materijalista ili idealista?

Koju od ove dve osobine bi volele da vas partner ima izrazeniju? Da bude vise...

  • materijalista

  • idealista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

random_cloud_form

Aktivan član
Poruka
1.621
Ovde se ne misli na ona onu podelu prakticar i teoreticar, vec termin materijalista u smislu da takav stoji cvrsto na zemlji, da je dobro ukomponovan u drustveni sistem, da se brze adaptirao i sredio u zivotu, da je sa manje burnih promena ponasanja...

Dok idealista kao covek koji vise vuce ka nekim neprofitabilnim aktivnostima, ume da odluta, da ga obuzmu neke udaljenije stvari ne bas vezane za svakodnevno itd...
Uostalom, to su moja vidjenja, vi svahtite kako zelite gornje termine i glasajte...
Mogu i muskarci da odgovore, nek citaju samo z umesto m.
 
random_cloud_form:
Ovde se ne misli na ona onu podelu prakticar i teoreticar, vec termin materijalista u smislu da takav stoji cvrsto na zemlji, da je dobro ukomponovan u drustveni sistem, da se brze adaptirao i sredio u zivotu, da je sa manje burnih promena ponasanja...

Dok idealista kao covek koji vise vuce ka nekim neprofitabilnim aktivnostima, ume da odluta, da ga obuzmu neke udaljenije stvari ne bas vezane za svakodnevno itd...
Uostalom, to su moja vidjenja, vi svahtite kako zelite gornje termine i glasajte...
Mogu i muskarci da odgovore, nek citaju samo z umesto m.

Tako si ocrnio idealiste "svojim vidjenjem" da ne vidim kako ce iko glasati za tu opciju...Ispade da biti idealista znaci da si nesredjen i nesposoban da se adaptiras, da imas burne promene ponasanja i sl.

S druge strane idealizujes materijalistu, kao da je sama ta cijenica da je neko materijalista dovoljna da bude ostvaren.

Ovo sto si ti naveo kao karakteristike nema mnogo veze sa tim da li je neko materijalista ili idealista.

Odbijam da glasam, ne slazem se sa pitanjem.
 
Baby Kate:
Tako si ocrnio idealiste "svojim vidjenjem" da ne vidim kako ce iko glasati za tu opciju...Ispade da biti idealista znaci da si nesredjen i nesposoban da se adaptiras, da imas burne promene ponasanja i sl.

S druge strane idealizujes materijalistu, kao da je sama ta cijenica da je neko materijalista dovoljna da bude ostvaren.

Ovo sto si ti naveo kao karakteristike nema mnogo veze sa tim da li je neko materijalista ili idealista.

Odbijam da glasam, ne slazem se sa pitanjem.

Pa, zato sam i ostavio opciju da svako shvati termine kako zeli i da glasa u odnosu na njih a ne na ono sto sam opisao.
A mozes izneti i svoje vidjenje ova dva?

Ono sto sam opisao u skladu je sa mojim vidjenjem da je drustveni sistem takav da ide vise na ruku materijalisti i da ako su npr i materijalista i idealista jednako uspesni u drustvu, materijalista ce biti ispunjeniji, srecniji. Znaci to je poenta mog opisa a ne da je materijalista uspesniji u drustvu.

Jer samim tim sto se u dovoljnoj meri pronasao u sistemu i kulturi on je iscrpo svoje potencijale i podmirio se, dok ovaj sve to dozivljava nekako nametnutim i nikad se nije primio toliko na drustvom propisane sisteme vrednosti, on je tu vise stranac.
 
xiaoyu:
Misliš kao: zaterijalista? :lol:

Ako se već radi o crti karaktera, moram da priznam da mi ni jedan od ova dva extrema nije blizak.
Glasala bih za materijalistu sa povremeni izletima u idealistu. :D ali tako nešto nisi dao kao mogućnost.

naravno, u svakom od nas cuce oba potencijala, ali ako bi negde vec morala da pozicioniras tacku na liniji izmedju ova dva ekstrema, ka kojem bi bila bliza? iz tvog odgovora vidim da bi radije bila se nekim ko je cesce materijalista, odnosno koji naginje tome vise, samim tim tvoj glas ide opciji jedan, pod uslovom da izadjes na biraliste, sto naravno nije obavezno, kome ne odgovara moze da ostane neodredjen, moze da apstinira nema ljutis...
 
random_cloud_form:
Ono sto sam opisao u skladu je sa mojim vidjenjem da je drustveni sistem takav da ide vise na ruku materijalisti i da ako su npr i materijalista i idealista jednako uspesni u drustvu, materijalista ce biti ispunjeniji, srecniji. Znaci to je poenta mog opisa a ne da je materijalista uspesniji u drustvu.

