...i konacno autoputem do Beograda...

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
Dva najveća srpska grada će do 1. oktobra biti povezana autoputem, ostaje most kod Beške kao "usko grlo". Deonica autoputa Novi Sad-Beograd, od Novog Sada do Beške, biće završena do 1. oktobra, najavio je tehnički direktor projekta izgradnje tog dela autoputa Predrag Topalović.


On je za novosadski "Dnevnik" rekao da na trasi svakodnevno radi između 150 i 200 radnika, da su uspešno završena ispitivanja asfalta i da se pojedine deonice već asfaltiraju.

Posao izgradnje leve trake autoputa izvodi austrijska kompanija "Alpina-Majreder", a podizvođači su Preduzeće za puteve "Beograd" i "Vojput". Kada bude završena ova deonica, Beograd i Novi Sad konačno će biti spojeni pravim autoputem, što će znatno ubrzati komunikaciju između dva grada.

Nakon toga ostaće još "usko grlo" na mostu na Dunavu kod Beške, dok se ne izgradi još jedan most. Posao izgradnje novog mosta pripao je takođe "Alpini", zajedno sa nemačkom firmom "DSD Dilinger", koja je prošle godine završila posao rekonstrukcije novosadskog Mosta slobode.


Za kompletiranje autoputa od Novog Sada do Beograda Srbija je uzela međunarodne kredite za završetak deonice Novi Sad - Beška, za izgradnju novog beščanskog mosta i popravku postojećeg, te za rehabilitaciju stare desne trake autoputa. Lideri u poslu su strane kompanije, a naši neimari angažovani su kao podizvođači.

Iako je za deonicu od Novog Sada do Beške odobren međunarodni kredit, stigla je preporuka MMF-a da se smanji obim investicija, pa su izvođači morali da čekaju odobrenje za nastavak radova. Deonica od Beške do Batajnice izgrađena je, kao što je poznato, domaćim parama, iz budžeta.

Dok će država vraćati preuzete kredite, putarinu sa ove deonice u narednih 25 godina ubiraće budući koncesionar, koji će za uzvrat izgraditi jednu traku autoputa od Horgoša do Novog Sada, s koje će takođe ubirati putarinu, kao i autoput Beograd - Požega, gde će imati isto pravo korišćenja naknade za upotrebu autoputa.


[ www.b92.net ]
 
dok zavrse to sto fali, taman mogu ponovo da obnavljaju postojeci

i sad mi je jasno zasto je poskupeo put ! strendzeri se utrkuju da bi UBIRALI pare:roll: ,a kao dobili smo pomoc od tih i tih - a ono mi njih pomazemo :mad:

dobro je i starim putem ! nije bar monotonija

prodjes kroz selca,pokupis koju stoperku, ides laganice, ne platis 270 ili koliko je vec u jednom pravcu, ....:)
 
nesons:
dok zavrse to sto fali, taman mogu ponovo da obnavljaju postojeci

i sad mi je jasno zasto je poskupeo put ! strendzeri se utrkuju da bi UBIRALI pare:roll: ,a kao dobili smo pomoc od tih i tih - a ono mi njih pomazemo :mad:

dobro je i starim putem ! nije bar monotonija

prodjes kroz selca,pokupis koju stoperku, ides laganice, ne platis 270 ili koliko je vec u jednom pravcu, ....:)

poslednji put (pre dve nedelje) beshe 200 u jednom pravcu....
stari put je smrt za automobil....pogotovo ona truckava deonica od banstola do indjije.... doduse, nije ni novi put mnogo bolji (pogotovo stara traka)
 
underwater:
poslednji put (pre dve nedelje) beshe 200 u jednom pravcu....
stari put je smrt za automobil....pogotovo ona truckava deonica od banstola do indjije.... doduse, nije ni novi put mnogo bolji (pogotovo stara traka)


MA ljudi do Rume pa na pravi autoput, i jos mnoooogo jeftinije, e to prava stvar!

Ovaj em je preskup, em je los, em nije ni autoput.
 
ja sam taj put provalio jer nisam hteo da dajem 10e lopovima za putarinu a vozio sam strane table i imao ribu u bg, nuzda zakon menja...

najduza varijanta, dobra za izbegavanje pandura, zenine familije i nezeljenih svedoka je preko panceva titela, budisave.... sve u svemu samo 110 km...jednom sam se zeznuo i nikad vise!
 
sta znam - lepo je kad je i vreme lepo a imaju i fontanu u centru i to 2 komada :D

povremeno mi i prija promena - a toliko koliko se i zadrzim nije lose

( stari put je mnogo bolji nego u pravcu za bg - kroz Sirig pa prema Srbobranu - ne bi me iznenadilo i kad bi poceli da naplacuju i taj put )
 
HEMI 426:
auto put ima 78 km
stari put ima oko 10 tak manje
moja preporuka je da idete starim putem do stare pazove, ukljucivanje vojka/krnjasevci/simanovci, izbegnete pijane sremce u traktorima i vatra na auto put pred surcinom, sve u svemu 80 km ili 50 tak min voznje...

ja sam jednom prilikom zatekao spustenu rampu na pruznom prelazu vojka [+20 min], a kada se rampa konacno podigla, kroz vojku je isla pogrebna povorka. naravno, groblje se nalazi na [onom drugom] kraju sela[{+45 min]....
nakon nesto jace od dva sata, bio sam u beogradu...
... od tada izbegavam te varijante 'kroz sljivike i livade'....
 
HEMI 426:
i ja volim bg a posto grad cine ljudi a ne zidovi i ulice, ljudi koje tamo imam su osnovni razlog da ga volim, ne znam da li bi ziveo, ipak ns je ns, najbolje mesto za zivot u srbiji i sire ali sam tamo cesto i ok mi je

subotica je simpatican grad ali krajnje neupotrebljiv...eventualno da odes na kafu (kad je bas lepo vreme a ti bas dokon) i da se vratis....
dok beograd....nekada mi je bio siv i monoton, ali u poslednje 2-3 godine opasno vozdigao i zaista nudi raznovrsne mogucnosti (i posao i zabava).... a beogradjanke.... e na beogradjanke sam posebno slab... :D
 
underwater:
ja sam jednom prilikom zatekao spustenu rampu na pruznom prelazu vojka [+20 min], a kada se rampa konacno podigla, kroz vojku je isla pogrebna povorka. naravno, groblje se nalazi na [onom drugom] kraju sela[{+45 min]....
nakon nesto jace od dva sata, bio sam u beogradu...
... od tada izbegavam te varijante 'kroz sljivike i livade'....


a da, ima i toga naravno ali obzirom da u najvecem broju slucajeva u bg idem nocu ili se iz njega u to doba vracam, sumnjam da cu naici na pogrebnu povorku....mozda na bal vampira.... daleko me vise plase lokalni vozaci jer sam imao prilike da vidim nekoliko gadnih sudara u i oko vojke pa cak i kako je neki lik sa mareom izuo dete na semaforu... kao i poljoprivredna mehanicija koja je po pravilu uvek neosvetljena.... kada tih 10tak km predjes bez gubitaka ( od s pazove do auto puta ) ostalo je sve pesma....

taj put inace gotivim i zbog neverovatne skoro magicne potrosnje, vozim polako i konstantno pa auto u tim momentima ne trosi nego pravi gorivo... :wink:
 

Back
Top