Pistanje iz biosa
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pistanje iz biosa

Povremeno
    Guest

Podrazumevano Pistanje iz biosa

U poslednje vreme mi se cesto desava da mi kada ukljucim kompjuter bios daje signal u obliku jednolicnog pistanja i racunar ne moze da se ukljuci. Nakon toga je obicno dovoljno da opet probam da ukljucim racunar i sve ide normalno. Znam da racunar pishti kada se procesor pregreje ili spadne kuler, ali kod mene to verovatno nije problem jer je kuler na mestu a temperatura procesora 28-30 stepeni. Inace, CMOS baterija mi je malo oslabila (sat mi stalno kasni) pa sumnjam da je to razlog. Da li neko zna sta je u pitanju.

Obećava Packe (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

99,999% MEMORIJA. Licno iskustvo. Uplais komp, ne pojavi se cak ni BIOs, ne pomaze ne del taster, samo nesnosno PISTI, a mozda nekad i nece ni da se ugasi kad pritisnes "power". To se meni dogodilo kad sam flesovao novi BIOs i promenio klok, tj, brzinu MEMORIJE da tera ploca, za koju nije predvidjena. Ako imas RAM od 333, 400 Mhz Cls, udju u BIOS i podesi na "BY SPD" ili neka slicna stavka, kao "default" ili "load bios defaults" ili "safe", bilo sta. Ukratko, proveri setingse za RAM memoriju, i pogledaj da li podesavanje odgovara propisanom(spusti umnosak). Trebalo bi da se otklone, nestanu problemi posle toga. Ako ne, pravac prodavac, neispravni moduli...

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ne mora da znaci... Otvori User Manual tvoje ploce, i nadji stavku o obavestavanju o greskama... Tu imas brdo razlicitih signala koji obavestavaju sta ne valja, pa obrati paznju na to...

Memorija je samo jedan od razloga... mogu biti i procesor, temperatura, kartice, hard diskovi, pa cak i napajanje...

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...grejalica na istom utikacu.... itd

Nov član
    Učlanjen
    20.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Pistanje iz biosa

Brate,Ovako da opisem svoj dan sa racunarom:
    1)Upalim ga
    2)Udjem na net i odem na Face

Ali cim pocnem raditi nesto zahtevno odma pisti znaci ono pi pi-pi pi-pi-pi ili piiiip
    citao sam postove na raznim forumima. Usao sam u BIOS podesio vreme i to je to nista drugo i opeeet pisti znam da sam trebao nesto drugo uraditi ali neznam sta!
    Pricali su da se mora izvaditi Bateriju i da sacekam 20 sekundi da bios prebacim na Default neznam sta i da upalim!!!

POMAGAJTE DRUGOVI

Nov član
    Učlanjen
    20.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Pistanje iz biosa

1)Upalim ga

Ali cim pocnem raditi nesto zahtevno odma pisti znaci ono pi pi-pi pi-pi-pi ili piiiip
    citao sam postove na raznim forumima. Usao sam u BIOS podesio vreme i to je to nista drugo i opeeet pisti znam da sam trebao nesto drugo uraditi ali neznam sta!
    Pricali su da se mora izvaditi Bateriju i da sacekam 20 sekundi da bios prebacim na Default neznam sta i da upalim!!!

POMAGAJTE DRUGOVI

I moderatore daj odobri slanje poruka Nemogu cekat ubih se od pokusavajuci nesto napraviti!!

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Podrazumevano Re: Pistanje iz biosa

Pa brate sta da ti kazem,za pocetak koja ti je konfiguracija,drugo,jel samo pisti u toku rada ili i zakoci,resetuje se,i jel ti radi zvuk ?
    connect, respect, protect

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio Macak34 Pogledaj poruku
    1)Upalim ga

POMAGAJTE DRUGOVI

I moderatore daj odobri slanje poruka Nemogu cekat ubih se od pokusavajuci nesto napraviti!!
    meni ovo liči na pregrevanje procesora ili na nisko podešeni alarm za pregrevanje procesora , ako je pre ovoga radio kako treba onda definitivno zamena procesorske paste i izduvavanje prašine iz kompjutera., ako se ne razumeš u to onda ga nosi u servis.
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Povremeno Pogledaj poruku
    U poslednje vreme mi se cesto desava da mi kada ukljucim kompjuter bios daje signal u obliku jednolicnog pistanja i racunar ne moze da se ukljuci. Nakon toga je obicno dovoljno da opet probam da ukljucim racunar i sve ide normalno. Znam da racunar pishti kada se procesor pregreje ili spadne kuler, ali kod mene to verovatno nije problem jer je kuler na mestu a temperatura procesora 28-30 stepeni. Inace, CMOS baterija mi je malo oslabila (sat mi stalno kasni) pa sumnjam da je to razlog. Da li neko zna sta je u pitanju.
    Nadji ime tvoje maticne i proizvodjaca, zatim potrazi na internetu sta znaci to pistanje posto je kod razlicitih proizvodjaca to drugacije znacenje!

Slične teme

1. Problem sa zvučnicima - čudno pištanje...?!!
    Autor cvele2 u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 06.04.2008., 22:21
  2. Pistanje iz kompa
    Autor mr nice guy u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 15:43
  3. Neprekidno pistanje
    Autor Dusan2510 u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.07.2004., 15:59
  4. pištanje kompjutera