Da li su meteoropati umisljeni bolesnici

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.591
Imam ja problem a znam i nekoliko drugih ljudi koji se suocavaju sa njim. Kada su promene vremena, kada je oblacno pa suncano, kada naglo otopli ili zahladi, uf , onda mi je bas jako lose. Boli me glava, nervozna sam, slaba, a desi se i da imam vrtoglavicu.
Koliko cujem, ne postoji zvanicni lek za tako nesto. Ima li neko nekakav savet kako da pregrmim takve situacije ?
I jos nesto, to mi se desava i za vreme punog meseca.
 
Nisu umišljeni. To su hipersenzitivni ljudi koji OSEĆAJU promene vremena kao promene u telu ;)
Šta raditi? Ne znam. Nisam sigurna da li sam meteoropata baš baš, ali znam da kad sam na low level - pijem energy drinks i kafu :P Da ne uđem mislim u sleep mode kada pada kiša :D
Persen, sestro, i dobar film, melodramski po mogućstvu ;)
 
Marge Simpson:
Imam ja problem a znam i nekoliko drugih ljudi koji se suocavaju sa njim. Kada su promene vremena, kada je oblacno pa suncano, kada naglo otopli ili zahladi, uf , onda mi je bas jako lose. Boli me glava, nervozna sam, slaba, a desi se i da imam vrtoglavicu.
Koliko cujem, ne postoji zvanicni lek za tako nesto. Ima li neko nekakav savet kako da pregrmim takve situacije ?
I jos nesto, to mi se desava i za vreme punog meseca.
Identicno.
Najjace kada je onako oblacno pa kroz oblake ponegde promalja sunce......Bas mi ne bude dobro....
 
Jao mislim da gresis. Ako neko vodi takav nacin zivota to sam valjda ja....Znaci nista cigarete alkohol itd....Ne da mi smeta ali uvidela sam da mi cigarete bas ne prijaju ,ne uzivam u njima a ni u aloholu....Mislim sta jos da dodam....uglavnom nema tu puno oscilacija....Mislim da to sa meteopatijom nema veze. Takodje dok sam u stanu ,mogu da funkcionisem .....kada se vreme menja to ne osecam unutra.....radim normalno....ne padam u depresiju ..ne spava mi se kao sto neko rece....skroz ok....ali napolju...ggrrrrr.....valjda atmosferski pritisak ,vlaznost vazduha ...poima nemam.....lupam.......Ali zaista to jako osetim.....
 
i ja to imam, ali mi se ne ispoljava TAKO :? Odnosno, ispojava se ali SAMO kad sam umorna ili baš premorena ili nervozna pa mi smeta mis'im ne znam šta mi smeta...

Mislim da, kad sam zadovoljna, ne smeta mi NIŠ.
Eto.
A kad nisam....ybg.

Ima tu fora sa negativnim jonima i pozitivnim...sigurna sam da bi jonizujući miš (Mac, ali je kompatibilan sa PC) tu dosta pomogao ;) Moram da ga nabavim.
 
DjuraMornar:
Takodje dok sam u stanu ,mogu da funkcionisem .....kada se vreme menja to ne osecam unutra.....radim normalno....ne padam u depresiju ..ne spava mi se kao sto neko rece....skroz ok....ali napolju...ggrrrrr.....valjda atmosferski pritisak ,vlaznost vazduha ...poima nemam.....lupam.......Ali zaista to jako osetim.....
Da ti ne stanujes u minijaturnoj svemirskoj stanici(nema atmosfere,nema gravitacije)? :lol:
Malo se salim,ali mislim da te zidovi stana ne stite od promena atm. pritiska,jonizacije vazduha ...
 
Ja takodje imam problem sa vrtoglavicom kada naglo otopli, tj. zahladni, ali ne mislim da sam meteoropata, vec da je to posledica spondiloze - kao da me u vratnom delu kicme nesto pritiska i da mi odatle krece glavobolja. Pomazu mi vezbice (istezanje vrata), a najvise masaza.
Sto se tice punog meseca, u tim nocima ne mogu da spavam, iako inace nemam problema sa nesanicom. Negde sam procitala da pun mesec izrazito negativno utice na Ovnove i Lavove (ako verujes u to).
Pozdrav.
 
nagle promene vremena meni donose glavobolju i to zna nekada da bude bas jaka. radnim danom to lecim sa dva panadola extra a neradnim danom ili uvece izaberem da skroz zatamnim sobu, legnem i "iskljucim" sva cula dok ne zaspim. spavanje uvek pomogne a ona meditacija pre spavanja me bas odmori.

kada sam bio "mladji" imao sam jedan drugi oblik reakcije na vremenske prilike ali to nije tema
 
Nikakve promene vremena do 30-te nisam osecao, a onda je dosao panic attack i sve se promenilo, bio sam osetljiv na promenu vremena k`o leptir. Sada, iako je to sanirano i dalje osecam promene a simptomi su bas neprijatni, vrtoglavica i dekoncentrisanost najcesce. Ima veze sa tim pozitivnim i negativnim jonima, cak sam kupio i onaj jonizator, al` slaba vajda. Kad sam pitao lekara sta je, o cemu se radi, rece mi da imam osetljiv neurovegetativni sistem. Probam ponekad malo akupresuru, al` sta znam, ni to nesto ne pomaze. Osecam se k`o zaba na merdevinama u tegli. Zivi barometar. Sad sam se vec i navikao, lupam kontru, izlazim napolje. U inat.
 

Back
Top