UBISTVA

Autobus 88

Primećen član
Banovan
Poruka
634
Ubistva... Da li ih opravdavate i u kom slucaju. Znaci kada i pod kojim uslovom ili okolnostima je dozvoljeno ubiti coveka. Da bi bilo zanimljivije slucajevi samoodbrane se izuzimaju jer je o njima besmisleno raspravljati.
 
Ne opravdavam ubistvo!!!!!!!!!
Mada kada su zivotinje u pitanju malo sam ipak .... tj. ne razmisljam sta je prethodilo mojoj ukusnoj snicli.
 
Kako to mislis 'pod kojim uslovima', kako sam ja razumeo, vazno je da te ne uhvate.
E sad 'zbog cega'... ma daj, da li je cezaru trebao 'razlog', hamurabiju?
Slobi? Hashimu? Biliju? Toniju? Onom tamo? Komsiji? Onoj tetki sto prodaje gace na pijaci?
Ma daj, opusti se, uzmi sataru u ruke, slusaj
ljudi se ubijaju milenijumima, to je samo prosireni vid komunikacije
ili nam tako kazu.
 
Ma ubi kolji seckaj testerisi gnjeci ....samo pazi da te ne uhvate.
Mislim da neka ubistva koja su opravdana kod mene mogu da prodju. Recimo ako ubijes nekog psihopatu koji se bez razloga izivljavao na ljudima i mucio ih (a pritom ga ne ubijes u samoodbrani) onda mi je to opravdano. Ili recmo ubijes vlasnika rts-a sto ti je ostavio dete na radnom mestu a znao je da ce to vece bombe da padaju bas tu. Eto to mi je opravdano i te osobe ne bih kaznjavala.
 
Mackic:
Ma ubi kolji seckaj testerisi gnjeci ....samo pazi da te ne uhvate.
Mislim da neka ubistva koja su opravdana kod mene mogu da prodju. Recimo ako ubijes nekog psihopatu koji se bez razloga izivljavao na ljudima i mucio ih (a pritom ga ne ubijes u samoodbrani) onda mi je to opravdano. Ili recmo ubijes vlasnika rts-a sto ti je ostavio dete na radnom mestu a znao je da ce to vece bombe da padaju bas tu. Eto to mi je opravdano i te osobe ne bih kaznjavala.
Uh, ti si mnogoooo morbidna...
 
Mackic:
Ma ubi kolji seckaj testerisi gnjeci ....samo pazi da te ne uhvate.
Mislim da neka ubistva koja su opravdana kod mene mogu da prodju. Recimo ako ubijes nekog psihopatu koji se bez razloga izivljavao na ljudima i mucio ih (a pritom ga ne ubijes u samoodbrani) onda mi je to opravdano. Ili recmo ubijes vlasnika rts-a sto ti je ostavio dete na radnom mestu a znao je da ce to vece bombe da padaju bas tu. Eto to mi je opravdano i te osobe ne bih kaznjavala.

Ma sikirče u ruke i navali!:twisted:
 
U slucaju da je moj zivot ugrozen od strane neke osobe,mislim da ne bih razmisljala.Naravno da ne opravdam ubistva koja izvrsavaju psihopate,ili kojekave siledzije,ili ubistva iz koristi.Ali,bolje ubiti nego biti ubijen......kada bih trebala da zastitim sebe ili moje dete naprimer........bila bih u stanju to da uradim.
Ali mislim da ne postoji zdrava osoba koja moze da razume ili 'podrzi' ubistvo.
 
Autobus 88:
Znaci kada i pod kojim uslovom ili okolnostima je dozvoljeno ubiti coveka.
Da mi neko ubije nekoga od najuze porodice, ili dete...
Ne bih bas humano reagovala. :-?


Sem toga, sociopate koje ubijaju druge ljude takodje bih glat eliminisala sa planete.
 
Za eutanaziju i abortus ne mogu iskljucivo da kazem za ili protiv jer se svaki slucaj razlikuje, pa samim tim mi je u jednoj situaciji uredu dok u drugoj nije.
 
Nisam za ubistvo ustvari u svakom slucaju trbalo bi ih izbeci ako je moguce.O samoodbrani je besmisleno pricati,bolje on nego ja.Ipak postoje ljudi koji su toliko ogrezli u zlu i zlim stvarima koje cine da bi metak bio najbolje resenje za njih i okolinu tj. neki su nepopravljivi.Ubiti drugo ljudsko bice vuce korenje iz nase zivotinjske prirode zakon jaceg sta vec,u afektu trenutak i gotovo a mozda nisi ni hteo to je zivotinjski deo nase prirode,ona sa predumisljajem treba najgore osuditi.Po meni
 
Otklanjanje pareta mesa tj abortus a spas za eutanaziju su ok momenti
Meni je drago sto ne sme da se nosi opusteno oruzje jer sta mi bes probudi...bilo bi svega pa i kajanja ,tako da ubistvo nikako
 
Jedini pokusaj atentata na mene to je bilo pre godinu dana kad sa se vozila autobusom, a ispred nas je na nasu stranu sa svoje strane dolazeci nam u susret iznenada kao da je zaspao skrenuo jedan automobil, i to tako da je vozac autobusa refleksno krene u desno, bio je iskusan i dobro je i brzo to uradio, i izbegao sudar sa vozilom i prosao, i ispravio ponovo volan da budemo u pravilnom pravcu upravljeni u nasoj traci, a kad smo polgedali pozadi auto se zaustavio, presao je skroz preko nase trake i zaustavio se na jednom prosirenju, on nije ni isao brzo tako da se lako zaustavio.

Tad se secam kako smo refleksno odreagovali, to je bio test za reflekse.Neko je viknuo "Vidi, vidi, vidi!!!!", ja sam zatim rekla "Sta mu se desilo?!" dok smo ga vec zaobilazili, a sledeci je rekao "Sigurno je zaspao, sta ce drugo da bude", kad smo vec bili upravljeni i bezbedni u nasoj traci.
 
hm.... teshko..... u sushtini.... hm.... ne opravdavam ubistvo iz besa ili koristi.... or afekta...... pa ni psihopate ne moraju biti likvidirane.... njih bi zatvorila u sanatorijum na posmatranje.... mislim... ja zapravo ne dozhivljam smrt kao kaznu.... to je samo jedan u nizu procesa iznad nas.....
ne... ne opravadavam ubistvo..... niko nema prava da ubije.... ali me taj chin strashno privlachi.... stidim se.... volela bih.... volela bih da ubijem.... volela bih da osetim tu mocj potpunog ugrushavanja necheg lepog.... ok znam da bih bila u stanju.... ali.... ovo je drugo.... ponekad pomislim.... da samo malo gurnem.... samo da osetim..... tezhinu.....
 
livija:
hm.... teshko..... u sushtini.... hm.... ne opravdavam ubistvo iz besa ili koristi.... or afekta...... pa ni psihopate ne moraju biti likvidirane.... njih bi zatvorila u sanatorijum na posmatranje.... mislim... ja zapravo ne dozhivljam smrt kao kaznu.... to je samo jedan u nizu procesa iznad nas.....
ne... ne opravadavam ubistvo..... niko nema prava da ubije.... ali me taj chin strashno privlachi.... stidim se.... volela bih.... volela bih da ubijem.... volela bih da osetim tu mocj potpunog ugrushavanja necheg lepog.... ok znam da bih bila u stanju.... ali.... ovo je drugo.... ponekad pomislim.... da samo malo gurnem.... samo da osetim..... tezhinu.....
:shock: ... :shock:
 

Back
Top