VAZNO! POMOZITE ZIVOTINJAMA

Pa ja bi vam poslala mail, a vi bi ga samo prosledili dalje,i naravno, potpisali se ako zelite...
samo to bi trebalo da uradite...
i ako skupimo vise od 300 potpisa taj zakon
(da mozes kao da imas svoje pse,a da su na ulici)
ce se obnoviti i nece onda svi psi biti vodjeni u kafileriju tj, smrt...
 
cao drugari ja volim moderatore narocito ovog: :lol:

prvo da li ste videli da treba da uklonite lutalice sa ulice da ih ne bi shinteri pokupili u subotu jer je maraton. i javite na neke telefone ne znam koje. ok, to ste znali

e sad evo ovo pa da se potrudite:

"

Paraziti

Parkovi u centru Beograda predstavljaju leglo zaraza, a glavni krivci za to su – psi. To je pokazalo nedavno ispitivanje nivoa zagadenosti tla, koje je obavio Naucni institut za veterinarstvo, jedini u Beogradu koji se bavi ovom vrstom analiza. Poslednja parazitološka kontrola javnih i zelenih površina u centralnim beogradskim opštinama pokazala je da su parkovi prepuni parazita ''toksikara kanaris'', koji se najcešce nalazi u psecem izmetu. Ovaj parazit se brzo razmnožava, tako da je 60 odsto javnih površina u Beogradu zatrovano njegovim jajašcima. Posebnu opasnost predstavlja veliko prisustvo ovog parazita u bazenima sa peskom u kojima se igraju deca. Kako piše ''Politika'', situacija u parkovima koji se ne nalaze u centru grada znatno je bolja, iako je daleko od zadovoljavajuce."

pitajte me na mail odakle ovo da ne reklamiram
eto kako sam dobra i dosadna
 
Iskreno, ja bih pre da odnesem hranu koju kupim nego da im uplacujem pare. Nekako me Srbijica naucila da budem skepticna prema ovakvim stvarima ( daj boze da gresim). Pa ipak, bolje da pomognem Risku nego Orku koja, kada malo bolje pogledas, zapravo nista ne radi za pse lutalice!
 
> Luftiguz:
> Iskreno, ja bih pre da odnesem hranu koju kupim nego da im uplacujem pare. Nekako me Srbijica
> naucila da budem skepticna prema ovakvim stvarima ( daj boze da gresim).
>

Gresis, sine.. :) Bilo kako, pomoc u hrani je u principu najvaznija, tako da pozdravljam taj nacin pomoci nasim zivotinjama. A za sve koji su skepticni, pozivam vas da dodjete u azil u Kotezu i da se licno uverite koliko tamo ima zivotinja, u kakvom stanju je to sve tamo, i koliko para je potrebno za opstanak. Mozete i prosto da izracunate koliko novca treba mesecno, ako vam kazem da tamo ima 210 pasa i 80 macaka. A to je samo hrana.

> VictorySun:
> Koliko ljudi se vec prijavilo da pomogne zivotinjama?
>

Pa od zvanicnog postavljanja sajta u rad pre mozda 15 dana, dobili smo 20-ak novih clanova, sto nije mnogo, ali ako se nastavi trend da svaki dan dobijemo po 1 a kasnije sve vise novih clanova, za nekoliko meseci bi situacija mogla da bude mnogo bolja.

Zahvaljujem se u ime svih u Help Animals-u svima koji su se registrovali ranije i sada! Nismo Vam jos poslali pisma jer je kraj meseca pa necemo da vas opterecujemo 2x u kratkom roku. Usput, svim clanovima ce stici i ponude nasih sponzora sa popustima i do 50%!!! Takodje, clanovi ce moci da se konsultuju sa nama u vezi njihovih ljubimaca, jer ipak neki ljudi kod nas imaju jako puno iskustva sa zivotinjama i mogu vam dati neki savet.

Usput, po statistici na sajtu, najvise posetilaca ima psa, a zatim macku, zeca, ribice itd..

