Tom Waits

Sweet_Jane

Domaćin
Poruka
4.540
Eh...u poslednjih nekoliko meseci, otkad sam ga otkrila, obozavam ga.... Zanima me ima li mojih istomisljenika? Trenutno mi se najvise dopadaju "Goin' out west" i "clap hands". Moze li mi neko preporuciti sta da od njega cujem? Zna li neko u kojim je sve filmovima glumio? pozz....
 
on ima mnogo albuma.cini mi se da je novijeg datuma album Alice,meni drag!
inace waits je odlican muzicar.jedan od onih ciju muziku ili bas volis ili nikako!!!nema sredine!a za film,ne bih znala navesti naslove...poz!
 
hehehe....slazem se za to...il ga volis ili ne....meni je ortakinja rekkla da sam cudna jer sam rekla da ga obozavam....al ko mari... :mrgreen:
jel zna neko mozda da li i dalje svira, da se nadam ili ne da ce doci u bgd?
 
taaako `nachi...........ne vole niko drugi Toma Waitsa osim mene i dee.....nece cak ni misljenje o njemu da napisu.... :( bash shteta shto se ljudi(i goveda) neinteresuju za ovoga chovu......
 
Sweet_Jane:
Eh...u poslednjih nekoliko meseci, otkad sam ga otkrila, obozavam ga.... Zanima me ima li mojih istomisljenika? Trenutno mi se najvise dopadaju "Goin' out west" i "clap hands". Moze li mi neko preporuciti sta da od njega cujem? Zna li neko u kojim je sve filmovima glumio? pozz....
Thomas Alan Waits (born December 7, 1949) is an American singer-songwriter, composer, and actor.

To taj? Ne slusam ali ako mos' nesto da mi preporucis rado bi.
 
Drago mi je da se neko setio i njega! Malo sam ga samo pominjala na J&B temi, a popriliccno mi se svidja njegova muzika. Zzali samo ssto imam samo jedan njegov album ...
 
...Niko ti ne brani da ga slusas...ali stecices samo pogresnu predstavu o onome o cemu peva...kada iza sebe budes imala izgubljene godine,jutra kada se budes budila na ulici,kada dozivis da izgubis sve...onda ces poceti da shvatas...
 
Pusti dete da ima sopstvenu predstavu i texta i muzike! Nema potrebe da prolazi kroz ono kroz ssta su drugi prossli da bi razumela stvari. Veruj u njenu inteligenciju, osecaj i rasudjivanje, pusti je da uzziva ... vremenom ce ga samo joss visse zavoleti
 
Gothmog:
...Niko ti ne brani da ga slusas...ali stecices samo pogresnu predstavu o onome o cemu peva...kada iza sebe budes imala izgubljene godine,jutra kada se budes budila na ulici,kada dozivis da izgubis sve...onda ces poceti da shvatas...
pa ako ona nastavi da se druzi sa mnom tako ce ibiti.
 
Gothmog:
...Niko ti ne brani da ga slusas...ali stecices samo pogresnu predstavu o onome o cemu peva...kada iza sebe budes imala izgubljene godine,jutra kada se budes budila na ulici,kada dozivis da izgubis sve...onda ces poceti da shvatas...
To sto cu ja mozda steci pogresnu predstavu o njegovim pesmama moze biti samo moj problem. Stoga se ti nemoj mnogo iskidati ako drugacije dozivimo neke stvari trenutno, il za nekoliko godina. ovo "onda ces poceti da shvatas" mi je malo cudno....Jer ja moram da se napatim u zivotu najvise sto mogu, onako mazohisticki, pa da onda okrenem listove s stihovima i pocnem da tu pronalazim nekakvo drugacije znacenje. E pa neka fala. Ja cu dozivljavati njegove pesme na svoj nacin, mozda promenim misljenje o njemu i njegovim pesmama kroz nekoliko godina ali pusti me da steknem pogresnnu predstavu ako treba. Bolje da sad gresim nego kad budem bila matora ko ti.
 
Apach:
Pusti dete da ima sopstvenu predstavu i texta i muzike! Nema potrebe da prolazi kroz ono kroz ssta su drugi prossli da bi razumela stvari. Veruj u njenu inteligenciju, osecaj i rasudjivanje, pusti je da uzziva ... vremenom ce ga samo joss visse zavoleti
hvala apach. jel znas mozda i u kojim je filmovima glumio? ja znam samo jedan.
 
...malo sam citala sta ste pisali i definitivno mislim da muzika nema veze sa godinama,a ni obrnuto...tom waits jeste ekscentrican lik,takvo mu je i delo!!!samo napred u upoznavanje...by the way...mozda posle pet godina drugacije i jos lepse osetis Icecreme man,nego danas a Raindogs ti ne uspe probuditi pravi osecaj...tako da-samo napred!!!
 
Tom Waits je jednostavno poseban...i ne moze svako da ga slusa i posledicno, razume.U svakom slucaju, S.Jane upoznaj se sa likom i delom...jedino je problem - da li ces ga i razumeti.

Radio je muziku za mnoge filmove..ali se i sam pojavljivao u njima.Moji omiljeni - The Outsiders, Twelve monkyes,Things to Do in Denver When You're Dead.
Radio je muziku za Dead man walking, a muzika iz One From The Heart ( Kopolin film ) je nominovana za Oskara...
 
@dee i pikax
nemote se vi brnut... ;) svako dozivljava malko il malko vise drukcije.....to ide s godinam ili s...ma ne znam....imam jedno pitanje. da li on i dalje pravi pesme i odrzava koncerte?
 
E najviše me nerviraju ovi koji prosipaju fore tipa "Rano ste počeli da to slušate". Ja nisam mlad, ali zaista me oduševi kad vidim da je neko "otkrio" nekog izvođača prije nego ja, svojevremeno. Što ranije nekoga počneš da slušaš, ranije ćeš ga shvatiti.
Što se Waitsa tiče, preporučujem Telephone Call From Istanbul.
Sjećam ga se iz i Džarmuševog Mystery Traina.
 
quentin:
E najviše me nerviraju ovi koji prosipaju fore tipa "Rano ste počeli da to slušate". Ja nisam mlad, ali zaista me oduševi kad vidim da je neko "otkrio" nekog izvođača prije nego ja, svojevremeno. Što ranije nekoga počneš da slušaš, ranije ćeš ga shvatiti.
Što se Waitsa tiče, preporučujem Telephone Call From Istanbul.
Sjećam ga se iz i Džarmuševog Mystery Traina.
Pa da. Nego gde nabaviti te filmove?
 

Back
Top