Animacija

Zuco

Početnik
Poruka
38
Koji program, za koji kod nas postoje prirucnici (kursevi) da nabavim da bih radio animaciju?
Radio bih kratke 2D filmove najjednostavnije poput bilo kog crtaca (Pink panter, tom i Dzeri.....) s tim da bi trajali najvise 1,5-2min. Dakle sa kojim programom bih mogao najlakse to raditi, tj. bez velikog rada, na izradi frejmova i ostalog. Za sad mogu da radim gif-u u Image redy ali to zahtijeva veeeeeliki rad, a vjerujem iako ne poznajem flash da je mnogo jednostavnije.
 
Flash. Cak postoje i specijalni programi za izradu crtanih filmova u flashu i sve se maltene svodi na crtanje a program sve sam odradjuje. Ako te zanima mogu da pogledam na CD-u za naziv nekog od tih programa.
 
tab503:
Flash. Cak postoje i specijalni programi za izradu crtanih filmova u flashu i sve se maltene svodi na crtanje a program sve sam odradjuje. Ako te zanima mogu da pogledam na CD-u za naziv nekog od tih programa.

Tab, prvo ja sam totalni pocetnik pa se bojim da mi ti SPECIJALNI programi nece pomoci, drugo ne znam engleski i nade polazem samo u one programe koji imaju prirucnike na srpskom, dakle ove vece.
Kad si rekao Flash, da li si mislio na adobe macromedija flash (i na koju verziju, red. br.)
Eto Tab molim te odgovori mi na ova pitanja.
:confused:
 
juznivetar:
Hehe e svega danas ima ;)Uzmi uci engleski jezik batali se 2d animacija.
Bog si, nema dalje ;)
PS. Kad vam se vec javljam da vam kazem, kupio sam mercedes bmw i520, super je ;)


Ne pada mi na pamet da ucim engleski, a sto se flash animacije tice ne vjerujem da je nesto komplikovanija od fotosopa ili nekog drugog programa. Naucim jedan segment nekog programa za animaciju a to je 50-60 komandi i klikova i eto filma. Tako bar radim u image redy. I fotosop koristim djelimicno jer mi mnoge njegove mogucnosti ne trebaju. Ono sto mi treba vec sam naucio iz knjige i meni dosta.
A sto se tice CRTANJA sto je najvaznije, to mi je profesija i to dobro radim.
Po tebi je izgleda sramota ne znati engleski? Zasto, da li je tebe sramota sto ne znas da crtas, pjevas, sviras neki instrument, sto mozda nijesi procitao ni 3% knjiga koje drugi jesu??????

Bog si, nema dalje ;)
 
E moj prijatelju. Flash je jednostavan kad uzmes swish ili nesto slicno i napravis par klikova ( o tome ti pricas kad govoris o pojednostavljivanju a i ja kad spominjem dodatne programe)
Sam flash nije uopste tako jednostavan. OK mozes ti za 10 minuta citanja helpa da napravis malu animaciju ali daleko je to od crtanog filma. Tebi u stvari i trebaju programi koji posao odradjuju za tebe ali ok. Posto neces da se zezas sa Englsekim onda kupi knjigu o flashu na Srpskom pa bistri i srecno. Ja ti licno i dalje savetujem specijalan program a iscimaj nekog ko zna engleski da ti pomogne da savladas. Tutorijali koji se dobijaju uz programe su obicno jednostavni i lako shvatljivi a sustina specijalnih programa i jeste da oni rade sve za tebe i da nemas potrebe da bistris flash nego da uradis par klikova a program obavi posao za tebe.
P.S.
adobe macromedia ne postoji ;)
 
Zuco:
Ne pada mi na pamet da ucim engleski, a sto se flash animacije tice ne vjerujem da je nesto komplikovanija od fotosopa ili nekog drugog programa. Naucim jedan segment nekog programa za animaciju a to je 50-60 komandi i klikova i eto filma. Tako bar radim u image redy. I fotosop koristim djelimicno jer mi mnoge njegove mogucnosti ne trebaju. Ono sto mi treba vec sam naucio iz knjige i meni dosta.
A sto se tice CRTANJA sto je najvaznije, to mi je profesija i to dobro radim.
Po tebi je izgleda sramota ne znati engleski? Zasto, da li je tebe sramota sto ne znas da crtas, pjevas, sviras neki instrument, sto mozda nijesi procitao ni 3% knjiga koje drugi jesu??????

