REZAC CD-a

france

Primećen član
Poruka
546
Kad rezem cd npr. kod NERO ili bilo koji drugi program nece da nareze...sve je isprobano razni CD itd.

Ali evo najjednostavniji primjer kada rezem sa BURN4FREE odmah mi na startu rezanja salje sledecu poruku: writer error illegal request invalid adress for write

Dosad je bilo sve u redu i odjednom mi stize ta poruka...

Snimio sam na stotine CD-a ali sad nesto nije u redu.

Problem je izgleda do citaca...

Kad ubacim CD u kompu citac uopste ne pokazuje da je CD usao...

Kako da Reinstaliram citac...imam lap-top - Toshiba TOSHIBA DVD ROOM R2412
citac DVD/CD-RW (E

Medjutim pojavilo mi se da imam jos nesto koje uopste ne postoji/
citac: DVD (F:)
 
Kako da Reinstaliram citac...imam lap-top - Toshiba TOSHIBA DVD ROOM R2412
citac DVD/CD-RW (E

Control Panel/System/Hardware/Device Manager/(Desni klik "properties")/Driver/Uninstal.
Zatim (close)/Scan for hardware changes. I ponovo ce ga prepoznati i instalirati.
 
Kazes da si narezao na stotine diskova!? Pa sta hoces onda? Kupi novi rezac :)
Al ako si siguran da je problem softverski (tj. oko drivera), ja kao iskusni laik mogu da preporucim- format HDD!
 
Problem jos uvjek nije rijesen...
Sta ti je to format HDD,mislis da reinstaliram windows? To je najzadnje sto treba uraditi...

Poneo sam komp kod majstora i kaze da je sve doboro isntalirano i da ne vidi problem nigde...

Pazite ovo: slucajno sam stavio jedan cd original od mog provajdera i odmah ga je poznao i ucitao bez ikakvog problema...dok stavim cd da snimam ili neke vec snimljene nece da prepozna..?????

Uglavnom svi piloti su dobro instalirani i podeseni i nista nije poremeceno nego je doslo iz cista mira.
 
Piloti ? Valjda mislis drajveri ( drivers ) Eto staradi lokalizacija OS... Jos malo pa se necemo moci ni sporazumeti vise. Imam drugara iz Slovenije koji naravno (zinulo im dupe odmah da instalisu "slovenacki" Windows) ima lokalizovan OS. Pre neki dan je trebalo nesto da mu pomognem preko telefona, ali smo jedva uradili. Ko bi se sad setio kako se na slovenackom kaze "Properties" na primer, mada govorim odlicno taj jezik....

Ok, drajvere imas kako valja.
Proveri jednu jako jednostavnu stvar, koja je, moram priznati i mene zezala i sad me stid da priznam: jednostavno sam OCISTIO CD/DVD Combo drive sociva i uopste sve sta sam stigao, sad radi kao novo... Radi se isto o notebook-u.
A i ja sam sve i svasta pokusavao, instalisao i deinstalisao drajvere, na kraju sam (planirano ranije) ponovo instalisao Windows a sve nadajuci se da ce sad biti bolje, djavola DVD/CD Combo nece da cita. Sto je najgore, citao je NEKE ( jedan ili dva) stara CD-a!!!!
Na kraju krpu u roke, alokohol i - eto resenja za mene....

Nadam se da je i kode tebe isti problem!
 
Moguce, otkada sam ga kupio nisam ga cistio , neke 2-3 god.?

Sa cim i kako se najbolje cisti?
codemaker:
Piloti ? Valjda mislis drajveri ( drivers ) Eto staradi lokalizacija OS... Jos malo pa se necemo moci ni sporazumeti vise. Imam drugara iz Slovenije koji naravno (zinulo im dupe odmah da instalisu "slovenacki" Windows) ima lokalizovan OS. Pre neki dan je trebalo nesto da mu pomognem preko telefona, ali smo jedva uradili. Ko bi se sad setio kako se na slovenackom kaze "Properties" na primer, mada govorim odlicno taj jezik....

Ok, drajvere imas kako valja.
Proveri jednu jako jednostavnu stvar, koja je, moram priznati i mene zezala i sad me stid da priznam: jednostavno sam OCISTIO CD/DVD Combo drive sociva i uopste sve sta sam stigao, sad radi kao novo... Radi se isto o notebook-u.
A i ja sam sve i svasta pokusavao, instalisao i deinstalisao drajvere, na kraju sam (planirano ranije) ponovo instalisao Windows a sve nadajuci se da ce sad biti bolje, djavola DVD/CD Combo nece da cita. Sto je najgore, citao je NEKE ( jedan ili dva) stara CD-a!!!!
Na kraju krpu u roke, alokohol i - eto resenja za mene....

Nadam se da je i kode tebe isti problem!
 
codemaker:
Piloti ? Valjda mislis drajveri ( drivers ) Eto staradi lokalizacija OS... Jos malo pa se necemo moci ni sporazumeti vise. Imam drugara iz Slovenije koji naravno (zinulo im dupe odmah da instalisu "slovenacki" Windows) ima lokalizovan OS. Pre neki dan je trebalo nesto da mu pomognem preko telefona, ali smo jedva uradili. Ko bi se sad setio kako se na slovenackom kaze "Properties" na primer, mada govorim odlicno taj jezik....