IZMENA: Obrisan zastareli link i prateci tekst.

Pozdrav svima!
Sasha
 
Prvo da naglasim da drugu stranu nisam pogledala jer sam emotivno uzasno slaba i ne da ne bih jela meso nego ne bih jela uopste.
E, sada, da li ti je tesko da mi objasnis na sta ovim pozivas? Na vegeterijanstvo?

Zapravo zivim sa ocem koji ne jede meso ne iz humanosti ili nekog hira jer ga ne jede od svoje 5 godine. Prosto, ne moze da ga jede, kao sto neko ne moze ljutu papriku... On je poceo da ima raznih zdravstvenih problema uslijed takve ishrane. Naravno, ne sa 12 ili 25 godina, nego nakon 35-40. Tako da su mu u ishranu ukljucene tablete vitamina i jos nekih dodataka (nisam bas strucnjak za hemiju) koji mu nedostaju. I to je ok, mislim, nista strasno, ali kako to da mu tokom cijelog zivota nijedan dr to nije pomenuo? I kao dijete je bio bolesljiv zbog toga.

Poenta-ako se odlucimo na takvo nesto moramo se konsultovati sa ljekarom i to vrlo ozbiljnim. Recimo da sam ne jeduci meso tokom nekih mjesec dana omalokrvila. Za to sam kriva iskljucivo ja i moja neodgovornost.

Dalje, sto se tice onog udruzenja, pa ne mogu ti reci koliko sam odusevljena sto postoji i koliko mi je zao sto ga nema u CG (ekoloska drzava!). Ali, nista zato, rado cu se ukljuciti od oktobra kada doselim u Bg.

I jedno pitanje. Sta ce biti sa onim zivotinjama u azilu? Cekaju da ih usvoje? Rado cu pomoci svaku akciju na bilo koji nacin i cak bih radila kao volonter, opet u skladu sa vremenom koje imam na raspolaganju. Ogradjujem se da ne bih ucestvovala u nikakvim uspavljivanjima, ma kolik ohumana bila. Priznajem slaba sam za to. Ali nahraniti, ocistiti, prosetati, kupiti hranu, pokrivace, navedene potrepstine, igrackice... U svakko doba i sa izuzetnim zadovoljstvom! Jedva cekam.
 
> ne da ne bih jela meso nego ne bih jela uopste.

Ne bi, ali jedes! :) Slatko majku mu... :) E moja HEBEHA, nikad od tebe vegeterijanac nece biti!


> E, sada, da li ti je tesko da mi objasnis na sta ovim pozivas? Na vegeterijanstvo?

Hmm.. meni je u stvari odvratno to sto ljudi rade i sto su svi kao u nekom transu i niko ne primecuje koja glupost se radi! Ja sam tu ne mogu nista da uradim, ali bar se trudim da ispricam drugima, da makar malo razmisle o tome i zapitaju se da li je to normalno. Ako smo zivotinje, normalno je, ako smi neka civilizacija.. to je bolesno.


>
Zapravo zivim sa ocem koji ne jede meso ne iz humanosti ili nekog hira jer ga ne jede od svoje 5 godine. Prosto, ne moze da ga jede, kao sto neko ne moze ljutu papriku...
>

Pa eto tako ni ja nikad nisam mogao to da jedem jer mi je odvratno, ali morao sam jer su me terali, a moram da priznam i da sam voleo nesto od toga da pojedem, recimo bele vesalice, pilece belo meso, razne suvarke i tunjevinu. Nista vise.


> ali kako to da mu tokom cijelog zivota nijedan dr to nije pomenuo?

Pa ti lekari su verovatno mesarosi, kao i 95% ljudi kod nas, tako da im to nije moglo pasti na pamet.

> Recimo da sam ne jeduci meso tokom nekih mjesec dana omalokrvila.

Pa naravno da moras da pazis, trebala si da uzimas takvu hranu koja moze da zameni meso. Jedna moja komsinica, ima mozda 45 godina, cist je vegeterijanac vec jedno 10 godina a i pre toga je bila kilava na mesu.. a da je vidis, izgleda zdravo i kao da ima jedno 35! Sva vitka.. zgodna.. mmm.. :) Ako je ona prezivela tolike godine bez trunke mesa, zasto ne bi i drugi. Pogotovo sto je to u svetu normalno! Tamo imas vegeterijansku hranu u meniju, pa cak i posebne restorane gde nema mesa u ponudi! Vidim da se i ovde stidljivo navodi u nekim menijima vegeterijanska hrana ali nema toga mnogo.

A ako hoces da znas, ja sam za ceo zivot pojeo mesa koliko neko pojede za mozda mesec-dva! A nista mi ne fali, zdrav sam kao dren, i izgledam mnogo bolje nego moji drugari koji imaju bojlere u stomaku, izgledaju matoro.. a ja kao da imam 25-26 (imam 34 god.!).


> Dalje, sto se tice onog udruzenja, pa ne mogu ti reci koliko sam odusevljena sto postoji i koliko mi je zao sto ga nema u CG
>

I meni je drago sto postoji neko kao sto si ti! :)



> Sta ce biti sa onim zivotinjama u azilu? Cekaju da ih usvoje?

To bi bilo najbolje. Cuo sam se sa predsednicom i rekla je da ne moze vise da izdrzi, jer joj je ceo zivot podredjen azilu i zivotinjama, a voli ih i ne moze da ih tek tako ostavi same sebi. Ja sam samo clan Udruzenja, bio sam tamo i video kako je i trudim se da im pomognem kako mogu, pored svih mojih obaveza. Napravio sam im sajt potpuno besplatno i tako privukao nove clanove, radim na marketingu itd.. Niko me nista ne placa jer mi je zao tih zivotinja i hocu da pomognem. Zato mi je drago kad vidim da ljudima nije problem da se registruju i da pomazu mesecno koliko toliko. Zaista, nije puno dati 100 din. mesecno za tako dobro delo, tako da idemo na sto vise clanova - ljubitelja zivotinja. Eto, tu strategiju sam im ja napravio i vidim da ima efekta.


> cak bih radila kao volonter

Da ti kazem, radila bi jedan dan i pobegla, kad bi videla koliko tu posla ima. Zato Udruzenje placa troje ljudi da rade u azilu, a niko nece da radi bez 200 EUR takav posao, pa ti vidi koliko je to para samo za odrzavanje.


>
Ali nahraniti, ocistiti, prosetati, kupiti hranu, pokrivace, navedene potrepstine, igrackice... U svakko doba i sa izuzetnim zadovoljstvom! Jedva cekam.
>

Divna si! :)


> Saša, zar Perutnina iz Ptuja i Lijanović iz Mostara nisu klanice? One su sponzori vašeg azila.

Tacno! Meni je bilo gadno da ih stavim tamo ali morao sam, jer nam daju besplatno ostatke hrane za zivotinje. Zato moram da napomenem, sajt Help Animals-a i onaj moj nemaju nikakve veze, ono je moj privatni i ja time hocu da kazem sta mislim o masovnom ubijanju i maltretiranju zivotinja. A za reklame se ne pitam ja, nego predsednica. A i ne verujem da ce neko bas da vidi reklamu i da trazi da kupi nesto od njih.
 
Cao, imao sam neke nesporazume sa predsednicom udruzenja pa sam zbrisao odatle, pa ne znam kakva je situacija. Jel ima jos neko odavde da se registrovao i da im pomaze? Mislim.. zivotinje mi nisu nista krive. A problem je nastao u vezi sajta, secate se kako je bio lep, radio sam na njemu 2 nedelje, doveo im 30 novih clanova, i na kraju mi je predsednica rekla da ipak hoce prost sajt. To je kao da mi je rekla "jedi ***** sto si se trudio". Zar ne? Ali nije ni bitno, ona ipak radi nesto za njih, pa je i dalje podrzavam, samo sto nemamo vise sta da pricamo.
 

Back
Top