KAKO SE ASTROLOZI BRANE OD STALNOG ZAVIRIVANJA U ASTROLOGIJU???

Sve dok imaš potrebu da se iole usavršavaš tekuće događaje ćeš pratiti u karti. Međutim, ne postoje dva ista trenutka u životu jednog čoveka, pa je besmisleno očekivati ranim jutrom u karti videti svaki detalj današnjeg dana ili pronaći u njoj rešenje svakog problema. Ona je sjajan kompas, možemo selektovati šta bi bilo korisno uraditi, kako maksimalno iskoristiti današnji dan (npr. ne počinjati posao sa komunikacijama u doba Rx Merkura :) OSIM u situaciji kada Vam je vladar X polja u natalu retrogradan jer u tom slučaju svaki Vaš početak jeste težak i sve morate raditi dva puta, više "nišaniti" i strpljivo graditi).
Zatim, postoje izvesni položaji u karti koji ukazuju na to da li je natus u stanju da kvalitetno "savetuje" sebe, da jasno i subjektivno sagledava događaje.
Kompleksno pitanje, ima tu još puno toga da se kaže, sigurna sam da će me i ostali lepo dopuniti, ovo je meni palo na um u 8:55 Am :roll:
 
Ja sam bruka ziva ... Sebi gledam uvek unazad, unapred - nikad. Tacnije, pogledam pro forme pa sve kao necu previse da se zaludjujem, videcu kad bude sta je to i to (nesto) zapravo znacilo :lol: Subjektivna sam i nemam zivaca, mislim da bih sludela samu sebe razmisljajuci sta sve moze biti. Ali da gledam - naravno da gledam, i pratim. Kako drugacije potvrditi nauceno ?? A cesto se i nauci dosta toga novog. Knjige su jedno ... praksa je drugo.

Astrolozi ni ne treba da se "brane" od stalnog zavirivanja u natalnu kartu, nego od nepotrebnog opterecivanja tim stvarima ... koje vide ili predvide. Na to ste mislili ?
 
Pa dobro je pogledati i dobro proanalizirati svoje solare, lunare i tranzite - mada ne svaki dan- nemam uopste tu potrebu bas!
Ali ako izanalizirate dogadjaje koje ocekujete tokom godine ili meseca, znacete sta valja cekati a sta ne valja, to ce pomoci da ne gajite iluziju i ne zamajavate sebe bez veze. Cak i kada ste u najgoroj situaciji dobro je znati kada ce se to zavrsiti - to ce vam dati snagu da izdrzite!
Ali treba biti svestan da buljenjem u svoj ili tudj natal ponekad gubite spontanost, ponekada gubite i malu dozu fantazije i iluzije koja bi valjalo da traje tek toliko da neko vreme prozivite u caroliji......pa posle nek bude sta bude. Greska astrologa je sto ponekada suvise brzo otkriju sve mane neke osobe i to ih suvise brzo ohladi.......a mozda je moglo malo duze da traje ;)
 
Pa sigurno da ne zavirujem svaki dan.Pogledam s vremena na vrijeme, ali u principu ne volim da se mnogo ogranicavam.Neptunijanka je dobro rekla time se gubi spontanost i rusi carolija, a to nije potrebno. Uopstalom, nismo tu da zivimo po pravilima. Astrologija je samo jedan putokaz i treba je konsultovati za neka vaznija pitanja u zivotu, ali u tom slucaju ne uzimam svoj sopstveni sud kao presudan, uvijek priupitam jos nekoga,jer ipak subjektivnost postoji. Za ovako obicna desavanja, cisto gledam da mi ne umakne neki dobar aspekt i da odredjene stvari radim kad je najbolji period. Eto :D
 
Dakle,bas kao sto i glasi naslov teme,pitanje je za one koji se profesionalno bave Astrologijom.Kako i da li sebe sputavate da svaki ''problem'' resavate pomocu Astrologije? :confused:
Meni se cini da ja ne bih uspela i da bih vecito ''buljila '' u svoju natalnu kartu! :shock:

Profesionalni astrolog zna svakog trenutka polozaj zvezda na nebu pa tako i da li prave neke kombinacije sa telima iz njegovog natala. Pocetnici se drze aspekata prvenstveno tranzita, astrolozima je vaznije kretanje tela kroz polja i znakove.
 
Lakše je kada drugi astrolog protumači kartu drugog astrologa jer se onda ne stvara problem subjektivnosti. .

Ako majstor Zika koji popravlja tudje automobile ne oseca svoj automobil a za koji je sto posto vezan subjektivno, po tebi je lakse da mu vozilo pregleda majstor Mika? sad2:

- - - - - - - - - -

Zar je Zika adekvatan majstor ako svoj automobil tera Miki a u radno vreme se zanima tudjim automobilima?
 
Ne znam odakle ti ideja da je astrologu ukoliko je osposobljen za rad sa kartama lakse da mu drugi gleda u njegovu jer je "tako lakse". Da bi mogao dati sto sebi sto drugima kakvu takvu prognozu mora se podvrgnuti procesu introspepekcije pre bilo kakvog zadiranja u astrologiju. Ako sebe uravnotezi nece mu predstavljati problem bilo ispred njega karta sa njegovim datumom ili kojim drugim.
 
