Tesnjarske veceri u Valjevu, somborska tambura i ostalo

Wilkołak

Domaćin
Poruka
3.441
Pozdrav narode!

Imao sam prilike da gledam program ovogodisnjih "Tesnjarskih veceri" i nisam mogao a da ne primetim da u nedelju, na velikoj sceni (gde god da je ta velika scena, ako neko zna koja je neka mi kaze) gostuju somborski tamburasi!

Ne znam za Vas, ali meni je tambura jako bliska, valjda zato sto sam u Ravnici veci deo godine... Eh, nadam se da ce svirati one poznate bacvanske:
Do dva konja a obadva vrana;
Svaku zenu volim ja;
Kad sam bio mladjan lovac ja;
Sedela sam za masinom sila sam
itd.

Nego, volite li vi Valjevci tamburu i ravnicarski zvuk i da li je velika scena ona scena na Kolubari pored mermernog mosta? Video sam da su postavili i neke improvizovane tribine ispred doma omladine.

Pa, hocu li vas videti u nedelju u 21c na velikoj sceni? Ja cu poneti "kilo crnog" da upotpunim ugodjaj!
 
Valjda si u pravu za veliku scenu, do sad je tako bilo, valjda... tamburasi su O.K., ali generalno, dali program Tesnjarskih veceri uopste pokriva interesovanja mladih ovde, to je pitanje! Ja vec godinama nemam pojma sta se tamo desava, verovatno ne propustam nista...
masa penzionera koji su poveli unucice u setnju pred spavanje, da vide da u Valjevu moze da se skupi vise od 100 ljudi na jednom mestu.... Steta sto se ovaj 'festival' pretvorio u tako nesto... Cini mi se da ranije nije bilo tako... Ili jeste!?!?
Mannibals, bice neka svirka, to sam cula , nisam sigurna ko, za Eaysburn mislim nista za sad....
 
p.s. Tesnjarske veceri me nerviraju zbog nepodnosljivog broja "turista",ne znam ni sama zasto me nerviraju,valjda nekako uvek naletim (u prolazu,dok setam, u Knez Milosevoj na primer)na likove koji ne umeju da hodaju ulicom,ne smeta meni sto se vidi "iz aviona" nekome kao na celu napisano "sisao sa planine",nego sto takvi ne umeju da hodaju normalno,kao muve bez glave ,udaraju,sudaraju...ma,strasno. (sad sama sebi zvucim kao snob,ne krivim ja nikoga,niti mrzim,nemojte me pogresno shvatiti,nego me nervira kad sa ljudima koji me bukvalno ugrozavaju na ulici moram da koegzistiram )
Neko je rekao ovde,zaboravih ko tacno,da vece provede sa svojom ekipom,sok,pivo,grickalice,ili na netu,pa i ja sam u poslednje vreme u slicnom fazonu. Narocito mi prija taj "penzionerski stil" druzenja preko dana,ja volim popodne lepo da provedem,ne patim od nekih nocnih provoda,grozno mi je bilo kad sam kao klinka (ucila sam ovde srednju skolu) morala da blejim sama celo posle podne,kad je najlepse,a sa drugaricama sam se nalazila (necete verovati!) oko PONOCI da bismo izasle u diskoteku koja je tada radila celu noc,pa se mi,kao face,jelte,pojavimo oko pola jedan,i budemo do 4,5 h ujutru,e,to mi je bio pakao...ufff...al je tesko biti tinejdzer,koliko mi je drago samo kad se taj deo zivota zavrsio :roll:
 
Pomorac sam majko na bjelome brodu :lol: extra su atomci(na stranu patriotizam).Zaboscu se na terasu "Jefimije" i uz alkohol ispratiti jedan od najboljih bendova bivse i omrazene komunisticke tvorevine.Necemo valjda biti mi ta ne srecna generacija.