Bog si, nema dalje ;)
Nisam ti ja rekao uci engleski zato sto je sramota neznati ga, vec zato sto je mnogo nazadno ne znati ga u 21 vijeku, vijeku globalizacije.
 
Hehe e svega danas ima
Uzmi uci engleski jezik batali se 2d animacija.

Citat:
da li si mislio na adobe macromedija flash


Bog si, nema dalje







juznivetar:
Nisam ti ja rekao uci engleski zato sto je sramota neznati ga, vec zato sto je mnogo nazadno ne znati ga u 21 vijeku, vijeku globalizacije.


E moj vetar, kad te naucim, izgubicu te. Ovo je sve na srpskom, a da li ti to razumijes? Ako ne, pitaj nekog Crnogorca da ti pojasni.
Dakle i srpski poznajes polovicno.
Ja ne zelim da ucim engleski da bih naucio samo mali dio o animaciji, znam za pametniji nacin. Rekao sam od fotosopa mi je trebalo, recimo 3% i ja sam to i naucio, bez znanja engleskog.
Kazes MNOGO NAZADNO u 21. vijeku :D O tempora o mores! Razumijes li ovo.
Da li je latinski nazadan ili napredan ;)
Da li je valjanje gluposti na srpskom nazadno a na engleskom napredno-progresivno?
Boze zdravlja ja cu animaciju sigurno nauciti, ali nijesam siguran da ces ti popraviti svoj IQ, sto samo po sebi nije ni napredno ni nazadno, ni sramota, ni dobro ni lose. To je samo fakat i nista vise.
No bojim se da je ovo samo pisanje u(z) vetar :D zato zavrsavam pozdravom uz pjesmu "Duni vetre" :D pa rasceraj tamu po Mostaru!

P.S.Ima boljih foruma za komp. programe, zato ZBOGOM!!
 
Zuco:
E moj vetar, kad te naucim, izgubicu te. Ovo je sve na srpskom, a da li ti to razumijes? Ako ne, pitaj nekog Crnogorca da ti pojasni.
Dakle i srpski poznajes polovicno.
Ja ne zelim da ucim engleski da bih naucio samo mali dio o animaciji, znam za pametniji nacin. Rekao sam od fotosopa mi je trebalo, recimo 3% i ja sam to i naucio, bez znanja engleskog.
Kazes MNOGO NAZADNO u 21. vijeku :D O tempora o mores! Razumijes li ovo.
Da li je latinski nazadan ili napredan ;)
Da li je valjanje gluposti na srpskom nazadno a na engleskom napredno-progresivno?
Boze zdravlja ja cu animaciju sigurno nauciti, ali nijesam siguran da ces ti popraviti svoj IQ, sto samo po sebi nije ni napredno ni nazadno, ni sramota, ni dobro ni lose. To je samo fakat i nista vise.
No bojim se da je ovo samo pisanje u(z) vetar :D zato zavrsavam pozdravom uz pjesmu "Duni vetre" :D pa rasceraj tamu po Mostaru!

P.S.Ima boljih foruma za komp. programe, zato ZBOGOM!!
Hehe zuco, ostavi ti moj IQ na miru, vec obrati paznju na svoj. Ti ces engleski da koristis gdje se god danas okrenes, to je univerzalni jezik u ovom procesu globalizacije tj. stapanja. Sa latinskim mozes samo da predajes u skoli, da se kurcis pravnicima i doktorima, al' veca korist od njega i ne postoji danas.
Opet krivo poentiras, ne govorim ti da ucis engleski kako bi nakon toga mogao nauciti raditi u programu za animiranje, vec za opste tvoje dobro. Al' eto kako hoces, budi pozdravljen.
 
