LARINGITIS

Garota De Brasil

Aktivan član
Poruka
1.430
LARINGITIS
Radi se o upali grkljana. Osim istih uzroka koji važe za faringitis, laringitis može da uzrokuje
stres glasnih žica, tj. njihovo prekomerno naprezanje, ili alergije. Simptomi mogu da se pogoršaju usled izlaganja hladnom vazduhu, pušenja, a neretko i zbog prisustva gasova (CO, SO2, NO) u atmosferi.

Simptomi:
Glas postaje dubok i promukao jer glasne žice, koje su nadražene i otečene, ne vibriraju onako kako bi trebalo. U nekim slučajevima glas može potpuno da se izgubi (afonija). Osim toga, javljaju se peckanje i suvoća, te osećaj prisustva stranog tela u grlu, kao i suv i neprijatan kašalj, propraćen slabim sekretom. Osobe koje pate od čestih prehlada mogu da obole od faringitisa, koji može da pređe u hroničnu bolest. Istom riziku su izložene i osobe koje svakodnevno koriste svoj glas kao sredstvo za rad, poput pevača, spikera ili nastavnika, te strastveni pušači.

-------------------

dakle izguglala sam i znam shta je u pitanju
ali me zanima da li postoji neki savet koji bi mi pomogao da za par sati...jednu noc i sl
povratim glas u normalu
nisam potpuno izgubila isti ali jako loshe zvuchim...
a zbog chinjenice da mi je to sredstvo za rad...
molila bih sve koji znaju neku caku, savet ili sl...
da mi sada odaju...

treba da progovorim do sutra popodne a da ne zvuchim kao pevachica narodne muzike posle ciganske svadbe pod shatrom

hvala!
 
Uf, draga - slaba sansa do sutra........Svakako nemoj da pijes nista toplo ili jedes neku vrucu supu ili tako sta, pokusaj da stavis hladne obloge na grlo (ako si bas ocajna, pokusaj i sa ledom). Pokusaj da popijes zivo zumance, kazu pevaci da je to dobro za glasne zice (da me ubijes ne znam kako bi to moglo da bude dobro ali ajde). No sve u svemu, racunaj da krcis u emisiji. Jedino da mene pozoves u goste pa da ja pricam mesto tebe!!! :):):)
 

Back
Top