Bolesti zavisnosti i poremecaji impulsa, alkoholizam, kocka, narkomanija....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sibirska

Ističe se
Poruka
2.268
Ima jedna devojčica...strašno mi je draga. Izuzetno je pametna, kreativna i dobra. Tri puta sam joj videla totalno neprirodni pogled (dal' od nekih opijata (trava, tablete, šta li je...:? nikad nisam probala ništa od toga, pa ne znam)). Svi u kraju govore da je već uveliko zagazila u "te vode". Pričala sam sa njom i ona mi je na fin način rekla da sam se istripovala...Ne mogu da pišem dalje jer se nerviram kad se setim razgovora sa njenim okruženjem.
Zanima me kako se može po izgledu i ponašanju neke osobe provaliti da li je na nečemu. I kako treba postupati sa njom ukoliko želite da joj pomognete.
Kako se počinje? Zašto se počinje? Kakvo je zadovoljstvo? Koliko je okruženje krivo za inicijalnu kapislu uživanja te vrste zadovoljstva? Kako prići roditeljima (jer imam iskustvo da roditelji odbijaju da prihvate)? Svaki komentar je dobrodošao.
 
Ja duvanje ne smatram narkomanijom. Heroin je nesto drugo.
Zasto pocnes da se drogiras? Pa zato sto se na drogama covek (uglavnom) oseca mnogo dobro. Ne znam sta da ti kazem... ne moze niko da joj pomogne ako sama ne zeli da prestane, a i onda je tesko. Pa cak i ako se skine, i onda je tesko... I tako. Naravoucenije: ne pocinjite sa teskim drogama, deco! Pozdrav.
 
Doovanje može da preraste u bolest zavisnosti , osnovni efekat je koji izaziva marihuana je oslabljenje perceptivnih funkcija, a kasnije kao pojava u gotovo 100% slučajeva ima za posledicu da uživaoci postaju paranoičari. Paranoja je zajedinički imenitelj za sve "lake narkiće"..."neko me prati, prisluškuje., svetom vladaju tamne sile, sve je teoriaj zavere"..
Nedavno sam pročitao neku analizu i poređenje sa alkoholizmom, u kojoj se tvrdi da se alkoholizam za razliku od narkomanije NE LEČI, što mi ne deluje baš ubedljivo..
Počinje se zato što je to lakše od bekstva, biti na istom mestu samo fizički nije prepreka kada je neko uduvan. Druga stvar je iz zabave, treća je kod "lakih"i povodljivih, neostvarenih ličnosti i potrebe za identifikacijom ili bliskošču sa nekim ko se drogira...
Pa svako je imao prilike da ima nekoga ko se drogira u svom okruženju, oni koji su "samo" na shitu otvoreno će o tome govoriti. Mislim da od te devojčice koja ti je draga možeš da saznaš da li koristi narkotike ili ne, ako umeš da zadobiješ neko njeno poverenje...
Često "lake" uživaoce ne možeš da razlikuješ od onih koji se ne drogiraju. Mogu da budu npr. debeli, jer laka droga kod korismika povećava aptetit za slatkišima. Kada je već odmakla faza..to je već potpuno druga slika, takvi baš "izgledaju kao narkomani", konfuzni su u govoru, ponekad agresivni ili stondirani što zavisi od toga "kada su se pelcovali"..
 
Novac...to je mamac. Ako ponudiš novac, naravno nekako već smisli način da ona reagije spontano koliko je moguće, videćeš odmah reakciju, a ti već znaš iz kakvog socijalnog okruženja devojčica potiče. Samo heroinskim, i ostalim "ozbiljnijim" ovisnicima i kockarima je potrebno više novca od nekoga ko se upecao na doovanje, koje je, my ass, bezopasno..
 
HeBePoBaTaH_:
Novac...to je mamac. Ako ponudiš novac, naravno nekako već smisli način da ona reagije spontano koliko je moguće, videćeš odmah reakciju, a ti već znaš iz kakvog socijalnog okruženja devojčica potiče. Samo heroinskim, i ostalim "ozbiljnijim" ovisnicima i kockarima je potrebno više novca od nekoga ko se upecao na doovanje, koje je, my ass, bezopasno..

Slažem se sa tobom.
Mala ima kintu tj. njeni, i znam da je krala neke pare od njih. Ne verujem da bi mi rekla, jer smo prošle godine imale neku raspravu (kad je mrtva pijana počela da histeriše na svog ćaleta) i ja sam je baš bezobrazno poklopila, vikala sam na nju i rekla joj sve i svašta. Posle je bilo sramota i izvinula mi se. Mislim da nema šanse da mi prizna, vođena prethodnim iskustvom. Verovatno predpostavlja da bih je osuđivala i da ne bih imala razumevanja. U svakom slučaju, tebi hvala na dragocenim informacijama, a na meni je sada da pokušam da osmislim način da joj se nekako približim.
 
narkomanija-nedao bog nikom!!! gdje je taj sharaf koji ce se zavrnuti po potrebi? U pocetku moze biti stimulativno..moze biti i poslije..ali ponavljam gdje je sharaf???Meni je sad zao ali kasno se yebenom kajati...narocito nakon 15 godina...josh me nije sjebalo osjecam se ok i fizicki i psihicki ali sam pomalo umoran on droge....mozda i prestanem...sva sreca da nisam na horsu nego na uplifting drogama...
 
