Tko to terorizira Britance?

King David

Aktivan član
Poruka
1.172
Teroristi planirali obaranje deset aviona tečnim eksplozivom
Panika i haos u Londonu
Britanske vlasti su osujetile plan terorista da aktiviraju eksploziv u avionima u vazduhu, na pola puta između Velike Britanije i SAD. Uz ocenu da je posredi zavera velikih razmera, britanski ministar unutrašnjih poslova Džon Rid je izjavio da je planirano aktiviranje eksploziva u većem broju aviona usred leta.


U akciji policije u Londonu i Birmingemu uhapšena je 21 osoba. Kako prenosi Bi-Bi-Si (BBC), pozivajući se na izvore iz bezbednosnih službi, teroristički napad je trebalo da izvedu britanski državljani poreklom iz Pakistana. U planu je bilo istovremeno dizanje u vazduh najmanje deseta aviona.

Rid je istakao da je grupa planirala napade tečnim hemijskim eksplozivom koji bi bio unet u avion u ručnom prtljagu:

„Među uhapšenima su ključni organizatori. Uvereni smo da smo sprečili plan terorista da izazovu neopisivo veliki broj žrtava i razaranje. Jednostavno rečeno, ovo je trebalo da bude masovno ubistvo nezamislivih razmera“.

Šef londonske antiterorističke policije Piter Klark izjavio je da je zavera imala „globalne dimenzije“ i da još traje istraga o broju aviona, njihovim odredištima i ostalim detaljima.

Na sajtu britanske tajne službe MI5 stoji da je u zemlji proglašen kritičan nivo opasnosti, što znači da se „očekuje skori napad i da je Velika Britanija suočena sa pretnjom na ekstremno visokom nivou“. Međutim, Danijel Sanford, novinar Bi-Bi-Sija, procenjuje da policija ne veruje da će napad biti izveden u neposrednoj budućnosti. Nivo opasnosti je podignut za slučaj da postoji još neka „podzavera“ ili „rezervna zavera“ za koju policija ne zna.

Tokom noći između srede i četvrtka održano je ukupno tri sastanka Kobre, odbora kabineta za vanredne situacije, kojim je predsedavao Rid (premijer Toni Bler je na godišnjem odboru na Karibima). Bler je potom o svemu obavestio američkog predsednika Džordža Buša.

Majkl Čertof, sekretar ministarstva za unutrašnju bezbednost SAD rekao je da su teroristi, najverovatnije povezani sa Al Kaidom, nameravali da izvrše napad na deset aviona tri američke avio-kompanije - „Junajted erlajnz“, „Ameriken erlajnz“ i „Kontinental erlajnz“.

Američki zvaničnici veruju da su teroristi planirali da napadnu SAD, a predsednik Džordž Buš osudio je teroriste nazivajući ih „islamistički fašisti“. Na svim britanskim aerodromima pooštrene su mere bezbednosti za sve letove i zabranjeno je unošenje ručnog prtljaga u avion. Na Hitrou, jednom od najfrekfentnijih aerodroma u Evropi vladao je haos. Portparol aerodroma je rekao da je zbog novih, strožih pravila došlo do zakrčenja i da su avio-kompanije pozvane da odlože ili otkažu letove za London, a putnici da ne dolaze na aerodrom.

Letovi za London otkazani su juče i iz Brisela, Pariza, Amsterdama, Atine, Madrida, Berlina... Zbog toga je došlo do velikih gužvi na aerodromima u gotovo svim evropskim prestonicama, a u većini ih je i povećan stepen bezbednosti.

CDC/GB

Šta sme u avion
Putnicima koji lete avionom zabranjen je svaki ručni prtljag, uključujući tečnost i sve elektronske uređaje nakon što su britanske antiterorističke službe otkrile zaveru podmetanja eksploziva u avione. Sve dozvoljene stvari moraju da se unesu u avion u providnim kesama

- Novčanici, torbice s novcem, kreditne kartice, lične karte i sl.

