustva pa ne znas za takve. Kao sto ih ima koji "rado ide Srbin u vojnike" a imas i one koji bjeze iz rata. Moram pomenuti svoj "slucaj" ako mozes vjeruj, ja Zuco, nekoliko puta sam se najiskrenije i najozbiljnije molio Bogu uvece da mi ujutru podari smrt. Bog mi je svjedok i meni veci ne treba. No da ne nabrajam primjere. Poenta je: ne pitam ljude od 95 godina ili djecu (jos besmislenije) od godinu ili tri, vec je poente tvoj moj njegov odnos prema onome sta bi bilo kad bi bilo. Meni je sasvim svejedno da li cu zivjeti jos 5, 10 ili 30 godina. Da li mi vjerujes???????????????????? Kad dodje smrtna ura najvjerovatnije da cu se prestraviti ili semo uplasiti, ali opet ponavljam nas odnos prema ovome OVDJE I SADA.
    Poslednji put ažurirao/la Zuco : 14.08.2006. u 09:56

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

E,ti sad Zuco,pricas o necemu drugom...Naravno da ne mislim da svi imaju isti odnos prema smrti,niti govorimo o samoubicama i slicno...Naravno da ima i ljudi koji prizeljkuju smrt,tesko bolesni npr.
    I tvoj primjer...sta te onda sprecava...zasto zivis? I ti ne mozes znati sta ce biti kad ti dodje "smrtni cas",ma koliko mislio da znas...mozda toga neces biti ni svjestan....Znam ja da ti ne pitas djecu ili starije ljude,vec mene...i to ti i govorim...A i moj primjer je iz prakse,nije izmisljen...Mislim da nije svejedno za one koji zele da zive...i da odgovorim usput i patku...zasto mislis da je sebicno zeljeti zivjeti,bez obzira na ekonomsku ili fizicku stranu...ili mislite da bas svi u tim godinama ne zele da zive?I ne mozes porediti nekog ko se pati i ko je bolestan i njegov odnos prema smrti i jednog zdravog covjeka...A kad si zdrav,malo ti je i sto godina....A zasto covjek uopste zivi i sta je smisao zivota,to niko ne zna,ma kako lupali glavu...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Odavno umro....žućo......sahranili ga u bašti.....bio dobar pas....i bilo mi ga je žao....tačnije , nije mi ga bilo žao, već mi je bilo žao što je umro.

Hoće li nekome biti žao zbog nas, pitaju se često ljudi....i tako mere svoju vrednost....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

CaLiMeRo
    Guest

Smile VREME JE...

Citat Original postavio limunada
    i mi mozemo misliti da je nevazno imati 94 ili 96...ali tek kad budes imao 96, mozes o tome govoriti...
    Tako i ja mislim. Mada, cak i kad znamo tacno kad cemo umreti, svaki dan je dragocen.
    Ne bih otpisala ni jedan jedini dan zivota, ako ne moram. Ma, ni sekundu...

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio Zuco
    Sta mislite da li je svejedno zivjeti 95 ili 96 godina?
    Mozda morbidno ali to je stvarnost: da li je vazno zivjeti svega jednu godinu ili dvije?
    Zivim dok sam ziv, kad umrem - vise nece biti bitno, tako da se nastojim opustiti i uzivati...

Zainteresovan član div@jna (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2006.
    Reputaciona moć
    44

bozheeee....pa valjda se misli na nachin zhivota koji vodish!
    Mozhesh zhiveti 100 godina i ko da nisi zhiveo!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2006.
    Reputaciona moć
    45

da... kvalitet pre kvantiteta.... nije bitno koliko vec kako si proziveo svoj zivot. makar imao na rapolaganju manje od 96 godina. bitno je da, kao redov Ryan iz spilbergovog filma, mozes u starosti svesno i sa pravom izrazis nadu da si dostojno proziveo zivot koji ti je dat. neznam, da li je neko u tom filmu video isto sto i ja - zivot ti se daje jednom i treba ga proziveti zahvalno i dostojno. mislim ima film mnogo vise pouka i generalno je super, kao i apokalipsa danas, na razocarenje svih koji gledaju takve filmove zeljni iskljucivo akcije...

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Pod uslovom da nisam bolesna, nesposobna da brinem o sebi, u bolovima, izgubljenog razuma...ne vidim zašto bih poželela smrt ranije, dakle bolje 96 nego 95, ma koliko mi Bog da :smile:

Aktivan član nid (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Nije mi bitno koliko cu da zivim.....dal cu 50 ili 150... potpuno mi je nebitno.... sve je prolazno

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

pa sad kad gledam dal bi mi bilo svejedno da se sledetje godine razbolim i umrem - ne bi...to bash ne bi voleo...
    sad kad pogledam da imam 95 bilo bi mi svejedno...
    al kad budem imao 94???...ne mozhe chovek sa sigurnosthju retji...neke stvari morash da dozhivish da bi znao...
    dugo i ja sam govorio da tju se ubiti ako dozhivim 65 i da je moj deda kreten shto je govorio "e samod a dozhivim unuka...e samo da dozhivim da napuni 18...e samo da se ozheni...e samo da dobije dete"...miiisiiiim ko zna kako tju razmishljati za 6meseci a zamisli da prodje 30god...ako budem isto razmishljao kao sad ubitju se...ne zato shto sam previshe mator da zhivim vetj shto sam isti onaj kreten od pre 30god...

shta sve masturbacija mozhe da priredi choveq...
    Voistinu.

