PRIPREME ZA ARHITEKTURU - nova sezona

E ovako... Ja sam drugi razred srednje skole u Gornjem Milanovcu i o arhitekturi razmisljam od petog osnovne. Planirala sam da pocnem sa pripremama sledece godine a da do tada vezbam sama(crtanje).Sto se tice matematike uvek sam imala 4/5 ali nemam ono takmicarsko znanje,u crtanju nisam losa...Kada bi bilo najbolje da se pripremam za matematiku?Sta bi bilo najbolje da vezbam u crtanju?
Sasvim sam sigurna da cu konkurisati za arh. pa se zbog toga jos vise plasim...
 
litlle 15:
E ovako... Ja sam drugi razred srednje skole u Gornjem Milanovcu i o arhitekturi razmisljam od petog osnovne. Planirala sam da pocnem sa pripremama sledece godine a da do tada vezbam sama(crtanje).Sto se tice matematike uvek sam imala 4/5 ali nemam ono takmicarsko znanje,u crtanju nisam losa...Kada bi bilo najbolje da se pripremam za matematiku?Sta bi bilo najbolje da vezbam u crtanju?
Sasvim sam sigurna da cu konkurisati za arh. pa se zbog toga jos vise plasim...

raspitaj se kod svog profesora likovnog o pripremam u skoli,posto sam ja prosle godine isla i nije bilo lose! Pa obicno se crtaju neke geometrijske figure,ustavri predmeti konstruisani od geometrijskih oblika pa i nije toliko tesko! mada kako pripreme teku djura nam svakog casa daje pomalo teze ali ja sam se vec uhodala pomalo! I nije toliko tesko. Talenat u tome ima mali udeo,stavar je tehnike ali i redovnog odlaska na casove, pa se ja iskreno nadam da cu upistai...
 
Demetra:
Gde si nasla zbirke? Ja imam proslogodisnji informator, mozda jos mozes da nadjes neki u Prosvetnom Pregledu (preko puta Doma omladine), a za 2007... stvarno ne znam kada izlazi....

Zbirke sam nasla na sajmu! A u sredu cu da odem do skriptarnice na fax-u pa da pogledam i sta tamo ima. Jedna devojka koju znam mi je dala gomilu zadataka iz ona tri predmeta pored crtanja sto se polazu,jer ona je sada na trecoj godini...balgo njoj...
 
nas na Velikom spremanju bas forsiraju sa crtezom...kazu, da sto pre treba da savladamo crtez do pristojne mere, da bismo mogli dobro da radimo i one male, apstraktne i konceptualne crteze...
sve vreme radimo i prostorne zadatke i logiku, a i stereometrija nije naivna
 
E cao svima. Evo i ja da se obratim na ovoj temi. Dakle o cemu se radi... Ja sam trenutno ucenik trece godine gradjevinske skole i planiram da dalje nastavim studije za Arhitekturu tacnije da idem Arhitekturu dalje nazovite to kako ocete. E sada ja sam cuo od nekih ljudi iz Uzica da prijemni uopste nije tezak, dakle o cemu se radi. Za prijemni samo se polaze crtanje nesto malo srpski i matematika, ako gresim molim vas ispravite me. Takodje sam cuo da je ove godine upis tacnije upis u skolsku 2006/07 bio los, u kome smislu los. Pa nije bilo dosta prijavljenih tako da je dosta onih koji nisu ocekivali da udju usli na fakultet. Da li zna neko o cemu uopste. Mislim sta se polaze ako sam ja vo sve pogresio pisite.