Jer samim tim sto se u dovoljnoj meri pronasao u sistemu i kulturi on je iscrpo svoje potencijale i podmirio se, dok ovaj sve to dozivljava nekako nametnutim i nikad se nije primio toliko na drustvom propisane sisteme vrednosti, on je tu vise stranac.
Možda si ti ovo i mislio, ali nisi napisao. Nego da ja tebe pitam nešto, je l dođe tebi nešto onaj Patak?
 
random_cloud_form:
naravno, u svakom od nas cuce oba potencijala, ali ako bi negde vec morala da pozicioniras tacku na liniji izmedju ova dva ekstrema, ka kojem bi bila bliza? iz tvog odgovora vidim da bi radije bila se nekim ko je cesce materijalista, odnosno koji naginje tome vise, samim tim tvoj glas ide opciji jedan, pod uslovom da izadjes na biraliste, sto naravno nije obavezno, kome ne odgovara moze da ostane neodredjen, moze da apstinira nema ljutis...
Ma analiziraj ti moj odgovor kako hoćeš. Očito da nisi sreo umetnika koji dobro zarađuje. 8-)
 
Ono sto sam opisao u skladu je sa mojim vidjenjem da je drustveni sistem takav da ide vise na ruku materijalisti i da ako su npr i materijalista i idealista jednako uspesni u drustvu, materijalista ce biti ispunjeniji, srecniji. Znaci to je poenta mog opisa a ne da je materijalista uspesniji u drustvu.

Jer samim tim sto se u dovoljnoj meri pronasao u sistemu i kulturi on je iscrpo svoje potencijale i podmirio se, dok ovaj sve to dozivljava nekako nametnutim i nikad se nije primio toliko na drustvom propisane sisteme vrednosti, on je tu vise stranac.

Е, не слажем се ни ја са оваквим виђењем....
Не могу да гласам....
 
jbg, nemate petlju da priznate sebi da ste se prodale snobovskim-trendi vrednostima za jeftine pare...
otud blokada u glavi, taj poslednji dzep otpora na mestu gde je nekad bila dusha izaziva manju konfuziju...

vas nekolicina u stvari predstavlja preobracenu grupaciju idealista u materijaliste.
Inace, materijalizam nije nista lose, naprotiv veoma cenim materiju itd. Ali vi ocigledno imate problem sto ste izneverili svoje pocetne pozicije....
 
random_cloud_form:
Ovde se ne misli na ona onu podelu prakticar i teoreticar, vec termin materijalista u smislu da takav stoji cvrsto na zemlji, da je dobro ukomponovan u drustveni sistem, da se brze adaptirao i sredio u zivotu, da je sa manje burnih promena ponasanja...

Dok idealista kao covek koji vise vuce ka nekim neprofitabilnim aktivnostima, ume da odluta, da ga obuzmu neke udaljenije stvari ne bas vezane za svakodnevno itd...
Uostalom, to su moja vidjenja, vi svahtite kako zelite gornje termine i glasajte...
Mogu i muskarci da odgovore, nek citaju samo z umesto m.
ne vidim sta je ovde lose
 
random_cloud_form:
jbg, nemate petlju da priznate sebi da ste se prodale snobovskim-trendi vrednostima za jeftine pare...
otud blokada u glavi, taj poslednji dzep otpora na mestu gde je nekad bila dusha izaziva manju konfuziju...