Zuco:
E moj vetar, kad te naucim, izgubicu te. Ovo je sve na srpskom, a da li ti to razumijes? Ako ne, pitaj nekog Crnogorca da ti pojasni.
Dakle i srpski poznajes polovicno.
Ja ne zelim da ucim engleski da bih naucio samo mali dio o animaciji, znam za pametniji nacin. Rekao sam od fotosopa mi je trebalo, recimo 3% i ja sam to i naucio, bez znanja engleskog.
Kazes MNOGO NAZADNO u 21. vijeku :D O tempora o mores! Razumijes li ovo.
Da li je latinski nazadan ili napredan ;)
Da li je valjanje gluposti na srpskom nazadno a na engleskom napredno-progresivno?
Boze zdravlja ja cu animaciju sigurno nauciti, ali nijesam siguran da ces ti popraviti svoj IQ, sto samo po sebi nije ni napredno ni nazadno, ni sramota, ni dobro ni lose. To je samo fakat i nista vise.
No bojim se da je ovo samo pisanje u(z) vetar :D zato zavrsavam pozdravom uz pjesmu "Duni vetre" :D pa rasceraj tamu po Mostaru!
P.S.Ima boljih foruma za komp. programe, zato ZBOGOM!!
Svaka cast zuco, kad tebi ne treba engleski da bi se bavio nekim stvarima. Ti lepo savladas 3% nekog programa, toliko od tebe, vise ti i ne treba. Toliko ce ti i znanje biti. Svega.
Nemoj samo da pokusavas da minimiziras, potrebu znanja engleskog jezika. Dokazujes samo neznanje i neshsvatanje realnosti. Gde god se eokrenes ima sjajnih knjiga za sve sto ti treba, informacije ogromnom vecinom na engleskom, putuj i prica latinski pa da te vidim (ti izgleda i ne putujes nigde pa ti ne treba) ako nadjes koristi samo srpsku literaturu za IT aktivnosti, daleko ces dogurati, ovako samouk na 3%...

I da, ima boljih foruma za IT, samo ce te tamo sa stavom koji "prodajes" ovde, jednostavni ismejati i napraviti od tebe malenu budalu...
Em ne znas dovoljno o onome cime bi se bavio, em ne znas jezik u kom su knjige o tome napisane, em ne zelis da znas taj jezik, em se sprdas sa onima koji t to pokusavaju objasniti. Jel' ti to poredis latinskim i engleski?

Sretan put po drugim forumima. Ovde nemas sta da trazis, ocigledno.
 
:D
codemaker:
Svaka cast zuco, kad tebi ne treba engleski da bi se bavio nekim stvarima. Ti lepo savladas 3% nekog programa, toliko od tebe, vise ti i ne treba. Toliko ce ti i znanje biti. Svega.
Nemoj samo da pokusavas da minimiziras, potrebu znanja engleskog jezika. Dokazujes samo neznanje i neshsvatanje realnosti. Gde god se eokrenes ima sjajnih knjiga za sve sto ti treba, informacije ogromnom vecinom na engleskom, putuj i prica latinski pa da te vidim (ti izgleda i ne putujes nigde pa ti ne treba) ako nadjes koristi samo srpsku literaturu za IT aktivnosti, daleko ces dogurati, ovako samouk na 3%...

I da, ima boljih foruma za IT, samo ce te tamo sa stavom koji "prodajes" ovde, jednostavni ismejati i napraviti od tebe malenu budalu...
Em ne znas dovoljno o onome cime bi se bavio, em ne znas jezik u kom su knjige o tome napisane, em ne zelis da znas taj jezik, em se sprdas sa onima koji t to pokusavaju objasniti. Jel' ti to poredis latinskim i engleski?

Sretan put po drugim forumima. Ovde nemas sta da trazis, ocigledno.


:) :D :D :D :D :D
 

Back
Top