- Putne isprave (karte, pasoši)

- Lekovi. Tečnost je dopuštena samo uz prethodnu proveru

- Naočare, ali bez futrole

- Kontaktna sočiva, bez bočice s rastvorom za sočiva

- Hrana za bebe, mleko (koje vlasnik mora da proba), pelene itd.

- Ženski pribor za higijenu(u otvorenom pakovanju)

- Maramice (van kutije)

- Ključevi (bez elektronskog priveska)

Ovaj svet je poludeo
Nekoliko desetina putnika za London čekalo je juče ispred šaltera „Britiš ervejza“ na beogradskom Aerodromu „Nikola Tesla“. Pomalo nervozni, ali ne i uplašeni, bili su Elvis Nikolić iz Beča, Miloš Divjak, koji je trajno nastanjen u Londonu i Milan Zečević koji studira na jednom od londonskih fakulteta. - Trebalo je da letimo u 14.10. Supruga me već čeka na aerodromu. Siguran sam da se brine. Ovaj terorizam je, stvarno, najveće zlo koje postoji. Jedva čekam da sletim u London i da se vratim normalnom životu. Nisam preplašen, ali mi nije baš svejedno - iskren je bio Miloš Divjak.

Njegov kum Elvis krenuo je da ih poseti.

- Baš sam šokiran kad sam čuo vesti o podmetnutom eksplozivu. Ma, ovaj svet je poludeo. Nadam se da ćemo već sutra stići u London - rekao je Elvis.

„Jat ervejz“ i „Britiš ervejz“ otkazali su jučerašnje letove iz Beograda za London.

I. M.

"Blic"


Garantirano, nanovo Bin Laden i ostala bagra!
 
To je samo pretpostavka. Kazu da je MI5 stajao iza napada u Metrou prosle godine.

Bleru j poceo da opada rejting, treba gradjane malo ubediti kako Vlada nesto radi u njihovom interesu, uspesno ih stiti, jer zli muslimani hoce da ih uniste, treba obezbediti legitimitet za nova osvajanja. Bus je cak Muslimane, odnodno Islamiste nazvao Fasitima, alal mu vera tako nesto nebi ni dete lupilo. Preti borbom do kraja........
 
tales:
To je samo pretpostavka. Kazu da je MI5 stajao iza napada u Metrou prosle godine.

Bleru j poceo da opada rejting, treba gradjane malo ubediti kako Vlada nesto radi u njihovom interesu, uspesno ih stiti, jer zli muslimani hoce da ih uniste, treba obezbediti legitimitet za nova osvajanja. Bus je cak Muslimane, odnodno Islamiste nazvao Fasitima, alal mu vera tako nesto nebi ni dete lupilo. Preti borbom do kraja........

posteriq5.jpg


Alo, Molder...........zipa na vanzemaljce....... :roll:
 
setih se puta u london pre nekoliko godina...bilo jako zanimljivo. po sletanju na heathrow promenila se smena carinika ispred nase grupe...i jedan moron, vidi mu se to po ocima odma' na kilometar, poce da maltretira jednog mladica. decko popizdeo i znao jako dobro engleski i poceo da se raspravlja sa njim.... e onda moron podivlja i naredi da skine cipele i carape:D decko skinuo 'ladno i stavio nogu na na onaj pult...:D raja iza poludela , poceli svi da se zaebavamo...:D e sad moron ne bio moron da nije popizdeo i naredio da svi skinemo cipele i carape ...e sad je poenta sto je vecina to uradila i u znak patriotizma sa mladicem koga je ovaj maltretirao, nekoliko digose tabane da im pregleda :D onda se pojavio izgleda sef smene, po faci mu se videlo da je gospodin covek...ono diplomata rođenjem, samo je pogledao debila onako kako moze da se pogleda sluzbenik nizeg ranga i propustio sve uz samo ovlas pregledanje dokumenata.... znaci ni anglosaksonci nisu to sto su bili, cast izuzecima. sad stop ovo isprica nemam pojma, ali mnogo toga je trulo u drzavi britanskoj i to se da videti i uzivo i na medijima.
 
vecina to uradila i u znak patriotizma sa mladicem koga je ovaj maltretirao,

Prica je cool , i sigurno je istinita, jer sam se nagledao na sva tri Londonska aerodroma bolida, u uniformama..............to je globalna pojava, da bolidi , vole uniforme.........