Ok, drajvere imas kako valja.
Proveri jednu jako jednostavnu stvar, koja je, moram priznati i mene zezala i sad me stid da priznam: jednostavno sam OCISTIO CD/DVD Combo drive sociva i uopste sve sta sam stigao, sad radi kao novo... Radi se isto o notebook-u.
A i ja sam sve i svasta pokusavao, instalisao i deinstalisao drajvere, na kraju sam (planirano ranije) ponovo instalisao Windows a sve nadajuci se da ce sad biti bolje, djavola DVD/CD Combo nece da cita. Sto je najgore, citao je NEKE ( jedan ili dva) stara CD-a!!!!
Na kraju krpu u roke, alokohol i - eto resenja za mene....

Nadam se da je i kode tebe isti problem!
Cudo jedno kako se djubre lepi na sociva... Posebno su opasni duvanski dim i kuhinjska isparenja. Samo, alkohol ne bih nikom preporucio jer ostavlja razmazan sloj kada ispari. najbolje je uzeti super finu mikrofiber krpicu i polako ocistiti.
 
Ma da, kod mene se pusilo u sobi gde radim, sve u sesnaest.... Naravno, posto radim u stanu, bilo i kuhinjskih isparenja. A i svake godine ga cimam u grcku dva puta, pa se mozda i morski vazduh tu umesao ili sitni pesak jer smo cesto radili u kaficu uz samu obalu...
 
Zato sam ja proterao duvan iz prostorije gde mi je komp, o kuvanju ni reci i moj rezac i rom rade besprekorno vec 3 godine. Nikad i nisam otvarao niti cistio a narezao sam diskova i diskova.
 
Citac sam ocistio bez rezultata.


Problem je izgleda sledeci:

Da citac uopste ne detektuje CD-e : CD-R ili CD-RW koji se inace stalno koriste dok kad ubacim original CD koji je kupljen u prodavnicu bez problema detektuje i cita normalno.
Znaci kad npr. ubacim prazni ili puni CD-R ne detektuje CD kao da u citacu CD-a nema nista...

Da li ima ili gde negde da se steluje citac CD-a u Windowsu ili takoneka solucij,mozda se tu moze resiti ovaj problem.
 
Upravo sam na mom notebook-u primetio nesto sto verovatno jeste i kod tebe problem:
Moj notebook je star 3.5 godine i ima combo CD/DVD/RW
Kod mene je problem u brzini SNIMANJA!
Moj drajv prikazuje normalno SVE cd medije snimljene brzinom ispod 32! (znaci 16,8 itd...)
Danas sam hteo nesto da instalisem i na notebook, djavola, isti CD koji je normalno radio na desktop racunaru, ovde se i ne prepoznaje!
Uhvatim lepo pa iskopiram taj CD ali mu stavim da je "write speed" 16 i da vidis, notebook lepo cita CD!!
Sad, da li je to do tipa i godista drajva, da li je nesto drugo ali nepobitno sam ustanovio da svi noviji CD (snimani skoro i vecim brzinama) ne mogu da se korektno citaju na notebook-u.
Sve sto je snimano ranije (kad su jos i maksimalne brzine bile manje), cita korektno! Ili snimano danas ali na manjim brzinama!

Proveri to i kod tebe
 
Ne znam sta bese NOOTEBOOK, a i moj komp. koji je snimio CD-e prije godinu dana nece da cita...znaci nista sto nije original.

Konkretno kazi mi sta mislis da treba da uradim.
 
Notebook je jedna vrsta prenosnog racunara, manji i kompaktniji od laptopa.

Inace ne znam sta mislis pod "original" disk.

Po meni treba da probas da snimis neki disk sa tvog racunara ali ne punom brzinom snimanja, vec smanji. Trebalo bi da moze da se cita.
 
codemaker:
Notebook je jedna vrsta prenosnog racunara, manji i kompaktniji od laptopa.

Inace ne znam sta mislis pod "original" disk.


Po meni treba da probas da snimis neki disk sa tvog racunara ali ne punom brzinom snimanja, vec smanji. Trebalo bi da moze da se cita.
Uopste nece da detektuje disk pa samim tim ne mogu da ga snimim.
Mislim na disk koji je kupljen u prodavnicu na koji vec ima snimljeni film ili program.
 
france:
Uopste nece da detektuje disk pa samim tim ne mogu da ga snimim.
Mislim na disk koji je kupljen u prodavnicu na koji vec ima snimljeni film ili program.

Jac sam cistio rezace dvd-rw i cd-rw diskom koji sam kupio za ciscenje sa 2 cetkice ali cd-rw prepoznaje samo po neki cd naprimer cd iz zagrebackog BUG-a (inace je MSI i ispocetka pre 2 godine dobro je radio) tako da koristim rezac dvd-rw ali on ne prepoznaje prazan cd-dw pa ako ima neko resenje sem kupovine novog (koji je dobar?) rezaca za CD-ove voleo bih da neko o tome nesto napise!
 

Back
Top