Podela Kosova i Metohije

tales

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
276
Predsednica Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Sanda Rašković-Ivić izjavila je da bi Srbija bila spremna na podelu Kosova i Metohije ako za južnu srpsku pokrajinu ne bude pronadjeno neko drugo dugoročno rešenje. Ona je u intervjuu britanskom Bi-Bi-Si-ju rekla da bi, ako se Srbi i Albanci suoče sa činjenicom da je zajednički život nemoguć i ako se međunarodna zajednica suoči sa tom činjenicom, neka vrsta podele Kosmeta predstavljala rešenje za obe strane. Rašković-Ivić je ponovila da je stav Vlade Srbije da bi Kosmet trebalo da dobije suštinsku autonomiju u okviru Srbije, a da bi podela bila rešenje, ako ta ideja ne urodi plodom.
 
To je losa ideja. Etnicke granice su na Balkanu tesko moguce i prije 15 godina su izazvale krvave ratove. Zar nista nismo naucili iz toga? I sta,podijelite Kosovo i onda se jave oni koji bi da djele Bosnu,Vojvodinu,Sandzak,Crnu Goru,jug Srbije..i sta onda?
 
Podela Kosova , je bila dobra opcija, da se u isto vreme, i zadrzi bar deo u kome su vecinski ziveli Srbi, a i da se odvojimo od siptarskih hordi, jednom zauvek.................jer, ziveti u istoj drzavi sa siptarima, je bozja kazna za svaki narod...............

Plasim se da je sada kasno i za te varijante............Kosovo ce biti , u manjoj ili vecoj meri samostalno, pod protektoratom MZ......ali, Srbija ce imati ingerencije na Kosovu , jednako onima na Marsu.........

Ostatak Srba, ce se vremenom , sto iseliti, sto prirodnim putem nestati sa Kosova.......nazalost..ali to je realnost..

Zahvalimo se mudrom rukovodstvu Milosevic- Seselj -Markovic.......na tako dobro resenom pitanju Kosova........
 
Ima li iko predstavu zasto Srbija nije podnela tuzbu protiv Albanije za agresiju 1999.Sa teritorije Albanije su upadali teroristi kao i sto je artiljerija u sastavu Albanske armije dejstvovala po reonu karaule Kosara.Mi smo bombardovali aerodrom u Albaniji.Znaci otvoren sukob.Zasto Srbija nije podigla tuzbu medjunarodnom sudu pravde protiv Albanije kad bi to bilo korisno u razresavanju Kosovskog problema.Mi smo docekali tuzbu Bosne za agresiju i genocid.Ne znam kako je sa Hrvatskom tuzbom,ali ovde imamo otvoren primer agresije Albanije.
 
Niko ti i ne trazi da ista potpises.......to je jos jedna budalastina Tome i Ace....

Kao , necemo potpisati....sta???.....Ko ti trazi da ista potpises????

A ko kaze da ce za 50 godina spoljnopoliticka situacija da bude bolja za Srbe??
Sta cemo ako bude gora???
 
HeBePoBaTaH_:
Neka vam neki pravnik objasni i postavi definiciju agresije u medjunarodnom javnom pravu.
Tu je, za početak, odgovor na pitanje. Nema laicizma, nije agresija ono što Pera i Laza smatraju takvim dok sede na klupi i igraju mice..
Pa dobro ti mi objasni.Neko ti ubacuje godinama teroriste,gadja artiljerijom tvoju teritoriju,i sta je to onde.Svadja? 8)
 
sumnjivo lice:
Pa dobro ti mi objasni.Neko ti ubacuje godinama teroriste,gadja artiljerijom tvoju teritoriju,i sta je to onde.Svadja? 8)

Ja, brate, prvi put od tebe cujem da je Albanska vojska granatirala Srbiju........
Ne znam........nigde to nisam procitao.............

A cuo sam , doduse , nezvanicno, pa ne znam da li da verujem, da smo mi bombardovali neki aerodrom u Albaniji.........iako mi to , isto, zvuci malo bajkovito........
 