A za likove sa strane,ma ne smetaju mi i sam se odvratno ponasam (ops),smeta mi jedino urlanje likova ispod prozora,a ja kad urlam u bjelici,K2 i slicno,odmah dodju zandari :(
 
......SADA GDE STE BILI I STA RADILI........kada su Atomci bili[ovo je vreme paklenih vozacha....?!?.....ne znam ali iz filma Munje,Nebojsha Glodar i CC cleaner Cvijan____>>:(((....(] ;;

_pa ja sam otishao po programe,dosadno[ne volim Tesnjarske jer "matorce"ne volim da gledam.....jednostavno ih mrzim i kako vishe ne ,ne//&*$#@,
S'toga neuredni-poluopicheni metalci koji kako-tako sastavlju kraj sa krajem i fora '60[HIPICI] njihovo razmisljanje o zivotu......Moji kreteni koji izmedju sebe nazivaju derperima<<ortaci>>>ili su debili u 20++ godina ili //kako ja gledam neke,sam ja "omekshao" a oni su jachi,cvrsci,zaposleni.......SAMO nisu ******.......TO IH ZEZA DOK JA JESAM!!!!..........
-Tako da ja nemam drugove,za one koje sam mislio su me ostavili//rachuno sam da su prosle klinacka prepucavanja<<raspon od 2 godine,medjutim pogreshio sam K'o JUVE>>dva skolska,jedan od PRVE godine vidjamo se ali to nije to........samo na terenu,tu su mladje snage moje misljenje o njima je....."pusttiti decu da se izdrkavaju i ne ciniti nista sto ne remeti moje JA...."___-->!?!?,Onda,,extra bogatashi iz "90,kyrvari......sa nijma mi je,nisam imao nikakve nesuglasie josh......iz ovoga se moze zakljuchiti da me APSOLUTNO ne interesuje nocnio zivot jer sam izdat od mog drustva i neshvacen od ...od "mojih" drugara,tako da ipak sam sebi zgodu nadjem........-upoznavanje NEW PEOPLE *nisam josh siguran*povredjen,zene me josh ne interesuju ali da zivim k'o panj....hm....navodi choveka da se zamisli...HAHHAHA :roll: :roll: :roll:
 
Mannibals:
S'toga neuredni-poluopicheni metalci koji kako-tako sastavlju kraj sa krajem i fora '60[HIPICI] njihovo razmisljanje o zivotu......

True, true!

Mannibals:
zene me josh ne interesuju ali da zivim k'o panj....

Ajd' sto te zene ne zanimaju ... odavno je neko ovde pricao o nekim dejema, ne gejevima vec dejevima :-) Al' to sto zivis ko panj ... hehhe... pazi da te neko ne nakalemi ;-)
 
"Neuredni-poluopiceni metalci"....E,da,bas to! Mada,sampon i sapun su postojali i `60-tih :) mada,zalihe se istrosile...trebalo je dopuniti nove `90-tih :lol: Ma,strasno! Stvarno nikad nisam mogla da shvatim taj zapusteni look,hajde svaki stil mogu da razumem,ali prljavstinu!? Smucilo mi se definitivno pre nekoliko godina na bike-skupu kod Savine vodenice,kad sam videla kako jedan lik sa choperom pisa na svoju rockericu!!! Jao,boze! Btw,ja slusam i rock,i hard rock,i metal,ali sam na tom bike skupu,za razliku od moje drugarice,umesto sa rockerima (klosarima) otisla da se upoznam sa nekim likovima iz Panceva sa sportskim motorima,mozda ti likovi slusaju i Cecu,ali makar ne smrde...Ja sam se u srednjoj skoli druzila sa metalcima,zato sto nisam imala para,pa,nekako po drustvenoj lestvici gledano,tu sam se uklopila ,a i po muzici,ali njima stvarno nesto fali-IQ im je definitivno ispod proseka,******,medju ljudima koji izlaze u "Cekic" ima dosta jako inteligentnih ljudi,tako da sam promenila misljenje da gledam coveka po tome kakvu muziku slusa,narocito sto onaj ko slusa Cecu (ja navalila Ceca,pa Ceca :lol: )se javno ne exponira,oblaci se normalno,ne upada u oci ni po cemu,dok metalci ...Ne znam,strasno. Ja slusam metal,daje mi energiju-mozda je ta muzika takva da deluje buntovnicki-ja sam pomalo autodestruktivna osoba-imam u sebi taj neki buntovnicki duh-ali ipak ne razumem te ljude generalno-tako biti PRLJAV,i njihovi pogledi na zivot nisu bas "cisti" (kakav prikladan izraz)
 

Back
Top