ko u stvari treba da je za nez. kosovo

kakootici

Početnik
Poruka
19
oNI shiptari da su pametni 1/9999999 od onoga kolko su glupi trebali bi da budu na istoj strani sa koshtunjavim.
nez. kosovom kosovci tj. srbi dobice mogucnost da zive kako dolikuje ljutskim bicima tj. dobice shansu da na neverovato lak nachin odu iz ove najgoreg brloga na svetu i da zayebu i kosovo i beograd i prishtinu i albaniju i srpski i shiptarski i sva ostala sranya. jbga zaboravice jezik mozhda ali ziceche kako dolikuje ljudima a ne psima.
a shiptare deportovache teretnim vagonima natrag ali bolje nisu zasluzhili.
 
етотако:
roninraven ... tebi treba neki neuropsihijatar da uzme meru.

Ti izgleda nisi imao kontakata sa nasim Kosovarima. Nakon sedam godina svakodneve komunikacije sa tim sojem ljudi potpuno razumem Siptare (ali ih ne opravdavam)
Dace bog da se vrate na Kosovo pa bilo ono nezavisno ili ne.
Svaki plan za njihov povratak tamo odakle su dosli podrzavam sa vise od 100%.
 
Svaki covek zeli da se vrati ... ako nije dobrovoljno otisao. To je logicno i ja bih volela kada bi se ljudi vratili... Imala sam veoma malo kontakta sa njima, drugaciji su od mene, ali to ne znaci da treba da budu eliminisani. Meni licno odgovara nezavisno Kosovo... ali ja se ne pitam. Mislim da bi tada karmicka ravnoteza bila uspostavljena... jer su Srbi "ukrali" Vojvodinu, isterali Nemce i deo Madjara... pa je nekako pravedno da izgube Kosovo zbog tog nedela.
 
етотако:
Svaki covek zeli da se vrati ... ako nije dobrovoljno otisao. To je logicno i ja bih volela kada bi se ljudi vratili... Imala sam veoma malo kontakta sa njima, drugaciji su od mene, ali to ne znaci da treba da budu eliminisani. Meni licno odgovara nezavisno Kosovo... ali ja se ne pitam. Mislim da bi tada karmicka ravnoteza bila uspostavljena... jer su Srbi "ukrali" Vojvodinu, isterali Nemce i deo Madjara... pa je nekako pravedno da izgube Kosovo zbog tog nedela.

Zašto li mi samo tvoja retorika zvuči potpuno isto kao ona koju propovedaju ostali LDP-ovci na ovom forumu ;)
 
U zivotu nikad nisam bila simpatizer, a jos manje clan neke stranke. Zasto tebi moja "retorika" lici na nesto ja nemam pojma i ne bih da razbijam glavu sa tim... to nije tema, niti je bilo kako vezano za forum. Moze biti tvoj licni utisak u vezi sa mnom (na osnovu jednog posta :? ), ili tvoje projekcije ili tvoja ogranicenost u razmisljanju i neprihvatanje razlika...
 
WIBU:
@etotako

Tebi odgovara nezavisno Kosovo zbog karmicke ravnoteze! Aj sad procitaj sta si napisala pa se kazni!

mouse2nc0.gif

radi se iskljucivo o ISTORIJI... i ISTORIJSKIM SRBIMA... jer je Kosovo odavno nezavisno... radi se o tome da se poklopi forma sa sustinom... treba nesto potpisati, neki veliki dokument koji ce uci u istoriju i tacka

i nemoj da me fatas na patetiku, u tome sam mnogo bolja od tebe :D
 
етотако:
U zivotu nikad nisam bila simpatizer, a jos manje clan neke stranke. Zasto tebi moja "retorika" lici na nesto ja nemam pojma i ne bih da razbijam glavu sa tim... to nije tema, niti je bilo kako vezano za forum. Moze biti tvoj licni utisak u vezi sa mnom (na osnovu jednog posta :? ), ili tvoje projekcije ili tvoja ogranicenost u razmisljanju i neprihvatanje razlika...

