Snimanje filmova preko TV-kartice?

Uuuu zajebato, to bi valjda trabalo u samom programu da se podesi...
istrazi malo, ja nemam TV Karticu ali znam da mnogima pravi tako neke probleme...
Kao taj kod tebe, ili snima ali bez tona, ili ima preveliki bitrate...
Trebalo bi valjda u podesavanju to da se namesti
...*bem mu lebac
 
Problem je iskljucivo u mestu u memoriji kompjutera. Kad se da komanda snimanja, odmah se pojavljuje proracun trajanja koje moze da stane. Otprilike, dvadesetak minuta najkvalitetnijeg snimka (to se podesava u propertisima same kartice) je 1 Gb. Ceo film uobicajene duzine je oko 5 Gb.
Postoji nekoliko fora:
Ne znam koja je kartica u pitanju ali pokusaj da spustis kvalitet snimanja sa "optimal" na "good". To ce bitno smanjiti "debljinu" fajla.
Druga je mogucnost da proveris gde je "work area" za snimanje - ona destinacija koja se koristi za memorisanje snimka. Mozda ti je na particiji C a ti na D imas pet puta vise mesta. Podesi to sa browse opcijom.
Trece je - kupi jaci hard ili cak flash USB jer sada onaj od 8 Gb kosta manje od 2 hiljade. Samo, i tada ces morati da uputis snimak na njega, kao sto sam ti objasnio za D particiju.
Srecno i javi kako si prosao.
Predlazem ti usput, da namestis neki program za editovanje (naprimer Mpeg Video Wizard) i da na njemu posle poizbacujes reklame. Onda je gledanje filma stvarno zadovoljstvo.
 
gledaj,,,, u pravu ste, to sto vi govorite je u redu i bez toga ne moze,. Glavni problem sto ti ne mozes snimati duze,, jeste tvoja konfiguracija kompjutera,,,, moras imati 1gb rama, procesor nista ispod 2.8, graficku solidnu i naravno hard disk da bi mogao snimati filmove. ja radim sa tim pa znam,,, sve je do kinfiguracije... a poslje ti treba alat da se taj materijal kompresuje i to je tooo... et od mene,,,,
 
'Ajde sad svi vi koji ste postovali ovde, da pogledate kad je pitanje iz prvog posta postavljeno (naravno mislim na datum), jer da onaj @iron88 nije toliko bunario, ova se tema ne bi ni vraćala iz mrtvih!

I naravno, ne kažem ja da to što ste napisali nije tačno, ali bre 5-6 godina je prošlo od postavljanja teme, pa valjda je tip provalio do sada u čemu je bio problem!
smiley_emoticons_doh.gif
 
Snimanje filmova preko Tv kartici,ako nisi resio...
Volim filmove i rado ih snimam sa tv-a pa posle cuvam u mojoj arhivi..Ukratko,kako ja radim;
Za snimanje sa Tv- koristim program InterVideo WinDVR 3.Tu podesim koliko hocu dami snimi vremenski(tvoja kartica je podesena za pola sata).Kada to vreme prodje,kada ja snimim,on automatski predje na drugi deo,pa opet snimi 180 min(toliko sam ja podesio),i tako redom.Ja u glavnom ostavim racunar preko noci i on snima.
Sada za izdvajanje reklama i spajanje fajlova koristim jednostavan program, Ulead VideoStudio 8.
Tu sastavim delove filma,izbacim reklame i razne efekte koje hocu ubacim (To poseduje sve taj program) i vrsim renderovanje.
Za daljnju obradu filma koristim Nero 7-ca,ali tu ga ne narezujem na DVD disk.Ovde ga doradim ,tj.podesavam pozadinu ,naziv filma, namestim captere ili da startuje film odmah sve po tvojoj zelji.
Za narezivanje na disk koristim DVD Shrink 3.2 ,jer tu kad mi analizira film i znam, da kopija valja ,vidim velicinu filma.I NIKADA neces imati reklamaciju na snimljeni film i svaku DVD plejer ga cita.
Pozdrav Domic Apatin
 

Back
Top