Sos, sos, sos-imigrantski status u eu

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
drug pita:

imam nameru da se OZENIM SA SPANJOLKOM koja trenutno radi u nemackoj i biće tamo naredne dve godine.cilj nam je da tamo i ostanemo

-u kom ću statusu biti kad se budemo uzeli(imigrant,zeleni karton,odobreni boravak ili kako se to već zove)?

-zanima me da li je pametnija opcija da se uzmemo u srbiji ili u spanskom konzulatu u nemackoj?

-da li ću ja moći da radim u nemackoj?

unapred hvala
 
savomilosevic:
drug pita

imam nameru da se OZENIM SA SPANJOLKOM koja trenutno radi u nemackoj i biće tamo naredne dve godine.cilj nam je da tamo i ostanemo

-u kom ću statusu biti kad se budemo uzeli(imigrant,zeleni karton,odobreni boravak ili kako se to već zove)?

-zanima me da li je pametnija opcija da se uzmemo u srbiji ili u spanskom konzulatu u nemackoj?

-da li ću ja moći da radim u nemackoj?

unapred hvala






spanski konzulat u svakom slucaju ;)
 
uciteljica cica:
spanski konzulat u svakom slucaju ;)

Ako ljubav prodje !???

Mnogi su prosli kao bos po trnju...
Danas je Predbracni Ugovor na zapadu normalna stvar...
U svakom slucaju mislim da je bolje kod nas, istina imas malo vise trcanja oko papira i prevoda, ali...
Naravno to je moje misljenje, ipak treba porazgovarati sa advokatom.
Tesko je vracati tudje kredite i izdrzavati osobu sa kojom si se razisao...
 
ne moze odmah,ja sam cekala 4 ili 6 meseci tako nesto zaboravila sam sad,za pocetak se dobije neki kartoncic kao cekas na papire ali nemas pravo da izlazis iz nemacke niti da radis,posle se dbiju papiri da radis i da setas po evropi;)
malo strpljenja hej;)
 
nije lako ali ako je legalno onda nije ni nemoguce;)
znaci ovako:ja sam u fr dosla sa turistickom vizom i zakazanim vencanjem
hteli smo ovde da se vencamo da ne bismo u ambasadi pa posle da mi odugovlace spajanje(moja poznanica se udala tako pa je u jugi cekala mesecima porodicno spajanje a dilber svrljao po evropi)
kad smo se vencali dobila sam privremene papire na mesec dana,bez prava na rad
onda na tri meseca,to su bile uobicajene procedure,niko ne dobija odmah
onda sam dobila dozvolu za rad i boravak na godinu a posle toga na 10 godina,i sad mogu da produzavam na 10 god mada sam ja trazila drzavljanstvo da se ne bih vise gnjavila a i da mogu da idem lakse u usa.
sada je malo drugacije,dva tri puta ti produzavaju na godinu pa tek onda na 10 godina,odredjuju i broj casova jezika koje moras da pratis i to ti iz opstine proveravaju(da l imas potpise,ko u skoli)
i tako to
e ajd lepo priznaj da si ti u pitanju a ne drug,kao da ce sad neko odavde da te prijavi:roll:
 

Back
Top