Zašto meni tvoja retorika liči na ono što u Srbiji propagiraju LDP na čelu sa Č. Jovanovićem, na ono što pričaju Nataša Kandić, Sonja Biserko... pa zato što i oni isto tako kažu da nam ne treba KiM. Oni isto tako kažu da smo "oteli" Vojvodinu, isterali Mađare, Nemce itd.
Naravno, mi zato (po tebi) treba da damo KiM zbog "karmičke ravnoteže", a niko drugi ko je tkđ. oterao Nemce (Česi, Poljaci, Mađari, Rumuni, Rusi...) nakon drugog sv. rata i ne pomišlja da zauzvrat da neki deo svoje teritorije...
Mis'im stvarno!!!!
 
Pa ja ne znam zasto ste toliko navalili da placete nad prolivenim mlekom. Zasto niste bili takve patriote kada je stvar jos mogla da se dobije? Ako je neko kriv sto je Kosovo izgubljeno, to su Srbi sa KOsova licno... ko ih je terao da se sele odatle? I sada posto su se svi iselili, setili su se da su tamo njihovi koreni i da bi taj region bilo lepo imati u drzavnoj kolekciji.

Ako se moje misljenje u necemu slaze sa tudjim, to ne znaci nista osim toga... da se oko necega slazemo. Ne identifikujem se ni sa kim... cak i svoju bebu u stomaku osecam kao poseban entitet.
 
етотако:
Pa ja ne znam zasto ste toliko navalili da placete nad prolivenim mlekom. Zasto niste bili takve patriote kada je stvar jos mogla da se dobije? Ako je neko kriv sto je Kosovo izgubljeno, to su Srbi sa KOsova licno... ko ih je terao da se sele odatle? I sada posto su se svi iselili, setili su se da su tamo njihovi koreni i da bi taj region bilo lepo imati u drzavnoj kolekciji.
Ako se moje misljenje u necemu slaze sa tudjim, to ne znaci nista osim toga... da se oko necega slazemo. Ne identifikujem se ni sa kim... cak i svoju bebu u stomaku osecam kao poseban entitet.

Dobro, onda je čista koincidencija da razmišljaš isto kao i oni. Predlažem ti onda, ako znaš neki strani jezik, da odeš na neke međunarodne forume i tamo pokušaš da ubediš Kiparske Grke da daju Turcima severni deo, zatim da ubediš Francuze i Engleze da se odreknu svih prekomorskih teritorija kao što su Maršalska ostrva, Maldivi, Francuska Gvajana, Gibraltar, ostrva Bikini...
Pa u isto to da ubediš Amerikance, Ruse (za Kurilska ostrva), Špance za Baskiju, Britance za Severnu Irsku, Francuze za Korziku...
Pitaš ko je terao Srbe da se sele sa KiM (vidiš ti upotrebljavaš šiptarski izraz Kosovo)... ma niko, došlo im onako.
Što bi živeli tamo gde im je zemlja, kuća, groblje, kada mogu u prikolicama i kolektivnim smeštajima...
P.S. Nadam se da će tvoja beba u stomaku, kada se rodi, stvarno biti svoj entitet i da neće naslediti od tebe ovakav defetistički stav.
 
roninraven:
Ja samo hocu da se oni vrate na svoju rudnu grudu gde im je najlepse. kako sami kazu.
Nego tesko ce s' obzirom na to koliko su se zaduzili bivsim podstanarima koji su u medjuvremenu stekli stanarsko pravo.

Ti mi izgledaš kao oni koji vide da je jedan izbeglica napravio kuću u Srbiji, pa kaže "eto, izbeglica pa pravi kuću!!!", a u isto vreme ne vidi hiljadu njih kako žive u kolektivnom smeštaju. Ili vidi jednog kako je našao posao, pa kaže: "Eto, izbeglice nam otimaju posao u Srbiji", a ne vidi hiljade njih kako žive od socijalne pomoći i paketića crvenog krsta.
Pa dokle, ljudi ovakva nakaradna retorika???
 