Početnik
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation KVALITET NASUPROT KVANTITETU

Citat Original postavio the.nesica
    da... kvalitet pre kvantiteta.... ...

E upravo ovo sam htio da kazem razmisljajuci o svojoj zivotnoj filozofiji.
    Pa ima i nekoliko poslovica na ovu temu, sad se bas ne sjecam tacno ali otprilike: bolje je zivjeti godinu kap lav nego 100 kao pas.
    Sto se Zuca tice, Radje bih zivio jos 5 godina zadovoljan zivotom nego 300 s mukom i nevoljom.

Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

eee...svako bi tako,da moze...al ne moze...nisi bas otkrio ameriku... :wink:

al cini mi se da to nije bilo pitanje u temi...

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: KVALITET NASUPROT KVANTITETU

Pa ima i nekoliko poslovica na ovu temu, sad se bas ne sjecam tacno ali otprilike: bolje je zivjeti godinu kap lav nego 100 kao pas.
    Sto se Zuca tice, Radje bih zivio jos 5 godina zadovoljan zivotom nego 300 s mukom i nevoljom.
    I muka i nevolja i sreća i zadovoljstvo...je u glavi.
    Uostalom,who want's to live forever.

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio Šakal
    I muka i nevolja i sreća i zadovoljstvo...je u glavi.
    Uostalom,who want's to live forever.
    Paaaa.. cuj sad, kad bi se moglo.. hmmm.. bilo bi zainteresovanih, nije da nije.. ja licno- jok!!! Nek traje dok traje, nek bude srecno i ..hehe.. dugovecno..

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Кад сам прочитала део наслова ''Колико је важна дужина...'' помислих: ''О, не! Зар и на филозофији???''

Кад сам имала 15 онда ми је идол била Џ. Џоплин, као оно:''Живећу кратко али слатко!''...
    И говорила сам да нема потребе да се дуго живи, ако се живи интензивно! :-? ''Живи брзо, умри млад и буди леп леш!''

Јаооо...шта бих све пропустила да сам умрла млађа! Свако доба носи са собом лепоту, и често хватам себе како уживам у помисли да ћу једнога дана имати унуке, на пример.....или шетати са неким дедом по Врњачкој Бањи руку под руку....

Живот није ништа друго до пут у смрт, и ја верујем да људи који су лепо и заиста проживели живот, који су дочекали да подигну децу, пропрате унуке, остваре се у животу и породично, и професионално, и лично.....који су заиста сазрели, верујем да они у неким годинама могу да дођу у то стање да смрт прихвате као нешто природно, нормално, па чак и да јој се са радошћу предају.....да осете да је време да иду, да су свој циљ на овом свету остварили и испунили сврху свог постојања....

Надам се да ћу имати толико времена да дођем у то стање.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Значи, мислим да је једнако битан и квалитет и квантитет!

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio Hellen
    Значи, мислим да је једнако битан и квалитет и квантитет!

Me too..

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio tarabica
    Pod uslovom da nisam bolesna, nesposobna da brinem o sebi, u bolovima, izgubljenog razuma...ne vidim zašto bih poželela smrt ranije, dakle bolje 96 nego 95, ma koliko mi Bog da :smile:
    ova drugarica svojim zdravim stavovima treba da posluži za primer našem rodu
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.04.2006.
    Reputaciona moć
    46

Ma koliko mi to ziveli uvjek cemo prolaziti kroz isti proces. Da li zivimo 30 ili 300 godina je potpuno nevazno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.04.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Hellen
    Кад сам прочитала део наслова ''Колико је важна дужина...'' помислих: ''О, не! Зар и на филозофији???''

Кад сам имала 15 онда ми је идол била Џ. Џоплин, као оно:''Живећу кратко али слатко!''...
    И говорила сам да нема потребе да се дуго живи, ако се живи интензивно! :-? ''Живи брзо, умри млад и буди леп леш!''

Јаооо...шта бих све пропустила да сам умрла млађа! Свако доба носи са собом лепоту, и често хватам себе како уживам у помисли да ћу једнога дана имати унуке, на пример.....или шетати са неким дедом по Врњачкој Бањи руку под руку....

Живот није ништа друго до пут у смрт, и ја верујем да људи који су лепо и заиста проживели живот, који су дочекали да подигну децу, пропрате унуке, остваре се у животу и породично, и професионално, и лично.....који су заиста сазрели, верујем да они у неким годинама могу да дођу у то стање да смрт прихвате као нешто природно, нормално, па чак и да јој се са радошћу предају.....да осете да је време да иду, да су свој циљ на овом свету остварили и испунили сврху свог постојања....

Надам се да ћу имати толико времена да дођем у то стање.
    Zivot nije nista drugo do put ka transformaciji- transformacija u nesto sto nemozemo zamisliti.

Slične teme

1. Koliko je vazna VERIDBA?
    Autor TheRedOne u forumu Žene
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.05.2008., 06:32
  2. KOLIKO ŽIVOTA IMAMO...?
    Autor kandidat u forumu Filozofija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.02.2006., 00:23
  3. Koliko je vazna akademija za solo pevnjae???
    Autor Luciferko u forumu Muzika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.06.2005., 16:57
  4. Koliko vam je sex vazna stavka u zivotu...
    Autor Ronni u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 26.03.2005., 19:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •