Istegnuti ligamenti

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Pre nekoliko godina sam istegao ligamente na desnom laktu. Vremenom je bol prosao ali i sada, posle cetiri godine pri dizanju veceg tereta bol se javlja i prolazi posle nekoliko dana. neko mi rece da se istegnuti ligamenti nikada ne lece potpuno. Da li je istina i kako da resim problem?
 
Nisam fizijatar, ali moja iskustva su pozitivna u smislu oporavka. Sa 16 god na skijanju sam istegla ligamente levog kolena, nosila sam longetu 6 nedelja, a 2 nedelje posle toga otisla na zimski alpinisticki tecaj, gde mi se koleno apsolutno vratilo u funkciju. Desetak godina kasnije prica se ponovila, ali tada sam po preporuci fizijatra redovno vozila bicikl, i evo sve je u redu. Ali posle ovog drugog pada vise nisam stala na skije, mada to i nije u domenu kondicije.
 
Pa ako tad nisi radio kad si istegao sad nista. Pokusaj da odes malo na fizikalne terapije i da rehabilitujes malo taj lakat aku je sad naknadno to uopste moguce. Tendinitis kad jednom dobije hronicitet uvek ostavlja posledice - tesko da ce ti ta ruka ikad vise biti kao pre povrede. Ako moras da naprezes lakat gledaj da nosis steznik ili elasticni bandaz da malo das podrske tom ligamentu. Drugo nista posebno ne mozes da uradis...
 
Pa ako tad nisi radio kad si istegao sad nista. Pokusaj da odes malo na fizikalne terapije i da rehabilitujes malo taj lakat aku je sad naknadno to uopste moguce. Tendinitis kad jednom dobije hronicitet uvek ostavlja posledice - tesko da ce ti ta ruka ikad vise biti kao pre povrede. Ako moras da naprezes lakat gledaj da nosis steznik ili elasticni bandaz da malo das podrske tom ligamentu. Drugo nista posebno ne mozes da uradis...
Nebi se slozio sa vama, jer kao sportista kik bokser povrede ligamenata i tetiva su veoma prisutne zna se šta je kuntura a sta je kida je ligamenata čovek ima kontiru slažem se samo da vreme može da izleči ali da ostaje trjna posledica nema smisla imao sam kunturu sake ligamenata da je tako da se povreda ponavlja batalio bi kik box napravio sam pauzu od mesec dana i smanjio intenzitet treninga sad se vraćamo na max trening posle 3 meseca
 
Na fudbalu sam pre 2 dana istegao ligamente na levom kolenu jedva se krecem.Da li neko zna koliko ce vremena trebati da bol prestane?
Obavezno led i odmor Hilt terapija je meni pomogla jako duboki laser i polako vezbanje i polako opterecenje moze potrajati moje vec trace evo cetvrta nedelja ali nisam lezala kad se u sybotu pogorsalo jako pa sam uzela Brufen ima i hanzaplasti Nodol ili Dicofenak ili voltaren ali led odmor fizio terapija i pooolako sa vezbama moze lako da se vrati
 
Ligamenti se dugo oporavljaju kompletno.Pogotovo za visi i od godina.Neke povrede ligamenata zanju da se povrate i posle vise decenija.Kada radis nesto tesko,treba da imas steznik za lakat i to ce ti mnogo pomoci da dalje ne povredjujes ligamente lakta.
 
Ja sam istezao na desno koleno kada sam igrao fudbal ,skliznula mi noga i bilo je bas nateklo ,to je davno bilo ,nikakvih problema nemam ni dan danas ...stavljao sam obloge od rakije i za 10 dana je otok potpuno splasnuo i vratilo se sve u normalu.
 

Back
Top