Šta radite kada vam se na letovanju napuni digitalac?

pa sad...
ne radi se o tome koliko mozes da odvojis nego koja je uopste tvoja koncepcija slikanja :)
meni je za po gradu sasvim dovoljna jedna od 256 sa novim Fuji S5600, a ranije mi je bila dobvoljna 128 sa Olypmsom od 2MP...na obe stane oko 70 slika...
Na putovanju je totalno drugacije, zato uvek trazim internet cafe, ili jednostavno - kompjuter :)
i to je to...prilicno elegantno resenje....
 
Mozes da resis problem i sa ovim uredjajem - http://www.delkin.com/delkin_products_usb_bridge.html .
Kupis usb rack za 5,25 hdd, u njega stavis manji ili veci hdd koji ti je na raspolaganju. Kada napunis karticu povezes aparat direktno preko ovog uredjaja sa hdd-om i on prebaci podatke.Jeste da je usb 1.1 prenos ali na odmoru obicno imas vremena na pretek.
Ali bez para nema nista...
 
Hvala vam puno na idejama. Pomišljah i ja na varijantu sa internet-kafićem i rezačem, ali plašim se da su njihovi kompjuteri toliko zastareli, da nemaju ni rezače. Idemo, naime, porodično u Hanioti, u Grčku. Pre dve godine smo bili na Sitoniji i proputovali smo je celu -celcatu u potrazi za internet kafeom. Jedinu radnju smo našli u Neos Marmarosu, od kojeg nam je smeštaj bio udaljen 50-tak kilometara... Kompjuteri su im bili - tuga jedna! A ni jedna jedina foto-ranja sa digitalnom ¨laboratorijom¨, čak ni običan kompjuter ne drže po tim radnjama. Tražili smo i po hotelima sa gomilom zvezdica, ali ništa... Naišli smo, doduše, na jedan veći hotel, ali im internet nije radio, jer je navodno prethodnog dana padala kiša. Sada čujem da je situacija i dalje ista. Da ne poveruješ!
 
P.S.: Evo šta, doslovce, kažu povratnici iz Grčke:
Ja sam se upravo vratio iz Haniotia i nisam video ni jednu foto radnju gde moze da se prebaci sa kartice na cd. Ima nekoliko radnji na kojima ima istaknuta reklama Kodak ali oni prodaju samo filmove i poneki kartice ali su skupe. Ja sam poneo 1,5GB a mislio sam da kupim tamo jos ali cene su katastrofa velike. Kod nas (BG) je memory stick pro duo za sony od 1GB 50e a tamo je 256MB 70e.
 
dejan021:
Upravo sam dobio informaciju da u mestu (i njegovoj okolini) u koje idem bez kola, nema digitalne laboratorije.Imam ograničenu memoriju (a i džep), pa me zanima vaše iskustvo, šta vi radite ako želite puuuno fotkati digitalcem...


Imam Canon A-70 sa 256 MB ( 30 EU ). Slikam i slikam i slikam... na 1Mpix. (1200 X 1600 ) oko 400 tinjak stvarno dobrih slika. Vise sam imao problema sa dopunjavanjem baterija na terenu/prirodi 3-4 dana.
Imam i HDD ''kontejner" ~3000 din. i to mi je jedna od korisnijih sprava u arsenalu !!!

Postoji samo jedan problem sa karticama. Sto veca memorija, duze vreme "istresanja" u PC. Ponekad zasmeta.
 
Evo, morao sam da pogledam...

Rezolucija 2048 x 1536 / 3,3 Mpix
Kompresija:
Normal = 560
Fine = 282
Super Fine = 158 slika

Rezolucija 1600 x 1200 / 1MPix
Kompresija:
N=888
F=450
SF=252 slike

Rezol. 1024 x 768
Kompr.
N=1421 slike
F=779
SF=440

Rezol. 640 x 480
Kompr.
N=2781 ( ! ) slicice
F=1599
SF=983

Podaci su bazirani na Canon A-70 aparatu, memorija CF 256 MB
Slike koje izradim ( 1600 x 1200 ) se gotovo NE RAZLIKUJU od "pravih".
Znam da je ovo sto pisem, prst u oko profesionalcima, ali za nas smrtnike i turiste je to Oho-Hooo.
 
Varatio sam se iz Haniotija. Ono je bila dezinformacija - da nemaju diogitalnu laboratoriju. U samom centru je Kodakov studio u kojem za 7 eura narezuju fotke na CD. Međutim, nisam imao šta da narezujem, jer mi je fotoaparat od 1000 eura uništen u požaru koji nas je iznenadio već drugog dana boravka u Haniotiju i zamalo ne izgoresmo i mi u njemu. Informacija za one koji se spremaju tamo - Kodakov studio nije izgoreo i možda i dalje radi, iako to nije sasvim sigurno, jer tamo sada jedva da ima po kojeg turiste.
 
Prošle godine smo letovali na Thassosu, gde ima nekoliko internet cafea, a i dig.lab. gde se slike mogu rezati na CD, (512mb) su nam odradili u Kavali za 3 eura, na njihov CD. Sad se spremam za Egipat, gde u resortu postoji Internet cafe, naplaćuju 4 eur sat vremena, rezanje besplatno. Mislim da nije potrebno posedovati nekoliko kartica, samo se dobro informisati pred putovanje...
 

Back
Top