Beogradska Jevrejska legenda

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Kako danas čitam tekst o istoriji Jevrejske zajednice u Beogradu, između ostalog kaže se da po jevrejskom predanju, na mestu Beograda je bila Jevrejsta tvrđave pre nego što je nastao Singidunum, a to predanje se prenosi u jevrejskoj Beogradskoj zajednici. Inače postoji poseban Jevrejski obred kada se u Sinagogama čita Knjiga o Ester i samo u gradovima koji su postojali u vreme starog izraela, tako se čita i u Beogradu...
 
Alekasandar2:
Kako danas čitam tekst o istoriji Jevrejske zajednice u Beogradu, između ostalog kaže se da po jevrejskom predanju, na mestu Beograda je bila Jevrejsta tvrđave pre nego što je nastao Singidunum, a to predanje se prenosi u jevrejskoj Beogradskoj zajednici. Inače postoji poseban Jevrejski obred kada se u Sinagogama čita Knjiga o Ester i samo u gradovima koji su postojali u vreme starog izraela, tako se čita i u Beogradu...
Imaju pravo na to....Ako ne pozivaju na neku nasilnu akciju, why not?!
 
Alekasandar2:
Kako danas čitam tekst o istoriji Jevrejske zajednice u Beogradu, između ostalog kaže se da po jevrejskom predanju, na mestu Beograda je bila Jevrejsta tvrđave pre nego što je nastao Singidunum, a to predanje se prenosi u jevrejskoj Beogradskoj zajednici. Inače postoji poseban Jevrejski obred kada se u Sinagogama čita Knjiga o Ester i samo u gradovima koji su postojali u vreme starog izraela, tako se čita i u Beogradu...
Jevreji i Amebe...
 
Alekasandar2:
Kako danas čitam tekst o istoriji Jevrejske zajednice u Beogradu, između ostalog kaže se da po jevrejskom predanju, na mestu Beograda je bila Jevrejsta tvrđave pre nego što je nastao Singidunum, a to predanje se prenosi u jevrejskoj Beogradskoj zajednici. Inače postoji poseban Jevrejski obred kada se u Sinagogama čita Knjiga o Ester i samo u gradovima koji su postojali u vreme starog izraela, tako se čita i u Beogradu...

Da nisu oni to izmjesali Masadu i Kalemegdan? Mozda je u pitanju Jew York, da se nije potkrala greska u tekstu?
 
Da vam skratim muke, to j ebio tekst u današnjem Politikinom zabavniku. ali nije u Riplijevom Verovali ili ne, nego stvarno članak o Jevrejima iz Beograda.

Inače pitao sam Juliu Gorin. Ona žena kaže da nema pojma, a i da ni ona sama ne zna ništa o judeizmu, ali će da pita urednika Jewishworldreview, gde ona piše članke, on sigurno zna, pa će da me obavesti.

:)
 
Alekasandar2:
Da vam skratim muke, to j ebio tekst u današnjem Politikinom zabavniku. ali nije u Riplijevom Verovali ili ne, nego stvarno članak o Jevrejima iz Beograda.

Inače pitao sam Juliu Gorin. Ona žena kaže da nema pojma, a i da ni ona sama ne zna ništa o judeizmu, ali će da pita urednika Jewishworldreview, gde ona piše članke, on sigurno zna, pa će da me obavesti.

:)

Super. Ne mogu docjekati izvjesce Gospodje Julie...

Romeo.
 
Plava Bilja:
Ti da o necemu ne mislis, ti mislis vise i nego sto je zdavo :lol:
Mene su ucili da smo mi postali od covekolikih majmuna, pa lepo htedose da ukinu tu nastavnu jedinicu, a deda mi govori da me je Bog stvorio, sad opet od Jevreja, ja mislim da se neko grdno prevario :wink:

HAhahahahahaha

E, Biljče, ovo je bila mala mentalna vežba.
Nego stvarno sam se iznenadio kada sam danas čitao... Mada ko voli teorije zavere, taj članak, baš u današnje vreme, u dešavanja na Bliskom Istoku.....
Tana-nana, tana, nana (muzika iz zone sumraka)

Hahahahaha....

Ma ko zna odakle naš narod potiče? i ko od nas potiče?...
A i Darvinova teorija... je teorija, a ne zakon..

Zamisli slete venzemaljci, a ono nose šajkače i opanke, pa nas pitaju:

"Mi vas ostavili na par milenijuma, a vi odmah napravili neko seranije!"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
~Petar~:
ovaj aleksandar konstantno nesto muti sa jevrejima. te voli sharona,te republikanski forum u usa,te pitace julija u jewishworldu...aco,ko si zapravo ti?!:lol:


Imam povez preko jednog oka,
studirao sam vojnu akademiju u Beogradu.
komandovao sam IDF u Sinajskoj operaciji,
postao sam premijer Izraela taman da za šest dana shebem okolne arapske zemlje...
Vaskrso sam da bi pothranjivao maštu lokalnih forumaša.

Moje ime je..... (kako reče Kohen) Moše Dajen!
 

Back
Top