KABLOVSKA TV I INTERNET

imam jedno pitanje: vec ceo jedan dan imam problem sa kablovskom TV. Slika je veoma losa (tzv sneg na ekranu), neke TV stanice uopste ne mogu da gledam, neke mogu, ali je slika ocajna. Zivim kod Dusanovacke pijace. Ne znam da li su pitanju neki remonti, popravke ili sl. Bilo ko, ko zna nesto o ovome, molim da mi pomogne.

Do juce je sve bilo normalno.

Hvala u napred! :)
 
8wheelSteel:
imam jedno pitanje: vec ceo jedan dan imam problem sa kablovskom TV. Slika je veoma losa (tzv sneg na ekranu), neke TV stanice uopste ne mogu da gledam, neke mogu, ali je slika ocajna. Zivim kod Dusanovacke pijace. Ne znam da li su pitanju neki remonti, popravke ili sl. Bilo ko, ko zna nesto o ovome, molim da mi pomogne.

Do juce je sve bilo normalno.

Hvala u napred! :)
To ti je uticaj vremenskih prilika na najmoderniju opremu koja visi izmedju krovova, koju nasi provajderi obezbedjuju ovcama...ups,htedoh reci svojim korisnicima 8-) .I ja sam imao pre par dana slicne probleme cak i gore jer praktivno nisam imao ni tv signal ni internet tri dana.
SBB mreza se raspada u zadnje vreme,jer su na cvorista prikacili daleko vise korisnika nego sto ista mogu da izdrze.Sad rade na njihovom razdvajanju posto su uvideli da je vrag odneo salu,ali ako uzmemo u obzir brzinu SBB tehnicke sluzbe u resavanju problema potrajace to.
 
korisnik sam Radijus vektora i do sada sam zadovoljan...4 godine sam bio na flat paketu 128kbs, sada sam presao na 256kbs preko proxy-ja (750 dinara)...konstantan download, jedino ogranicenje su koriscenje p2p programa jer ne dozvoljavaju kacenje sa proxy-jem ali i za to ima leka ;)
 
da li ovo cita neki korisnik poste koji je prikacen na podstanicu (ili kako se to vec zove) tosin bunar, te da li isti ima program i ako nema, kao sto ga ja nemam, da li zna kada ce ga pustiti? :(
ja ih zvala da pitam, automat rece da korisnicki servis radi od ponedeljka do petka do 20 h.
 
poludela sam skroz... :evil:
saznam da komsije imaju tv, samo ja nemam. kopajuci po racunima ispostavi se da mi se kroz iste provlaci neki dug iz prethodnog perioda od 112.14 dinara, a koju nikada nisu sabrali sa mesecnom pretplatom i iskazali zbir na racunu...
i sad ja zbog bednih 112.14 dinara nemam program 2 dana ( i to nijedan kanal, jer je nama zajednicka antena na zgradi pokvarena, a sto sam ja pripisala sabotazi kablovskih distributera :) ), a verovatno cu morati jos da cekam od uplate do ponovnog prikljucenja...
 
prokleti idioti!
rekli su mi da me gotovo sigurno nisu iskljucili zbog tog duga, nego da je u pitanju kvar i dali mi 4 telefona na koja treba da se javim da bih to proverila....svaki sam zvala po trideset puta, da bih to zavrsila danas (da ne bih ostala bez programa za vreme praznika) ali niko se ne javlja...a covek iz korisnickog servisa kaze da su tu i da bi trebalo da se jave. kad mnogi danas ne rade resili i oni da ucine isto! u zlo doba, kad sam se vec spremala da zapucam ka kosovskoj, sam ih dobila. ispostavilo se da nisam iskljucena nego da je kvar u pitanju, uputili na sluzbu kvarova gde su mi rekli da s obzirom da me odrzava pupin telekom, koji je spojio praznike, mogu da dodju tek posle praznika...sto znaci da minimum 5 dana necu imati program.
 
ja sam relativno zadovoljna sbb-om.
tv i ne gledam,tako da se ne bunim a kablovski je za jace od godinu dana,koliko ga imam sasvim solidno radio.
bilo je nekoliko prekida do sada ali ne duzih od nekoliko sati.
i desavalo mi se nekoliko puta da mi se na 5 minuta iskljuci ona lampica za kabl,i da se izgubi veza a posle da se sama povrati...i sada ja sam isla da pitam u cemu je problemi zasto mi se to desilo,oni kao ma ne sigruno si ti nesto pomesala...onda sam slikala digitalnim,za sledeci put da imam da im pokazem posto mi ne veruju :roll: jel zna neko o cemu se radi?posto ta lampica ne svetli uopste jedino kad su izvuceni kablovi iz modema - a nisu.i uvek se desavalo ili u 7 jutru ili oko 9 uvece :?
inace knjigovodstvo im je jako lose,i cesto ne proknjize uplatnicu iz poste,tako da sam sada pocela redovno da placam tamo u njihovom centru,zajedno sa internetom.lakse je a i ne zezaju me za upaltu interneta.

protok mi je dobar,zaista sve brzo skidam i sto se tog prakticnog dela tice zadovoljna sam za sada...a jos su i smanjili cenu za flat,tako da meni super :)

e da i primetila sam da se kvalitet usluga dramaticno razlikuje od jednog dela grada do drugog....ovde kod nas na bezanijskoj kosi stvarno nije bilo nekih vecih prekida ili problema do sada....
 
pa ono...deshava se ponekad,kad dodje do prekida signala,kad nestane struje na tim nekakvim "chvorovima" ili kad nesto rade na mrezi,anyway nebitno.. :)
a sto se tice uplate u posti,moras da uplatis 2-3 dana pre isteka paketa,jer toliko treba da se to "proknjizi",btw mene su "chastili" januar 8)
..posto sam uplatio u posti 1-2 dana pred novu godinu,i vidim ja da nisu produzili paket,i iscimama ih 31.12 (oko 20 x :) ) i kao ukljucite bla bla,necu imati net nedelju dana,i oni kao ..vazi ovo ono,insistiracemo i ukljuce mi na gurku :) ,a posle par dana je regularno prosla i uplata iz poste :mrgreen: i tako...januar za DZ,februar placen u decembru hihihii
 
pa kontam da je prekid signala,ali obicno se desi u isto vreme ...ranije oko 7 ujutru,a sada oko 9 uvece...mada za par minuta se povrati.

inace i mene su drndali za januar isla sam im u kralja petra dva puta da dramim kako mi nisu prikljucili...a to je bilo jer nisu proknjizili valjda decembarsku uplatnicu za tv,a net ne moze da se uplati bez placenog tv-a...i ja znala da ce da me zezaju,i ponesem uplatnicu za tv,i ona debela za salterom,a kao dobro sve je uredu....i naravno do sutra nisu bili ukljucili :roll: i odem ja kod onog momka i krenem da kukam i on mi proknjizi i odma mi proradi net.

inace vise preko poste nista,jer ih tako redovno imala po nedelju dana pauze u netu :lol: lakse mi je da odem do kralja petra,malo sacekam i to mi bar odma srede :)
 

Back
Top