Nadogradnja

rema

Aktivan član
Poruka
1.296
Pozdrav,nadam se da mozete da mi pomognete savetom.Imam plocu Asus A7V600 KT600 FSB 400/333/266/200 mhz , memory 3x184 pin DDR dimmSockets support a maximum of 3gb unbuffered non-ECC pc2700/2100 DDR SDRAM memory (Note pc3200 maximum to 2 dimms only).Procesor je AMD athlon XP2400+.Imam 512mb memorije.Zanima me koju memoriju je najboje da kupim za ovu plocu (proizvodjac i cena) - 512mb kapacitet (Pretpostavljam da moja ploca ne podrzava ddr2 memoriju) ? Zanima me i koju graficku je najbolje da uzmem za ovu plocu - sada imam ati radeon 9200 se i nisam bas zadovoljan , mislim da je mozda bolje sada da uzmem neki geforce nego ati ? Napisite mi vise ponuda ako vas ne mrzi od one najskuplje do one prihvatljivije ... Pozdrav i unapred hvala ... !!!!
 
Memoriju uzmi Geil ili Corsair ili Kingmax (ove prve dve ces mozda malo teze naci u obicnoj DDR izvedni).
Za graficku, mozes da nadjes neki x1600pro u AGP izvedbi i on ti je 110-120€.

To bi ti bila neka moja preporuka za oko 150 - 170€.
 
Ma PQI puca na ostrijim setovanjima,lepo rece covek KINGMAX je zakon.
A sta bi ti falilo da uzmes neki 6600- ja sam prezadovoljan i necu ga sigurno menjati skoro.
 
Aj mi sad objasni molim te, zasto bi ti odgovarala 6600, a ne x1600?
Samo mi daj jedno realno argumentovano obrazlozenje, pa da i ja vidim zasto to novija ATi kartica ne valja od starije nVidijine.
Inace za one koji ne zele/nemaju potrebu da predju na PCI express, najbolja price/quality AGP kartica je upravu x1600pro.
Ja tebi mogu da objasnim zasto sam ovo rekao.
 
Кулиража:
Aj mi sad objasni molim te, zasto bi ti odgovarala 6600, a ne x1600?
Samo mi daj jedno realno argumentovano obrazlozenje, pa da i ja vidim zasto to novija ATi kartica ne valja od starije nVidijine.
Inace za one koji ne zele/nemaju potrebu da predju na PCI express, najbolja price/quality AGP kartica je upravu x1600pro.
Ja tebi mogu da objasnim zasto sam ovo rekao.
E bravo majstore i ja bih voleo da vidim njegovo inteligentno obrazlozenje. Ne radi se o tome da sam ja ATI manjak imao sam i jednu i drugu i odgovorno tvrdim da si podpuno u pravu
 
Eto ti saveta, jednom nevalja drugom valja, a treci kritikuje prva dva, a ti si zbunjen moraces se jednom opeci ja kad sam kupovao prvo sam 2-3 meseca istrazivao raspitivao se i a kraju jedva kupio jer ni onda nisam bio sigurqan da li je dobro ili ne. Jedina je sreca sto retko kupujem jer za ovo to radim mi je sasvim dovoljno a DDR memorija mogu slobodno da pitam sta je to? jer ne igram igrice to prepustam mladjima jer uglavnom ti za to i treba sto jaca konfiguracija sem za ainmaicje i drugo.
 
Ne znam cemu taj napadaci stav.Dosao sam po savet-vas je vise pa ima i vise saveta..ne znam sta je tu tako cudno i da li upste treba da se vredjamo i svadjamo ... Hvala vam svima na savetima.Znaci tvrdite da je ta ati-jeva x1600 bolja od 6600 nvidijine.Ok verujem vam,ja sam samo imao losa iskustva s atijem - zato sam bio protiv njega.Vlasnik sam Ati radeon 9200 SE i nisam bas nesto zadovljan.Ali posto vi kazete da je bolja onda cu se opredeliti za x1600.Pozdrav i hvala svima na savetima
 
Pa da - sigurno je tako.Cuo sam za ovaj moj model da je njesra.Nista znaci sve u svemu odluka je : x1600pro.A jel zna neko gde bi mogao da nadjem tu karticu u Beogradu malo povoljnije, a da me ne zeznu za cenu i kvalitet ?
 
Nije u mom postu bilo nikakvog vredjanja, vec samo pitanje zasto tako mislis (mozda drugima to izgleda agresivno, ali sta cu, takav sam).

"Lose iskustvo" sindrom je greska mnogih koji probaju jedan primerak i nalete na baxuzan, pa misle da je cela serija ili jos gore proizvodjac los, a sve zbog samo jednog parceta njihovog hardvera.
 
Uzmi KINGMAX Super Ram i necesh se pokajati, a shto se tiche grafichke, iako sam ljubitelj nVidie, ATI x1600PRO je sada najbolja kupovina, bar dok se na nashem trzishtu ne pojavi 7600gs za AGP slot.
 

Back
Top