Pa za travu su ti vec rekli kako izgleda. Ako snifa onda moze da ima upaljenu sluznicu nosa i oko nosa, ako se fiksa onda gledaj vene na rukama (modrice i ubodi). Ako je na heroinu onda je usporena u govoru, prestaje u pola recenice, pa nastavi, ako je na kokainu onda je ubrzanijih reakcija i pokreta nego obicno, sa sire otvorenim ocima. Ako je na acid-u onda moze da ti prica gluposti kakve inace ne prica (sem ako nije psihoticna inace) tipa da cuje boje ili vidi muziku ili...
Pa sad, to je otprilike to, ali sam mozda nesto i zaboravila. Uglavnom, ako uzima bilo sta mozes to prepoznati po tome sto se naglo iskljucuje iz svog dotadasnjeg drustva (sem ukoliko nisu i svi oni narkici), menja sleng i koristi narkomanske izraze i skracenice za razne stvari. Ako hitno mora sama da ide da se vidi sa nekim (cesto)... Ako izbegava da uvece zajedno izlazite...
 
sibirska:
Ima jedna devojčica...strašno mi je draga. Izuzetno je pametna, kreativna i dobra. Tri puta sam joj videla totalno neprirodni pogled (dal' od nekih opijata (trava, tablete, šta li je...:? nikad nisam probala ništa od toga, pa ne znam)). Svi u kraju govore da je već uveliko zagazila u "te vode". Pričala sam sa njom i ona mi je na fin način rekla da sam se istripovala...Ne mogu da pišem dalje jer se nerviram kad se setim razgovora sa njenim okruženjem.
Zanima me kako se može po izgledu i ponašanju neke osobe provaliti da li je na nečemu. I kako treba postupati sa njom ukoliko želite da joj pomognete.
Kako se počinje? Zašto se počinje? Kakvo je zadovoljstvo? Koliko je okruženje krivo za inicijalnu kapislu uživanja te vrste zadovoljstva? Kako prići roditeljima (jer imam iskustvo da roditelji odbijaju da prihvate)? Svaki komentar je dobrodošao.
Mozete joj puno pomoci tako sto prvo vasim susretom sa njom navedite je na tu temu da vam ona sama poveri na cemu je.Onda joj recite da je droga lazna sreca trenutak uzivanja sa neverovatnim posledicama i da ono sto je dozivela prvi put se ne vraca u narednih 100 zivota u koliko reinkarnacije ima, kad to shvati za nju ce ici sve bolje.Ona u stvari trazi sebe inteligentna je to stoji ali ovo nisu vise vremena gde mozemo to istaci i primeniti u zivotu.Pozdrav.
 
ako je vec zagazila tu nema pomoci..procenat koji se vrati u normalu je 2%..to vrijedi za sve vrste droga...cak je vishe heroinskih ovisnika koji prekinu sa drogiranjem od ovih drugih gdje spadam i ja...to je iz razloga zato sto se na ovim drogama moze socijalizovati tako da niko nikad ne primjeti promjene....npr.uzimanje vikendom..i slicne stvari..zelim sve najbolje toj djevojci ali tako stoje stvari..ovdje sve nazovi knjige i ostali prirucnici koji opisuju narkomaniju padaju u vodu..ovo sto sam rekao je PRAKSA a ne tamo neko prdjenje od nazovi eksperata za tu oblast..
 
Sa svakom zavisnoscu se moze izboriti, iako se tragovi poroka i posle duzeg vremena mogu uvek namirisati ne znaci da ces pokleknuti. Stvar je u njoj, njenoj glavi, ako zelis da joj pomognes to je polje na kome delujes, pricaj sa njom jako puno o toj temi i pothrani je informacijama, tipa sta sve sto droga donosi, a donosi samo lose, jer ona sada ne razmislja o tome i umesto da automatska misao na rec droga bude nesto grozno i lose ona vezuje za neko lazno uzivanje, preduhitri to i ako je zaista pametna to ne bi trebalo da bude jako tesko. Kod svakog odvikavanja i od cigara, pocetni stadijum jeste to da o svom poroku mislimo lose i prestajemo da dajemo sebi glupa opravdanja. poz
 
evo ja mogu da ti pomognem kako mozesh da prepoznas "na kojim je drogama"

za travu su ti vec rekli

heroin - skrooz malee zenice(samo tackice) i cesanje ,desava se da "kljuca" to jest izgleda kao da ce da zaspi,pada joj glava(ali to je ako se bash prebije).zajebi ove gluposti tipa "ima upaljenu sluznicu nosa i sl,modrice i ubodi na rukama.ja sam snifao godinama i nikad' nisam imao neshto slicno,a znam ljude koji se takodje bodu godinama i ne primecuje im se na rukama

ekstazi/spid/kokain - skroz velike zenice i nekako izoblicena faca,ne moze da sedi mirno

lekovi(bensedini ,dijazepami i sl) -izgleda umorno,tesko se krece,"brljavi kada prica" i sl

trodoni - to je malo teze primetiti,sve je isto kao i kod heroina samo shto zenice nisu obavezno skroz male
 
chika_doktor:
ako je vec zagazila tu nema pomoci..procenat koji se vrati u normalu je 2%..to vrijedi za sve vrste droga...cak je vishe heroinskih ovisnika koji prekinu sa drogiranjem od ovih drugih gdje spadam i ja...to je iz razloga zato sto se na ovim drogama moze socijalizovati tako da niko nikad ne primjeti promjene....npr.uzimanje vikendom..i slicne stvari..zelim sve najbolje toj djevojci ali tako stoje stvari..ovdje sve nazovi knjige i ostali prirucnici koji opisuju narkomaniju padaju u vodu..ovo sto sam rekao je PRAKSA a ne tamo neko prdjenje od nazovi eksperata za tu oblast..
E cika doktore sta mislis o ovoj popularnoj metodi u manastirima ispostavilo se bolje i efikasnije od Drajzerove?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top