Pa na Balkanu se stvari stalno menjaju..jok Hrvatima i ostalima ce sve uvek ici na ruku.....genijalna je ideja stvarno da priznamo nezavisno Kosovo...shto to lepo Hrvat nisu uradili sa Krajinom...sve u tom stilu kako nas danas "prosvetljuju" razni politichki marginalci ko Korac i Svilanovic..nego se nashao Cheda "genijalac"da nam prosipa "mudorsti" tipa "ma zayebatjemo ih pa uraditi na sopstveniu shtetu..."I ja nisam Radikal.Samo zato shto ne podnosim Chedu i te gluposti ne znachi da sam Radikal.
 
sumnjivo lice:
Pa dobro ti mi objasni.Neko ti ubacuje godinama teroriste,gadja artiljerijom tvoju teritoriju,i sta je to onde.Svadja? 8)

Jeste, u širem smislu, povreda integriteta i teritorijalnog suvereniteta, ali to nije dovoljno da bi se radilo o agresiji, da sada ja ne improvizujem...
Regularna albanska vojska..onda..blabla..ima tu coditio sine qua non uslova koji se tiču pravne regulative, nadji, googlaj..
Ma, bitnije je bre sumnjivi što MI nismo ranije podneli tužbe za ove ratne zločine koji se ovih dana povlače po medijima. ..
I sad sve neka naknadna pamet dominira, malo je bezveze.."Zašto mi nismo ovo-ono".
Evo, ratni zločini ne zastarevaju, gone se i po privatnoj tužbi, pa izvol'te..
 
frozen1982.:
Pa sve to oko podele je lepo ali mi tu,nazalost nishta ne odluchujemo.
Nemam tu prevelike mudrosti...ne podpisujesh nishta i cekash da se spolnopolitichka situacija promeni za jedno 50-ak godina...zvuchi poznato?

Sa takvim stavom Srbija ce biti izolirana i anatemisana tih slijedecih 50 godina,Srba ce u Srbiji biti sve manje,zaostatak za svjetom sve veci,bjeda sve tragicnija i na kraju nece moci sacuvati ni ono sto sada ima a kamoli misliti o Kosovu.
Da ne pricamo o fasistickoj i prijetecoj poruci ove izjave "cekaj samo da se okrene kolo srece pa da upadnemo mi na Kosovo i sto pobijemo sto protjeramo one Siptare". A sta bi bilo kad bi madjarska drzava zastupala istu filosofiju i odjednom upala u Vojvodinu i stala da trijebi Srbe?
Srbi treba da prihvate realnost i shvate KOSOVO NO MORE inace ce sami sebe gurnuti u jos vecu propast.
 
KiLLeR_WhaLe:
To je losa ideja. Etnicke granice su na Balkanu tesko moguce i prije 15 godina su izazvale krvave ratove. Zar nista nismo naucili iz toga? I sta,podijelite Kosovo i onda se jave oni koji bi da djele Bosnu,Vojvodinu,Sandzak,Crnu Goru,jug Srbije..i sta onda?

Granice zbog kojih je vodjen rat u bosni nisu bile etnicke pa je zato i vodjen. Nikada recimo nismo imali probleme sa rumunijom prema kojoj je granica etnicka. Nit ima mnogo Srba tamo niti ima previse rumuna ovde tako da niko nije u stanju da izaziva sraanja.

A sto se tice podele kosova... Zamisli da ti neko recimo zeli oteti celu tvoju platu. Da li bi onda bilo bolje da ti je odnese celu ili da se izboris za pola plate a pola nek nosi sa sobom.
 
Kohen:
Ja, brate, prvi put od tebe cujem da je Albanska vojska granatirala Srbiju........
Ne znam........nigde to nisam procitao.............

A cuo sam , doduse , nezvanicno, pa ne znam da li da verujem, da smo mi bombardovali neki aerodrom u Albaniji.........iako mi to , isto, zvuci malo bajkovito........
Imas dokumentarni film pod imenom"Pakao Kosara"Jasno se vidi dejstvo teske artiljerije sa teritorije Albanije.U istom dokumentarcu postoje video zapisi terorista.Kad usled takvog delovanja zivote izgube desetine granicara sigurno nije rec o charki.Posto se Albanci sa Kosova izjasnjavaju kao Albanci koji imaju svoju maticnu drzavu, to baca na sve neko novo svetlo,zar ne?
 
Autobus 88:
Granice zbog kojih je vodjen rat u bosni nisu bile etnicke pa je zato i vodjen. Nikada recimo nismo imali probleme sa rumunijom prema kojoj je granica etnicka. Nit ima mnogo Srba tamo niti ima previse rumuna ovde tako da niko nije u stanju da izaziva sraanja.

A sto se tice podele kosova... Zamisli da ti neko recimo zeli oteti celu tvoju platu. Da li bi onda bilo bolje da ti je odnese celu ili da se izboris za pola plate a pola nek nosi sa sobom.

A sto ti dozivljavas Kosovo kao svoju placu? Ako bas hoces,da si pravio tolike belaje u firmi kao Srbi po Kosovu i red bi bio da ostanes bez place.
 