Da zamolio bih vas da ako mozete pisete mi na privatne poruke i na kanalu.
Unapred sam zahvalan svima...
 
domacin_uzice:
E cao svima. Evo i ja da se obratim na ovoj temi. Dakle o cemu se radi... Ja sam trenutno ucenik trece godine gradjevinske skole i planiram da dalje nastavim studije za Arhitekturu tacnije da idem Arhitekturu dalje nazovite to kako ocete. E sada ja sam cuo od nekih ljudi iz Uzica da prijemni uopste nije tezak, dakle o cemu se radi. Za prijemni samo se polaze crtanje nesto malo srpski i matematika, ako gresim molim vas ispravite me. Takodje sam cuo da je ove godine upis tacnije upis u skolsku 2006/07 bio los, u kome smislu los. Pa nije bilo dosta prijavljenih tako da je dosta onih koji nisu ocekivali da udju usli na fakultet. Da li zna neko o cemu uopste. Mislim sta se polaze ako sam ja vo sve pogresio pisite.

Da zamolio bih vas da ako mozete pisete mi na privatne poruke i na kanalu.
Unapred sam zahvalan svima...
Sve si pogresio:
Za prijemni nema srpski vec samo matematika (stereometrija), logika, snalazenje u prostoru i CRTANJE sto je i najteze
Sto se tice upisa 2006/07 uopste nije bilo lako kako ti mislis, bas je bila navala.
I da mislim da ces morat da nadjes profesora kod koga ces se sve to pripremati, kao sto rade 95% ljudi kiju upisu fakultet
 
Zdravo svima,
evo citala sam ovih par stranica i morala sam da dodam komentar. Ja sam ove godine polagala prijemni, spremala se malo kod Djure a malo i u skoli ATS . Iskreno ne preporucujem ni jedno ni drugo .U pocetku sam bila zaludjena :shock: Djurinm lepim pricicama ( ne nesedajte na to) on bi sve uradio samo da uzme pare, ( na kraju priprema imao je toliko ljudi da su morali u redovima da sede oko postavke) to naravno nikako nije dobro, sto manja grupa to bolje. Ja nazalost :-( ove godine nisam upisala i ne okrivljujem njega naravno , vec je prosek iz srednje skole dosta doprineo da ne prodjem a i ne dovoljna koncentracija na prijemnom. Ne znam zasto su svi navalili na ovaj fax u bg, kada je u ns mnogo lakse upisati i prijemni ne traje 4 sata , ves tri dana po 2 ili 3 sata , sto je mnogo opustenije, tamo se polaze crtanje, istorija arhitekture sa malo opste kulture,i maketa.Dok smo ove godine imali za prijemni MACKU , KOCU, i psihotest ( zbog cega sam zamrzela Nikolu Teslu, jelen pivo...) text je bio o njemu, citave dve strane a4 citas da bi na kraju odgovarao na pitanja. oni koji su polagali prijemni ove godine znaju o cemu se radi. Ukoliko neko ima pitanja samo izvolite. :idea:
 
Pa sta da ti kazem, ako je takva situacija pripremaj se za sledecu godinu tacnoje sledeci upisni rok, ono mozda idi u Novi Sad ako je tamo bolje..
Ja zanm da cu da probam u Beogradu da je upisem i to da upadnem na bucet. Dobar sam sada u gradjevinskoj srednjoj skoli tako da ono probacemo sta bude bude...

Pozdrav...
 
sto se tice priprema na raspustu ja sam uradio samo par nekih zadacica i pored nenormalno elike zelje da upisem ovaj faks ceo raspust sam presedeo skrstenih ruku i kukam kako mi se nista neradi
NIsam jedini jer slusam ove koje znam imaju isti problem svi su nesto mrzovoljni i jedva rade domaci koji im je zadat
inace malo sam se i oladio od priprema jer u januaru nemam pripreme kao ostalim mesecima nedeljom 5 sati nego od 12. 4 puta na 5 dana po 5 sati tako da nadoknadjume "izgubljeno"
 
@demetra
veliki format je upravo to na cemu sada crtas 50x70
Sta su ti ti balusteri?
Sto se tice aule rekao nam je lola da cemo i to raditi ali neznam kako ni kada,
a sto se tice matis radili smo i to ali ga ja jos nisam ni pipnuo sve ga nesto ostavljam za kraj sto nikako nevalja
 

Back
Top