Ali , ispravi boldovani deo..........nisi ti antacibl, brate...........vodi racuna.............
 
Kohen:
Prica je cool , i sigurno je istinita, jer sam se nagledao na sva tri Londonska aerodroma bolida, u uniformama..............to je globalna pojava, da bolidi , vole uniforme.........

Ali , ispravi boldovani deo..........nisi ti antacibl, brate...........vodi racuna.............

he...e moj billy...da si cuo srbe bracu... bilo je mamu im ******, ubijate nam decu*****, ocete i gaće da skinemo ***** ....e to je vidis bio izraz cistog i nepatvorenog patriotizma...niko nije pitao drugog da li je bio za slobu, djiku...il ne znam koga...svima je bio pun ******** morona.
 
marlоn:
he...e moj billy...da si cuo srbe bracu... bilo je mamu im ******, ubijate nam decu*****, ocete i gaće da skinemo ***** ....e to je vidis bio izraz cistog i nepatvorenog patriotizma...niko nije pitao drugog da li je bio za slobu, djiku...il ne znam koga...svima je bio pun ******** morona.


Cool, tako reci..........patriotski ste mu se nayeb*ali keve............ :D :D :D
 
Kohen:
Popi , zemljace, liule........bice ti lakse..a ujutro kod lekara :D
smiley2vd1.jpg



Sto mi prepuracas zemljace od tih lilulica? Nemam tvoju anamnezu, ali, cijenim da posjedujes
dosta tih psihotropnih supstanci doma i podeblji lijecnicki "dosije", te golemo iskustvo glede
uporabe najkvalitetnijih suvremenih medikamenata za lijecenje menalnih tjegoba.

A, u ucinkovitost tih tvojih lilulica, uopce ne sumnjam. Pa, vidis kako si veseo, a, mogao bi,
hipoteticki, da istraumiras cijeli forum. Namjesto toga, ti nas uveseljavas.

Koje lilulice Kohen? Htio bih i ja malo da odmorim mozak.
 
King David:
Sto mi prepuracas zemljace od tih lilulica? Nemam tvoju anamnezu, ali, cijenim da posjedujes
dosta tih psihotropnih supstanci doma i podeblji lijecnicki "dosije", te golemo iskustvo glede
uporabe najkvalitetnijih suvremenih medikamenata za lijecenje menalnih tjegoba.

A, u ucinkovitost tih tvojih lilulica, uopce ne sumnjam. Pa, vidis kako si veseo, a, mogao bi,
hipoteticki, da istraumiras cijeli forum. Namjesto toga, ti nas uveseljavas.

Koje lilulice Kohen? Htio bih i ja malo da odmorim mozak.

preporucas??
cijenim??
posjedujes??
lijecnicki??
glede??
uporabe??
suvremenih??
tjegoba??
UCINKOVITOST ??
uopce??

Bajo, ko si ti??
Mile Budak??.............ili samo Budak??? :D :D :D
 
Ko yebe britance! Oni su najvece pichketine!
Zabole me tuki...sto su prosle godine odobrili drzavljanstvo za oko 35 000 indusa i oko 20 000 Pakistanaca?! Sada neka se yebu sa njima. A posebno sa Al Fajedom,koji im j epokupovao sve sto moze. I ono sto ne moze kupice.
Jel moze neko da zamisli da se jedan gradjevinski objekat (stadion Arsenala) u Evropi zove Emirati?!?!?! (Fly Emirates,dali kintu za pravljenje stadiona)
(oko 15 000 Srba je prosle godine dobilo drzavljanstvo UK)
 

Back
Top