KiLLeR_WhaLe:
Sa takvim stavom Srbija ce biti izolirana i anatemisana tih slijedecih 50 godina,Srba ce u Srbiji biti sve manje,zaostatak za svjetom sve veci,bjeda sve tragicnija i na kraju nece moci sacuvati ni ono sto sada ima a kamoli misliti o Kosovu.
Da ne pricamo o fasistickoj i prijetecoj poruci ove izjave "cekaj samo da se okrene kolo srece pa da upadnemo mi na Kosovo i sto pobijemo sto protjeramo one Siptare". A sta bi bilo kad bi madjarska drzava zastupala istu filosofiju i odjednom upala u Vojvodinu i stala da trijebi Srbe?
Srbi treba da prihvate realnost i shvate KOSOVO NO MORE inace ce sami sebe gurnuti u jos vecu propast.
Aha....a ti si predpostavljam komshija iz Hrvatske?Pa shta tebe koji qurac zabole cije ce Kosovo biti?Kosovo je uvek bilo sastavni deo Srbije,nikada nije bilo smostalna Albanska drzava ili pokrajina kroz istoriju,nikada chak nije bilo ni republika u SFRJ.Prichash o nepostojanju etnichki cistih granica,pa ajde lepo kazi od svih zemalja nastalih raspadom SFRJ koja je etnichki najchistija?I to sasvim sluchajno jel...u Hrvatskoj se kao nacionalni praznik slavi proterivanje 200 000 Srba i tebi je to normalno?I nemoj da mi inputirash neshto shto nisam rekao-ja nigde nisam rekao upasti,pobiti,proterati nego sam sa "zvuchi li vam poznato" i "za 50 godina"aludirao na Hrvatski primer kada su nakon 50 godina u Komunizmu preko noci promenili prichu i "zvanichni stav" kada se spoljnopoliticka situacija promenila. A to KOSOVO NO MORE je mnogo lepa fraza....ponavljam,shto nije bilo KRAJINA NO MORE(u sastavu Hrvatske)?Jer situacija Krajine u Hrvatskoj sa jedne i Kosova u Srbiji sa druge su u potpunosti identichne.
A to sto je stanje trenutno takvo ne znachi da se u dogledno vreme nishta netje promeniti.Svako sa elementarnim poznavanjem istorije to zna.
 
sumnjivo lice:
Imas dokumentarni film pod imenom"Pakao Kosara"Jasno se vidi dejstvo teske artiljerije sa teritorije Albanije.U istom dokumentarcu postoje video zapisi terorista.Kad usled takvog delovanja zivote izgube desetine granicara sigurno nije rec o charki.Posto se Albanci sa Kosova izjasnjavaju kao Albanci koji imaju svoju maticnu drzavu, to baca na sve neko novo svetlo,zar ne?

Nisam gledao film, ali dejstvo teske artiljarije sa teritorije Albanije, ne znaci da je artiljerija albanske vojske..........logivnije mi je da ne NATO artiljerija....nakako mi nije logicno da su albanci tako naivni da se mesaju gde im mesto nije, kada NATO ratuje za njih.....

A, pravo da ti kazem , i da je tako.........nema od toga nista......
Ima , sto kaze covek, mnogo procesa koji se mogu otvoriti protiv, Hrvata i muslimana...
za konkretne ratne zlocine......sa imenom i prezimenom...

A, i vidis, kakvi smo mi mrsomudi, kada nam na tacni serviraju jednog od najvecih ustaskih koljaca iz 2 WW...........mi kazemo....sta ce nam, ionako je mator??? :confused:
 
KiLLeR_WhaLe:
Pa sto nije pa da se vidi..
Tada bi trebalo popricati i o Racku,Arkanovcima,hladnjacama u Dunavu,nalazistima u Batajnici i drugim stvarima pa da se vidi javno ko kome sta dodje.
Ne lupetaj LPD-eovac.Postoje dokazi da Albanija decenijama radi na podrivanju teritorijalnog suvereniteta Srbije na Kosovu.Sve sto je Srbija ucinila 98-99e je tragicno.Ali delovanje terorista je i ubijanje Albanaca lojalnih Srbiji od recimo 1993 pa na ovamo.
Ja sam siguran da ce se pitanje Kosova prelomiti bez nas.Medjutim proslo je sedam godina od kad smo izgubili suverenitet na Kosovu.Da je tako lako da nam uzmu ceo Kosmet oni bi to vec davno ucinili.Napad je naj bolja odbrana.Zasto nepokusati uspostaviti istinsku vezu izmedju OVK i Albanije.Da se dokaze da Albanci sa Kosova nisu uopste tako nevini,vec da je sve to smisljeno kao sto je i bilo smisljeno
P.S.Pametnjakovicu iz NVO.Arkanovci nisu bili na Kosovu.Ranije su raspusteni ;)
 

Back
Top