Potreban mi je program za pravljenje avatara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako sa Paint da napravim avatar njega nikad nisam upotrebljavao , mislo sam na neki koji lici na tvoj codemaker, avatar koji nije samo slika vec i da se pomera .
Da li moze sa Corel Draw 11 da se napravi avatar , Photoshop njega nemam ako je jedini koji moze da napravi avatar slican onima koji se pomeraju kao Codemaker-ov onada cu njega da nabavim za jedno dve nedelje .
 
Ok, koliko vidim tek se upustas u vode racunara, pa cu ti pokusati objasniti.
Prvo, te slicice koje vidis kao avatare od kojih se neke pomeraju, kako ti kazes, su ustvari GIF fajlovi. Ti specijalni fajlovi su ustvrai sekvenca pojedinacnih slicica a sistem ih zapravo neprekidno "cita i vrti" jednu za drugom i ti dobija utisak kretanja. Dakle GIF slicice su ustvari sastavljene od niza slicica.
Da bi napravio neku gif animaciju, treba ti neki GIF Animator program. Pronacices neki ako Googlas malo, ima i free verzije.
Onda bi ti tebao niz slicica, kao za crtace, svaka naredna malo drugacija od prethodne. i kad ih poredjas zajedno dobijes animaciju.

Ako hoces staticke slicice, mogu isto biti u GIF formatu (ovog puta samo je jedna slika u GIF-u) ali mozes napraviti i druge formate slika JPG, BMP, TIFF itd, itd. Vecinu tih formata podrzava i Paint koji ide standardno uz XP. Dakle ne treba ti za staticne slike niakkav veliki program. Zasto instalisati Corel ili Photoshop za jednu malu slicicu?
 
ili kao codemaker jednostavno uzeti gotove smajlice ;)

36_1_65.gif

36_1_11.gif

36_7_11.gif

>>>
36_1_37.gif
<<<
Ako to hoces javi mi se na privat da ti dam link odakle da skines
 
Hvala vam za trud tab503 , codemaker i nikodim ali je'ote nema rezultata . Tab503 na tvom linku treba ja da skinem te smajlije koji imaju 60mb ali nijedan link ne radi . Codemaker na tvom linku pise klikni na smajli pa ce ti dodje adresa ja otvaro adresu ono nista . Niki trazio sam na guglu AvatorMaker ili AvatarMaker ali nista nema rezultata nem nijednog linka za njegovo skidanje . I koga ste vi to nasli da za'ebavate
 
Djoni, oh, djoni....
Zasto bi mi tebe zaebavali? Kakva bi nam vajda bila?
Zeleli da pomognemo a ti nas grdis :( Nije fer...

Sto se mog linka tice, izaberi neki GIF i kad klines na njega pogledaj na liniju iznad gde se nalazi adresa. Ta adresa je cela selektovana. Sad sa Ctrl+C ubaci u memoriju link do tog smajlija i kad hoces smajlija poruku da ubacis, samu uradis Ctrl+V

Ako hoces da snimis ceo GIF na svoj disk, desni klik na smajli i "Save as..." Dakle nema lazi nema prevare, samo malo razmisljanja - sto kaze moja pokojna baba (Bog da joj dusu prosti): "malo razmisljanja, mali rezultati sinko..."
 
bojan p:
"Save as ..." - šta sve ja ovde neću naučiti! :shock:

Ponekad se pitam da li uopšte neko ovde nešto pročita pre nego što postavi pitanje ili je to prevaziđena kategorija. :(
Pa da vidis, i ne procitaju mnogo...
Zasto, sam Bog zna, valjda je lakse odmah sasuti pitanje nego se malo potruditi, razmisliti, potraziti, procitati....

Zamisli samo kad smo programeri prelazili sa cistog DOS okruzenja na GUI. Da OOP ne pominjem. Koliko smo samo meseci proveli citajuci, probajuci, informisuci se gde smo stigli (tada jos internet nije bio takav kao danas, a i veze)....
Da smo tada gnjavili za SVAKU bogovetnu stvar - kako se radi ovo, ono... - pa pobili bi se medjusobno...
Secam se kako smo provaljivali logiku i filozofiju windows API funkcija, kao smo testirali kontrole dijaloga, citali o SDI prozorima.. Stvarno se RADILO....

Sad primecujem da niko ni ne pokusa da sam nesto uradi, jednostavno otovori temu i pita - instant generacija, sta li?
Neko pita kako da napravi web sajt. Internet ima milione mesta gde o tome pise... Drugar sto je pitao za ove avatare, nije procitao nista od grafickih objasnjenja, a vec bi odmah direktno da pravi animated GIF... Preskacu se cele oblasti da bi se pocelo direktno sa necim.
Kao kad bi neko usao direktno u veliki Boing i bez ikakve obuke seo za onih hiljade komandi pa resio da leti na liniji Beograd New York... A onda slede pitanja - za sta sluzi ova rucica i ovo dugme - neeeeeeeee, ne diraj tooooo!... - e yebiga - kaboommmm....
Na vestima.. "... postovani gledaoci upravo smo saznali da je iz nepoznatih razloga na pisti eksplodirao Boing sa linije Beograd New York...".....