vas nekolicina u stvari predstavlja preobracenu grupaciju idealista u materijaliste.
Inace, materijalizam nije nista lose, naprotiv veoma cenim materiju itd. Ali vi ocigledno imate problem sto ste izneverili svoje pocetne pozicije....
Ako cesh da ispitujesh ljude morash biti malo finiji. Bilo je samo pitanje vremena kada cesh pocheti da hejtujesh po ispitanicima, a nisi izdrzao ni do druge stranice.
 
random_cloud_form:
jbg, nemate petlju da priznate sebi da ste se prodale snobovskim-trendi vrednostima za jeftine pare...
otud blokada u glavi, taj poslednji dzep otpora na mestu gde je nekad bila dusha izaziva manju konfuziju...

vas nekolicina u stvari predstavlja preobracenu grupaciju idealista u materijaliste.
Inace, materijalizam nije nista lose, naprotiv veoma cenim materiju itd. Ali vi ocigledno imate problem sto ste izneverili svoje pocetne pozicije....

Žena idealista, sine, to je kratak spoj ....
 
Te tvoje definicije poizvoljne i netacne, Randome. A podela je vestacka.
Idealista je covek koji radi stvari u koje veruje... ti i opisao nekog sanjara, izgubljenog u prostoru i vremenu. To nema veze sa idealizmom.

P.S. Dok god moram da jedem, diem i spavam, dotle sam neminovno i materijalista.
 
Baby Kate:
[Randome, jesi li ti materijalista ili idealista, po ovom "tvom vidjenju"?

Pa evo iznecu detaljenije svoj stav.
Prvo i prvo, onaj filozofski rascep na idealizam i materijalizam ne podrzavam. Znaci ne priklanjam se ni jednoj struji sukobljenih filozofa. Podudara mi se glediste sa Jungovim da su i materija i psiha dva lica iste stvari. To potvrdjuje i moja sklonost ka telesnoj psihoterapiji koja jedina paralelno i bez favorizovanja prilazi i psihickom i telesnom u radu sa klijentima.

No nema potrebe da idemo toliko daleko, na povrsnijem sloju podela na meterijaliste i idealiste stoji.
A ova tema se tice izbora partnera, koji vam je miliji, neko ko daje prednost materijalnim vrednostima ukljucujuci tu i pozudu za onim titulama i statusima radi njih samih, novca i ugleda, npr dr, mr i umisljanjem iza toga, dok ga naucni rad ne tangira vec recimo odradi neku diserataciju na brzaka itd. Ili ovaj drugi tip koga bas briga za zvanje i ugled pa cak i sopstveni zivot ulaze radi neke svoje unutrasnje misije.
No ne obazirite se na moja vidnjenja koja su samo izazvala pometnju vec glasajte prema svojim definicijama.

Sto se mene tice, blizi su mi idealisti. Ali zanimljivo mi je u drustvu devojaka materijalista kao i takvih muskaraca, jer mogu da ucim dosta od njih i razvijam tu svoju zapostaveljniju stranu. Ali ipak, moj glas ide devojci koja je vise idealista.
 
random_cloud_form:
Ovde se ne misli na ona onu podelu prakticar i teoreticar, vec termin materijalista u smislu da takav stoji cvrsto na zemlji, da je dobro ukomponovan u drustveni sistem, da se brze adaptirao i sredio u zivotu, da je sa manje burnih promena ponasanja...

Dok idealista kao covek koji vise vuce ka nekim neprofitabilnim aktivnostima, ume da odluta, da ga obuzmu neke udaljenije stvari ne bas vezane za svakodnevno itd...
Uostalom, to su moja vidjenja, vi svahtite kako zelite gornje termine i glasajte...
Mogu i muskarci da odgovore, nek citaju samo z umesto m.


sve u jedom, najbolje :lol:
O, da, mora da bude integrisan u system ( ne kapiram samotnjake), ne sme da bude kapriciozan ( zato što nisam ni ja :P ), ali mora da ima i ideje i ideale....prosto mora da bude SLOBODAN, this is what is turning me on...:)
Oh, da, i sklonost ka umetnosti, da 8) Ili umesto toga lidership. Ili tako neka menjaža.


Inače, zašto mora tako klišetizirano - ili ideali ili novac? Mislim, i jedno i drugo...bwe :P
 

Back
Top