Mbps

Simmi

Početnik
Poruka
46
Koliko je 512 Kbps u Mbps.Nedavno sam dobio bežični net i trebalo bi da bude brzina 512 kbps a ovde mi pokazuje 11Mbps.Da li je to u stvari ta brzina?
 
Ne znam gde si te informacije video (kojim programom) ali sigurno nemas 11 Mbps. I da ti puste to, platio bi debelo.
Verovatno se radi o informaciji na nivou cele mreze (provajdera) zato te i pitam kako si odsao do tog ispisa?
Ako bas nisi siguran, probaj da skines neki film, ako ga skines za 12 minuta - imas 11 Mbps :)
Meni na mojih 1Mbps skida film za oko 2 sata pa uporedi.
 
Ili startuj Windows Commander in skidaj sa nekog FTP, ako ti pokaze preko 1000 brzinu onda imas 11 Mbps, meni na primer pokazuje oko 120
Ili uradi download sa www.ati.com nesto (znam da izbacuje njihov server punu brzinu) pa ces dok downloadujes nesto videti ispisanu brzinu.
 
Status koji si naveo i brzina se odnose na uređaj kojim si povezan. Dakle, maksimalna brzina na kojoj može da radi uređaj je 11Mbps. Stvarni protok koji ostvaruješ je nešto sasvim drugo. Kao što je već napisano, probaj da pomoću nekog programa za merenje brzine proveriš koliko brzo zaista radi download/upload, pa onda vidi da li se to slaže sa onim što si platio.

Inače 512Kbps = 0.5Mbps.
 
Kad downloadujem brzina je oko 50 kbps.A modemom mi je download bio oko 4-5 ali mi je brzina bila od 33-48 kbps iako je modem 56 kbps, znači ja bih hteo da proverim koja mi je sad brzina.Trebalo bi da bude 512 kbps.Znači downmload je 10 puta brži pa i veza trebala da bude 10x brža, ali mene interesuje kako da proverim stvarnu brzinu veze?
 
Simmi:
Kad downloadujem brzina je oko 50 kbps.A modemom mi je download bio oko 4-5 ali mi je brzina bila od 33-48 kbps iako je modem 56 kbps, znači ja bih hteo da proverim koja mi je sad brzina.Trebalo bi da bude 512 kbps.Znači downmload je 10 puta brži pa i veza trebala da bude 10x brža, ali mene interesuje kako da proverim stvarnu brzinu veze?
Ako ti je brzina 50kbps, onda to nije baš dobro, ali verovatno da si hteo da napišeš 50kBps. (Ono prvo su bitovi, a ovo drugo byteovi). Ukoliko je ovo durgo slučaj, onda je to sasvim u redu.

Ne znam šta podrazumevaš pod stvarnom brzinom veze, njen teorijski maksimum, njen dozvoljeni maksimum, ili ... ?
 
e lepo oslobdi konekciju maksimalno sto mozes i upali Flash Get nakaci neki download preko 10MB i tamo de on ocitava brzinu (donji desni ugao) pogledaj sta pise i gotovo. ili na staroj operi 7.54 pise speed pa tvoja brzina za surf kojom se kreces ima to i za download ko da je sad to bilo neko pitanje svi ste se raspisali :D
 
Ne mora mnogo da bira, pa ni FlashGet nije obavezan. Svaki browser dok radi download, ispisuje i trenutn brzinu (vise ili manje preciznu)
Ako mu je pisalo 50Kbs to je veoma blizu brzini 512, kod mene dodje do 120 pri brzini !Mbs
A onih 11 Mb je kao sto Bojan rece, maksimalna brzina koju UREDJAJ kojim komuniciras, moze da prenese i nema beze a oni sto ti imas kao brzinu. Tim uredjajem na primer ne bi mogao da imas 20Bms brzinu jer je ne podrzava (11Mbs)

Cuti i uzivaj, brzina ti je otprilike kako valja. Variranja su ivek moguca i neka te ne brine.
 
Imas i na http://www.bandwidthplace.com/speedtest/ merenje download-a i upload-a. Sad, koliko je pouzdan, nisam siguran, ali bar otprilike je to-to. I brzina inace varira, pogotovu kad se protok deli na vise korisnika. A to je kod nasih wireless provajdera veoma cesto (skoro svuda).
Inace, da, 11.0 Mbps je max brzina koju kartica podrzava. Isti je slucaj i kod mene.
 
1 Bajt=8 bita, tj. ; 512kb:8=64kB znaci obecan download bi trebalo da je 64 kilobajta a ti imas 50 (tako si bar rekao) znaci da si u nekim granicama normale jer retko ko isporucuje onoliko koliko obeca. 11Mbit je protok koji moze da izdrzi server (po cifri bi rekao da je to wireless u b modu). Ukoliko si na wirelessu, onda bih pre rekao da je ono 50 kilobita a ne bajta (razlika je u b i B) sto znaci 50kb:8=6.25kB/sec tvoj trenutni download, sto potpada u tarifu 64kb i taj paket bi trebalo da placas.
 

Back
Top