Ne ide bas bez ucenja....
 
codemaker:
Pa da vidis, i ne procitaju mnogo...
Zasto, sam Bog zna, valjda je lakse odmah sasuti pitanje nego se malo potruditi, razmisliti, potraziti, procitati....

Zamisli samo kad smo programeri prelazili sa cistog DOS okruzenja na GUI. Da OOP ne pominjem. Koliko smo samo meseci proveli citajuci, probajuci, informisuci se gde smo stigli (tada jos internet nije bio takav kao danas, a i veze)....
Da smo tada gnjavili za SVAKU bogovetnu stvar - kako se radi ovo, ono... - pa pobili bi se medjusobno...
Secam se kako smo provaljivali logiku i filozofiju windows API funkcija, kao smo testirali kontrole dijaloga, citali o SDI prozorima.. Stvarno se RADILO....

Sad primecujem da niko ni ne pokusa da sam nesto uradi, jednostavno otovori temu i pita - instant generacija, sta li?
Neko pita kako da napravi web sajt. Internet ima milione mesta gde o tome pise... Drugar sto je pitao za ove avatare, nije procitao nista od grafickih objasnjenja, a vec bi odmah direktno da pravi animated GIF... Preskacu se cele oblasti da bi se pocelo direktno sa necim.
Kao kad bi neko usao direktno u veliki Boing i bez ikakve obuke seo za onih hiljade komandi pa resio da leti na liniji Beograd New York... A onda slede pitanja - za sta sluzi ova rucica i ovo dugme - neeeeeeeee, ne diraj tooooo!... - e yebiga - kaboommmm....
Na vestima.. "... postovani gledaoci upravo smo saznali da je iz nepoznatih razloga na pisti eksplodirao Boing sa linije Beograd New York...".....

Ne ide bas bez ucenja....
"Ne pročitaju mnogo." Kako to lepo zvuči, ali imam utisak da niko ništa ne čita i čim mu nešto treba odmah postavi pitanje, a ostali treba da u roku od odmah mu odgovore na pitanje. A onda kao šlag na tortu ne porčita ni odgovor! Uh, voleo bih i ja da imam takav support. :)

Nemam potrebe da zamišljam prelazak sa DOS, na Windows tj. GUI. Samo treba da se prisetim, sreća da me sećanje još služi. :) Da, tada Internet nije bio ovakav kao danas, pa je bilo problem naći literaturu odakle bi se nešto naučilo. A i knjige nisu baš tako jadnostavno mogle da se naruče i brzo stignu kao danas

Nema veze što je ovo "instant" generacija. U svakom poslu mora da se uči i radi, ali to izgleda da sada nije u trendu, što bi rekli. Instant support, SMS poruke, sve odmah mora da se dobije bez ikakvog truda i šta već sve ide uz to. Ono što zaista ne mogu da shvatim da je potrebno postavljati ovakva pitanja, pored pretraživača (da ne pominjem ni jedan kako se ne bi shvatilo kao reklama).

Ono što me zaista iritira je što ne umeju ni da pitanje postave kako treba, verovatno posledica toga pto ni ne čitaju, te početak teme obično počne u stilu "ne radi". I sada svi koji hoće da pomognu treba prvo da nameste svoje mozgove na odgovarajuću frekvenciju i pročitaju ono što se nalazilo u njegovom/njenom mozgu kada je postavljao/la pitanje, a ne bi bilo loše kada bi mogao da ovako "daljinski" da skenira i stanje računara i sadržaja na hard disku.

Ih Boing, ma svi oni bi odmah hteli da prave lupinge Space Shuttlom i da odmah budu glavni u društvu. Poluga?! Koja poluga, "vidi mama bez ruku ...". Definitivno se ovde mnogo toga promenilo na gore. :(
 
Potpuno se slazem. Nekad su postavljana pitanja za mozganje gde se zajednickim razmisljanjem dolazilo do zakljucka a i nesto naucilo jer ma koliko znao uvek ima prostora da se nesto novo nauci ili zakljuci. Sada se postavljaju najosnovnija.

Mislim da je pravo mesto da se pokrene inicijativa da se postavi nov podforum u oblasti racunari a to je PITANJA POCETNIKA gde svako ko je pocetnik moze slobodno da pita sve sta ga zanima. Bilo bi po principu svastare pitanja bi mogla da se postavljaju iz raznih oblasti racunara. Evo ja mogu da budem mod :lol: :lol: :lol:
Salu na stranu. Mislim da je to potrebno jer je glupo pocetniku zabraniti da postavi pitanje a opet pocetniku nije ni mesto tamo gde se ozbiljnije stvari resavaju. Mislim da je pravo resenje nov podforum.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top