MSI K8N Neo4 Platinium

boko46

Početnik
Poruka
29
Imam ovu maticnu plocu.Sve san stavio unutra i radi dobro samo je problem sa flori drajvom.Kada upalim kompjuter lampica mu stalno svetli(mislim da ne treba) i nemoze da prepozna ni jedan flopi.Verujem da ce mnogi reci flopi ti ne treba ? ali ja neznam napraviti FORMAT C: bez flopi diska.Imam instaliran Windows XP sa sp2.Molim Vas za pomoc!!!!!
 
Nisi dobro postavio kako treba kabal do flopy drive-a. Probaj da ga postavis kontra, (nasuprot od sadasnjeg polozaja). Proveri i prikljuchak za napajanje kako si postavio na disketi.

Evo primer:
flopconnect.JPG
 
The Legolas:
Nisi dobro postavio kako treba kabal do flopy drive-a. Probaj da ga postavis kontra, (nasuprot od sadasnjeg polozaja). Proveri i prikljuchak za napajanje kako si postavio na disketi.

Evo primer:
flopconnect.JPG
The Legolas, mnogo hvala problem sam resio kako si rekao, kabl je bio pogresan na flopi drajvu,sada je sve u redu, jos jednom mnogo hvala.
 
Za sve ostale koji budu citali ovo.
Kad god (u 100% slucajeva) imate situaciju da Flopy disk svetli nonstop (i naravno nece da primi ni jednu disketu) u pitanju je pogresno uboden IDE kabl na ploci (kod ovih novijih je to spreceno, tako da vam ostaje druga mogucnost) ili na samom flopy-ju (tj, rotiran je za 180 stepeni).
 
Кулиража:
Za sve ostale koji budu citali ovo.
Kad god (u 100% slucajeva) imate situaciju da Flopy disk svetli nonstop (i naravno nece da primi ni jednu disketu) u pitanju je pogresno uboden IDE kabl na ploci (kod ovih novijih je to spreceno, tako da vam ostaje druga mogucnost) ili na samom flopy-ju (tj, rotiran je za 180 stepeni).
Ili pogledati na flopiju pise koja je nozica (kontakt ) br. 1 tamo ide kraj kabela koji je obelezen crvenom bojom , na ploci ne bi trebalo da moze da se obrne kabel ( kao sto covek rece kod novijih masina)
 

Back
Top