DraGo70:
Dobro, onda je čista koincidencija da razmišljaš isto kao i oni. Predlažem ti onda, ako znaš neki strani jezik, da odeš na neke međunarodne forume i tamo pokušaš da ubediš Kiparske Grke da daju Turcima severni deo, zatim da ubediš Francuze i Engleze da se odreknu svih prekomorskih teritorija kao što su Maršalska ostrva, Maldivi, Francuska Gvajana, Gibraltar, ostrva Bikini...
Pa u isto to da ubediš Amerikance, Ruse (za Kurilska ostrva), Špance za Baskiju, Britance za Severnu Irsku, Francuze za Korziku...
Pitaš ko je terao Srbe da se sele sa KiM (vidiš ti upotrebljavaš šiptarski izraz Kosovo)... ma niko, došlo im onako.
Što bi živeli tamo gde im je zemlja, kuća, groblje, kada mogu u prikolicama i kolektivnim smeštajima...
P.S. Nadam se da će tvoja beba u stomaku, kada se rodi, stvarno biti svoj entitet i da neće naslediti od tebe ovakav defetistički stav.
Nemoj da se pravis blesav. Ljudi (mislim na Srbe) su mnogo pre 90-tih poceli da se sele sa Kosova tj. KiM (nemoj da cepidlacis, to je tako analno) i odavno su digli ruke od borbe za svoja prava na KiM!

I mnogo je glupo da poredis Srbe sa recimo Amerikancima ... ono sto moze Bus da uradi ne moze Tadic... cak i kada bi imao sredstva on nema moc... i super ti je ideja... ti verovatno ako neki ogromni kamion ide tebi u susret i bezobrazno krsi pravila, recimo, presao je na tvoju stranu puta... ti ces se sudariti sa njim jer ti ides na pravoj strani ulice, a on je taj koji krsi pravila igre... i tako, ostaces palacinka, a on ce mirno da vozi dalje kako je hteo.
Zakon prirode kaze da najjaci opstaju. Covek je svoju fizicku slabost nadoknadio inteligencijom i zlobom... pa red je da vidimo koliko inteligencije imaju Srbi... zlobe vidimo da imaju...
 
kosovo u sastavu srbije, kao sto se mnogo puta pomenulo sa svim pravima za albance bi znacilo da bi oni uvek iza svog kandidata imali po 1.5m glasova - sto znaci da bi bila politicka sila sa kojom se treba obracunati. da bi se takvi kandidati pobedili na izborima, i formirala parlamentarna vecina - neophodna je sloga medju srpskim politicarima kakva do sada nije bila vidjena. toga su svesni i politicari - formirao bi se partijski sistem sa mnogo manje partija i bilo bi mnogo manje mesta za ucenjivanja od strane "mikro" partija koje se uvek moraju nahraniti da bi zakon prosao u skupstini. to ne ide na ruku tim strankama niti to ide na ruku politicarima koji to razumeju.

bojim se da ce kosovo biti nezavisno samo zato sto nasi politicari nisu slozni. jedini razlog zasto mislim da kosovo ne bi trebalo da dobije nezavisnost je zato sto bi to ujedinilo i konsolidovalo srbiju. ali na kraju krajeva - pravo ljudi je da zive gde hoce i kako hoce, i pitanje zemlje granica i svega toga je toliko rastegljivo u istorijskom kontekstu da me danasnja situacija nimalo ne dotice.

jednostavno, nemaju svi tu srecu da tokom svog veka zive u svetu kakav ce usreciti njihove geo-politicke ideje. upravo zato i ne razmisljam o gubitku kosova kao o dobitku/gubitku vec kao situaciju koja kao i sve druge uvek ima dovoljno prostora i vremena da se promeni.
 
DraGo70:
Ti mi izgledaš kao oni koji vide da je jedan izbeglica napravio kuću u Srbiji, pa kaže "eto, izbeglica pa pravi kuću!!!", a u isto vreme ne vidi hiljadu njih kako žive u kolektivnom smeštaju. Ili vidi jednog kako je našao posao, pa kaže: "Eto, izbeglice nam otimaju posao u Srbiji", a ne vidi hiljade njih kako žive od socijalne pomoći i paketića crvenog krsta.
Pa dokle, ljudi ovakva nakaradna retorika???

To sto govoris vazi za ljude iz Bosne, Slavonije i Like, a u slucuja Srba sa Kosova situacija je u velikoj meri obrnuta. Za prilicno velike pare je velika vecina njih prodala svoja imanja Siptarima a onda su dosli u Srbiju da moralisu. Onim jadnim ljudima koji su bez igde icega ostali Srbija, naravno treba da pomogne - sto u nekoj meri i cini.
 

Back
Top