Hal.dll missing or corrupt

drago41

Primećen član
Poruka
589
Prilikom pokusaja instalacije win xp home, umesto setapa pojavi se ovakva poruka i jos kopi ,reinstal xp.

Imam drugi disk xp home i sa njega ode normalno instalacija.

Resio sam da popravim neispravan cd sa homeedition i kopiram ga na hard skinem sa neta hal.dll, jos jedan iskopiram iz win-a sistem 32 (nisu iste velicine?) medjutim problem mi je sto neznam gde da zamenim (kopiram) hal.dll kada ga ne mogu naci ni na ispravnom ni na neispravnom cd-u xp-a home.

Dodajem-problem nebi postojao da ovo nedostaje na instalirani XP

Pokusao sam sa ispravnog cd-a da kopiram neka 2 hall-aali kada sam to narezao na cd-rw isto nije hteo da krene.

Dali neko zna kako resiti ovakvu situaciju cisto radi edukacije?

Hvala
 
Dll fajl pod nazivom Hall.dll je zaduzen za vezu izmedju kernela i operativnoga sistema koliko se secam, ne greska, odrzava vezu izmedju kernel-a i hardware-a tvoga, unutar rachunara. Dakle to sto si radio definitivno ti nece pomoci. Naime on ti je zaduzen i stupa na scenu prilikom podizanja tvoga sistema. Sto znachi da tada u registry bazi radi zapis tvoga hardware-a i salje podatke kernelu radi obrade podataka i nastavka podizanja tvoga operativnoga sistema.

Najbolje i najlakse resenje za tvoj problem je reinstalacija operativnoga sistema.
Tu koliko znam i koliko se secam neces moci da uradis copy paste tog fajla jer je iskljuchivo zaduzen za (tvoju) konfiguraciju rachunara. Znachi, mora reinstal.
 
The Legolas:
Dll fajl pod nazivom Hall.dll je zaduzen za vezu izmedju kernela i operativnoga sistema koliko se secam, ne greska, odrzava vezu izmedju kernel-a i hardware-a tvoga, unutar rachunara. Dakle to sto si radio definitivno ti nece pomoci. Naime on ti je zaduzen i stupa na scenu prilikom podizanja tvoga sistema. Sto znachi da tada u registry bazi radi zapis tvoga hardware-a i salje podatke kernelu radi obrade podataka i nastavka podizanja tvoga operativnoga sistema.

Najbolje i najlakse resenje za tvoj problem je reinstalacija operativnoga sistema.
Tu koliko znam i koliko se secam neces moci da uradis copy paste tog fajla jer je iskljuchivo zaduzen za (tvoju) konfiguraciju rachunara. Znachi, mora reinstal.

Ponavljam, ovu poruku dobijam kada pokusam instalaciju sa konkretnog SD-a wina xp home , sa drugog i treceg (posto imam jos dva cd-a ) instalacija krene tj. nema problema, ali hocu da osposobim i taj treci cd pa sam ga kopirao na hard i hocu da izvrsim zamenu ili ucitavanje ako nedostaje taj fajl i kada ga narezem da i on radi.

Imam dual boot XP-a pro i home, ovaj drugi sam ucitao kada nije hteo onaj koga hocu da popravim (bezuspesno), prema tome sistem radi odlicno ali kako popraviti CD sa neispravnim. Sada kada probam da pokrenem isti on nece da startuje a navedenu poruku sam dobio kada sam probao da instaliram taj xp na formatiranu particiju.

Mozda bi Nikodim nesto znao o ovome ili neko ko se bavi programiranjem ili bilo ko ko se zanima za ovakve stvari.
Hvala!
 
drago41:
Ponavljam, ovu poruku dobijam kada pokusam instalaciju sa konkretnog SD-a wina xp home , sa drugog i treceg (posto imam jos dva cd-a ) instalacija krene tj. nema problema, ali hocu da osposobim i taj treci cd pa sam ga kopirao na hard i hocu da izvrsim zamenu ili ucitavanje ako nedostaje taj fajl i kada ga narezem da i on radi.

Imam dual boot XP-a pro i home, ovaj drugi sam ucitao kada nije hteo onaj koga hocu da popravim (bezuspesno), prema tome sistem radi odlicno ali kako popraviti CD sa neispravnim. Sada kada probam da pokrenem isti on nece da startuje a navedenu poruku sam dobio kada sam probao da instaliram taj xp na formatiranu particiju.

Mozda bi Nikodim nesto znao o ovome ili neko ko se bavi programiranjem ili bilo ko ko se zanima za ovakve stvari.
Hvala!
Ako već imaš CD koji je ispravan napravi njegovu kopiju. Mnogo lakše i jednostavnije.

Ako baš hoćeš da od neispravnog napraviš ispravni, onda kopriraš sadržaj na hard disk, zameniš neispravnu datoteku i onda sve to nazad na novi CD, koji naravno treba da bude bootablian.
 
Da nebude da sam neiskusan i da sam ti lupao na prvome postu. Znachi poenta je. Kao sto sam ti gore prvi post napisao. Hal se sam kreira iz tvoga sistema tek kada se instalira sistem (postaje aktivan). Znachi nemozes to da uradis sta ti hoces. Razumes ?! Samo prochitaj sta se napise i to je to. Znachi baci taj krs od cd-a i ovaj koji ti radi narezi jos jednom.

Pazi (programiranje). Ejjjj....lampica ?

Aj Zdravo.
 
drago41:
Ponavljam, ovu poruku dobijam kada pokusam instalaciju sa konkretnog SD-a wina xp home , sa drugog i treceg (posto imam jos dva cd-a ) instalacija krene tj. nema problema, ali hocu da osposobim i taj treci cd pa sam ga kopirao na hard i hocu da izvrsim zamenu ili ucitavanje ako nedostaje taj fajl i kada ga narezem da i on radi.
Pa covece, napravi kopiju treceg CD od ispravnih diskova i imaces treci disk takodje ispravan!
Sta komplikujes sa kopiranjem na hard, dodavanjem necega sto ne znas sta je i gde je i rezanjem ponovo CD-a?
 
codemaker:
Pa covece, napravi kopiju treceg CD od ispravnih diskova i imaces treci disk takodje ispravan!
Sta komplikujes sa kopiranjem na hard, dodavanjem necega sto ne znas sta je i gde je i rezanjem ponovo CD-a?

Nasao sam HAL.DLL se u CD-u nalazi u i386 driver (rar datoteka), kada se odraruje dobije se isti samo su velicine malo razlicite.
Ovo rekoh radi edukacije pa posto nema zainteresovanih hvala na paznji!
 

Back
Top