Prosto, oni koji ne mogu da izadju na kraj sa svojom kartom ne mogu gledati ni druge. Valjda se uvek od sebe pocinje, zapisuje se u dnevnik, prate tranziti, uocavaju senzitivne tacke horoskopa. Kasnije se radi sa datumima bliznjih, prijateljima, poznanicima. Klijenti na kraju, ali kako ce i reagovati klijent ako cuje da astrolog kod kojeg ide nije sposoban da sebi uradi kartu?
 
Eh. Da si ti video koliko profesionalnih zubara ne peru zube :mrgreen: , a tek koliko doktora puši cigarete... Devica se na svoju krv zgrozi više no na tuđu.
Subjektivnost čini čoveka da gleda greške i da insktiktivno traži spas u problemima koji nadoilaze. Odmah se okreću ka Jupiteru i sreći. Ja i astrolozi koje znam su baš takvi. Neretko se okrenu isključivo tranzitima, a posmatranje lične karte je baš velika retkost.

Može astrolog da ne ume sebi KVALITETNO da protumači natal, Stvara se lažna nada u bolje sutra. Zbog toga astrolozi uvek traže potvrde i od drugih astrologa i mislim da je to najnormalnija stvar.

S druge strane mogući su previdi, nema astrologa koji ne pogreši. A, i lepo je.
 
Daleko od neznanja. Odstranja se subjektivan doživljaj. U mom iskustvu svaki astrolog tumači određene stvari bolje ili lošije. Meni je recimo zanimljivo to što domen Hrane i 2 kuće, odnosno Venere, vidiš isključivo kao biljnu hranu. Škorpija 2, Bik 8. Zar ne misliš da je taj govor čista opozicija?
Recimo, ljudi koje sam susretao, a da imaju jaku 2 kuću, obavezno jedu veoma nezdravo, tj, prežderavaju se i unose puno kalorija.

Recimo, Elvis je pio milkshake sa prepečenom slaninom. Slanina je morala da se usitni (Merkur). Takođe je obožavao prepržene banane u puno masti. Kažu da je unosio 42.000 kalorija što je meni apstraktno.
Domen Bika, Hrana i Pevanje.

http://www.astrotheme.com/astrology/Elvis_Presley

Ali ono što znam jeste da si odlučno naglasio da Venera nije Meso, pa me interesuje da li to Osma progovara iz tebe ili zaista imaš neku ozbiljniju analizu na uvid.
 
Meni je recimo zanimljivo to što domen Hrane i 2 kuće, odnosno Venere, vidiš isključivo kao biljnu hranu

Aflikovana Venera ide iskljucivo preko culnosti. Na nebu je uvek blizu Sunca koje je vitalna sila i zivot (srce). Takva Venera ne haje mnogo za nasu mladju bracu, zivotinje.

Venera je vladar bika, bik nosi biljnu hranu. Religija Ozirisa kada je precesija bila u znaku bika, svestenici su bili vegetarijanci. Nisu nosili kozne sandale zbog kulta zivotinja. Iz postovanja nisu oblacili ni vunene tkanine.
 
To se samo vadiš. Svako voli ono što radi, ali većina prognoza koje si stavio su kao prenos radio emisije. Kao da si u prolazu samo i ništa konkretno ne mogu drugi da nauče ili primene, a čak i da te pita neko odmah sedaš u tenkić. Haha. Jbg, ne može da se samo tako piše bez osnove, a kada te neko pita nešto konkretno da dokažeš ti - muk. Ja sam prijateljski nastrojen. Ako ti smeta da te neko pita nešto, samo kaži, nije frka da prestane komunikacija odmah, ali nemoj se posle žaliti kada pišem o roštilju i tako tome. Elem, bitnija stvar :

Meni sve nalaže da Venera predstavlja Meso i zbog toga su životinje poput Krave i Svinje zabranjene u određenim religijama. Islam koja je pod uticajem Plutona je direktno opoziciona Veneri, primera radi. Neko bi možda voleo da kaže da je tu i Neptun, ali znamo dobro da je alkohol zabranjen u Islamu. Takođe su opozicioni Katoličanstvu koje je u domenu Neptuna. Venera dobro leži Ribama pa imamo Vino i Hleb kao potvrdu u obredima. Natal USA u trenutku napada Islama i nebo jasno naglašavaju poziciju Islama u domenu Plutona, zato im se žene skrivaju skoro cele.
 
Pa ako si ti zubar, nećeš samom sebi da sedneš u stolicu i da izvršiš pregled, zar ne?

Ako ti možeš samom sebi da tumačiš najbolje, svaka čast. Ja ne mogu :mrgreen:

ne mogu ni ja, ništa ne povezujem kako treba... čak ni sebi bliskim ljudima.
najbolje tumačim onima o kojima baš ništa ne znam.

inače, ne zavirujem često, baš kada traje neki duži period sranja bacim pogled da znam kada bi se mogao očekivati bolji period... a svi znamo da to bolje neće doći samo zato što je ''zapisano'' da predstoji, mora se poraditi na tome da se takvi periodi maximalno iskoriste.
 

Back
Top