KABLOVSKA TV I INTERNET

http://www.radijus-vektor.co.yu/latinica/index.html
Pa sto se tice ponude kanala SBB pa zatim Radijus Vektor su sigurno u vrhu.Radijus Vektor inace nema one fore sa paketima kanala koje dodatno placas vec sve sto ti daju je za dz tj ulazi u onu osnovnu cenu bez dodatnog placanja,od erotskog kanala ;) pa na dalje,I ZAISTA JAKO RETKO IMAJU PREKIDE.
PTT je dosta iza njih a IKOM je glupo i komentarisati.Napravili su kao neke pakete kanala koji se dodatno placaju i kanale iz tih paketa ti pustaju na kasicicu kao da bi te namamili da ih uzmes/sto je ok u slucaju da su to kanali koji se inace placaju/.Recimo u sportskom paketu im je na primer RAI SPORT koji je inace slobodan kanal tj ko god ima satelitsku moze besplatno da ga gleda.IKOM su ubedljivo najvece vacare.A da ne govorim da im je profesionalnost na dnu.Ortak koji mi ima IKOM zvao ih par puta da se pretplati na HBO i svaki put mu kazu da ce ga nazvati iz marketinga i to se do sada nikada nije desilo.Covek vec 3 meseca pokusava da se pretplati na HBO :).
PTT kao drzavni operater /iz drzave Srbije / ne moze da se meri sa ni jednim ozbiljnom privatnim.
 
Obersturmfuehrer:
pa, ko ima satelitsku antenu verovatno i ne uzima kablovsku tv, i obratno.
Sem toga, ptt je vecinu "glavnih" kanala titlovao, ili ubacio voditelja koji sve to lepo komentarise...
Vecina tih lokalizovanih tj. titlovanih kanala je zasluga SBB-a jer su oni potpisivali ugovore sa discovery,bbc prime,explorer,history,tv 1000,HBO,ng.........,a film+ i sport klub su njihovi odnosno otkupili su prava na distribuciju.
Znaci nisu titlovani kod nas, tako da ptt nema nista sa tim.
 
Obersturmfuehrer:
?
znaci SBB cini uslugu svojoj konurenciji PTT-u????
Ti titlovi su krenuli prvo na sbb-u pa su neko vreme imali exluzivitet,a za neke kanale imaju pravo na distribuciju,tj ostali provajderi im placaju ako hoce da ih emituju.Kako su oni medjusobno regulisali prava i obaveze jedni prema drugima ne znam,ali ostaje cinjenica da sbb prednjaci.
Inace izgleda da su svi provajderi medjusobno podelili teritorije i da nema puno preuzimanja a ako ima onda je to dogovorno kao sto su rv i sbb uradili pre par meseci kad su razmenili neka podrucja grada.
 
Dobro sad ....to da SBB ima eskluzivitet na titlove je glupost.
Ali SBB je najzasluzniji za uvodjenje tih titlova jer su se najvise zalozili za to.
Inace ti kanali puste subtitle i preko teletexta se ukljucuju.Vremenom su ubacili u ponudu i srpski i to je to.
Recimo i na Travelu imas prevod ako na teletextu stavis 899,ali za sada jako malo emisija.Mozda nekih bednih 5% programa.
 
Ne.Rekao sam da su se prvi zalozili kod tih televizija da se lokalizuju na srpski,pa su prvo i krenuli da emituju motors i discovery sa titlovima,drugi su to tek kasnije poceli.A ekskluzivitet imaju na sportklub i film+ za teritoriju Srbije.
 
da bre SBB su smarachi,mis'im o.k im je net,"lokal" je extra fora...ali ovi prekidi smaraju,i na pitanje kada ce biti resheno.."u toku dana" :? :mad:
jbt nisam imao net par sati i ono...morao sam da izadjem iz kuce da prosetam,pa jesu li oni normaaaalni :lol:
 
Uf imala bi i ja sta da kazem o IKOMU !!
Dakle ici cu redom....
Ponuda kanala - ocaj..Od 50 mozda pet vrede cemu..
Usluznost operatera - ocaj...Cekas da ti se javi petnest minuta , a kad ti se javi UVEK nesto jede.. i naravno nema pojma sta se od nje trazi...
Tehnicke mogucnosti - ocaj. Toliko mi je los prijem kanala da se osecam ko da zivim u 15 veku...
Naplata - uvek redovna !

Pretplatimo se mi na te famozna PAY kanale, mislili mso ajd bar tu ce nesto biti... Potpismo ugovor za ceo paket kanala , koji broji 12 kanala, valjda 3 ***** :shock: :???: , tri naucno obrazovna , tri sportska, i Hbo. Platimo resiver 1200 dinara i taj paket 500 din mesecno..
doneli nam resiver i namontirali sve , ali se ispostavilo da umesto 12 kanala koliko treba mi na cukarici mozemo da gledamo samo 6 i to 3 ***** :shock: :-? , extreme sport , bbc prime ( koji su u druigim paketima za dz) i HBO.

Svakih nekoliko dana taj HBO nestaje, a operateri naravno pojma nemaju zasto... Vrhunac je bio kad su nam 21. avgusta iskljucili Hbo zato sto nismo placili racun za avgust do 20 - tog u mesecu.
Spakujem ja lepo resiver pod misku pa pravo u centralu Ikoma. Vratim resiver , raskinem ugovor za pay kanale . Naplatili su mi naravno avgust kao da sam gledala ceo mesec , dakle 10 dana su mi ukrali, a hteli su da mi naplate i septembar, jer je vec bio 12.09. Poludim tamo i pocnem da vicem..Hoce da mi naplate nesto sto ne radi vec 20 dana ..nesto sto ne gledam jer su mi iskljucili... Vikala sam toliko na onu radnicu da su me culi do banovog brda a Ikom je na nobom bgd-u. Kad sam se posvadjala sa svima mogla sam mirne duse da odem...

Vise nema hbo - a al da znate nista ni ne propustam...Sve te filmove sam i onako vec gledala...
 
...Moji roditelji vec 9 dana nemaju net konekciju preko SBB-a - uzrok su, navodno, radovi na 'mrezi'...Zastita prava potrosaca, kada su kablovski sistemi u pitanju, prakticno ne podleze regulativi, odnosno, trzisna inspekcija, iako raspolozena da izadje u susret, zvanicno nije nadlezna i reaguje iskljucivo po bona fides prinicipu ...
 
...Ideja bi, kao takva, delovala neodoljivo primamljivo da se ne radi o senior citizens :) - na stranu okolnosti da se primenom fizicke prinude nista bitnije ne bi resilo...Naivno verujem...:p...'Objasnjeno' im je da je u pitanju veci 'problem' - 'na cijem se resavanju radi', dakako - te da apeluju na strpljenje korisnika (obavestenje je, nakon intervencije trzisne inspekcije, a po prijavi velikog broja korisnika, konacno objavljeno i na maticnoj web stranici) - do daljeg...O okolnosti da se usluge jedino u zemlji Srbiji placaju unapred, odnosno pre pruzanja iste na, po korisnika, zadovoljavajuc nacin - mozda drugom prilikom...Kada se povratim u ozon friendly stanje, tj. prestanem da se 'pushim' od jeda...:D
 
pa trazite im da vam produze paket za vreme koje niste imali net
ali i ja poludim kad dodje do prekida,i kad ih okrenem i kao "o cemu se radi?" ,a oni "radovi su u toku bice gotovo u toku dana",ALI U TOKU DANA !!!!ni otprilike ono..za sat,dva tri.. kakvi amateri :x
 
...Obecano je da nece biti problema sa produzivanjem flat paketa, odnosno da ce vreme za koje konekcija/protok nije postojao biti nadoknadjeno...U pravu ste, iako lakonski ljubazni, operateri koji se javljaju na broj 'tehnicke podrske' najcesce deluju autisticno i ne raspolazu iole validnim informacijama...Uslugu, koju naplacuju unapred, ne pruzaju na zadovoljavajuc ili, u ovom slucaju, bilo kakav nacin...
...Sluzba reklamacija, navodno, postoji, ali je do nje telefonskim pozivom nemoguce doci - 'jer su lokali interno povezani i nemaju eksterni izlaz'?!...Da nije apsurdno, bilo bi smesno - na pitanje koja je svrha postojanja sluzbe reklamacija ukoliko korisnici zbog kojih je, pretpostavlja se, formirana do nje ne mogu da dodju - dobija se preporuka u smislu 'licnog dolaska'...Korisnici koji su vezani za postelju ili invalidska kolica, ili iz bilo kojih razloga nisu u mogucnosti da fizicki licno dodju u ulicu Kralja Petra - verovatno mogu da pishu sage o diskriminaciji i krsenju ljudskih prava...Na stranu pitanje sta se to moze postici licnim dolaskom sto je nemoguce uciniti telefonskim kontaktom - osim ukoliko se ne ocekuje od korisnika da sami 'majstorisu' na terenu...:lol:...

...Neprofesionalno, nekorektno, bez elementarnog postovanja korisnika i trunke poslovne etike - i nelegalno - ugovorne obaveze koje su preuzeli, ne izvrsavaju...I - ne mozete im, u principu, bas nista...:(
 

Back
Top