PRIPREME ZA ARHITEKTURU - nova sezona

vec mesec dana sa na Velikom spremanju. Sad za vikend smo imali checkpoint - gledali smo sve sto smo do sada uradili i komentarisali kako ko napreduje i na sta treba da obrati paznju. Jako sam zadovoljna jer radimo ozbiljno, i nisam ocekivala da ce biti tako siroko obuhvacene stvari, jer stvarno svasta radimo, gledamo, saznajemo....Mislim da je ovo dobro i za sam fakultet, mada svi samo razmisljamo kako da upisemo, ali ovi od prosle godine kazu da im ono sto su naucili na pripremama dosta koristi sad na pocetku studija...pozdrav svima, i pisite kako vama ide!
 
pa meni se mnogo svidja na mojim pripremam samo konacno neko misljenje o tome dacu tek kad polozim(ako polozim):)) jeste li zainteresovani da se jednom svi okupimo i eto porazgovaramo malo uzivo o ovoj temi....mozda podelimo neka saznanja sa priprema cisto da imamo neko sveobuhvatno iskustvo:))naravno mozemo se dogovoriti i preko pm_a:))
e da jos jos jedno pitanje...e ste razmisljali sta cete ako nekim krajnjim slucajem ne uspete da upisete?ja cu mozda ili na filozofiju ili na gradjevinu......mada to nije ni A od Arhitekture:((
 
xexe...ovde se vec ozbiljno prica o upisu na arhitekturu koji sanjam stalno...koliko vidim ja zaostajem i to mnogo...tek treba da krenem na spremanje a vi...e blago meni! Ja krecem kod Djure! A zasto je neko rekao da je on los? Bila sam kod njega na razgovoru,lik je extra! Cini mi se da je on prosle godne imao najvecu prolaznost!
 
marincheJA:
xexe...ovde se vec ozbiljno prica o upisu na arhitekturu koji sanjam stalno...koliko vidim ja zaostajem i to mnogo...tek treba da krenem na spremanje a vi...e blago meni! Ja krecem kod Djure! A zasto je neko rekao da je on los? Bila sam kod njega na razgovoru,lik je extra! Cini mi se da je on prosle godne imao najvecu prolaznost!

znachi i tebi je pokaziwao one statistike ::) nije bre, mozhda je imao najwecju prolaznost neke tamo godine... mozhda proshle, ali owe nije sigurno, fakultet je upisalo swega nas 20tak , znachi otprilike swaki peti-shesti...
ne zhalim se ja na njega, ali ima ko se zhali
dobar je lik i nije losh profesor, ali wishe zawisi od toga koliko cjesh ti da se trudish i koliko cjesh stwari sama da skontash...
 
polako samo :roll:
imash josh wremena i bitno je da si shwatila da to zhelish da upishesh wec sad... ima onih koji krecju mnogo kasnije [kao na pr ja al ja sam imala wishe srecje nego pameti pa se ne rachunam :D]
dobar je i djura, samo sad widim cake koje je koristio kao marketinshke poteze, prichao nam razne priche i te fore, ali nije losh, samo tu je mnogo bitno da ti imash osecjaj za prostor i logiku... izgleda da su nama poskidali najwishe poena uprawo sa crtezha, najwecji fjurini faworiti su loshe proshli a mi, koje nije preterano bodrio i nahwaljiwao, smo se fino snashli tamo...
chula sam da je dobra marija, samo da je mnogo stroga... a i chula sam da nisu loshe pripreme na faxu, ali da atmosfera bash i nije na pozawidnom niwou... na tebi je da sama odluchish ko ti najwishe odgowara, raspitaj se josh malo, ja bash ne znam da ti kazhzem ko swe sprema owe godine poshto se powremeno pojawi neko nowi ili se neshto izmeni... na pr ranije su tedi i marija radili super zajedno, a sad rade odwojeno...
ja bih preporuchila swim maturantima [pogotowo onima koji misle da idu na arhitekturu] da urade test profesionalne orijentacije koji ukljuchuje i test sposobnosti - tamo se deo testa swodi na zadatke weoma slichne onima na prijemnom, tako da psiholog mozhe da wam kazhe koliko se dobro snalazite u prostoru i koliko imate kefalo za te stwarchice, ipak i to nosi dosta poena... nisu teshki ti zadaci, ali bilo je onih koji su taj deo uradili zaista loshe... nekome jednostawno ne lezhi arhitektura pa mozhe da pokushawa da udje koliko god hocje i da pada nekoliko godina uzastopno...
 
Ma spremacu se ja koliko god da treba! Nisam je neki talenat za crtanje ali cu pokusati! Cula sam da je neki Lola dobar i Canak ali znam likove koji su se spremali kod njih i nisu bas najbolje prosli! Cak je Lola jednom decku rekao da je njegov problem sto nije prosao i spustio mu slusalicu! ne znam iskreno sta da radim! Mislim da nemam bas mnogo vremena za raspitivanje tako da cu krenuti kod Djure ove subote pa sta bude...Nije mi neki problem da platim 240 000 za skolarinu ako treba samo ako uopste budem upala i u samofinansirajuce! Sutra se nalazim sa jednom devojkom koju je 2004 spremao Djura i upala je na budzet. narvno da treba da uzmem u obzir da su generacije sve gore i gore pa nije ni cudo sto sve manje ljudi uspeva. Na kraju krejeva mozda je i lako upisati fax, ali treba ga zavrsiti!!!!
 
lola je uradio sta??? pazi taj decko mora da je bio kreten al ne zato sto arhitekturu nije upisao (posto u to necu da zalazim ....) vec zato sto sam sigurna da je nesto jako lose rekao loli ako mu je spustio slusalicu..posto on nije u tom fazonu...sa nama se stalno sali,nikad se ne dere na nas...dobro ponekad zna da nas spusti na zemlju ali to je i dobro....mislim bas je lik....nego mislim da imamo ozbiljniji problem....kod Canka ima 2 puta nedeljno pripreme i to ukupno negde oko 650 sati a kod lole jednom nedeljno i to samo oko 250 sati....el ima neko da mi kaze nesto po ovom pitanju.....dal treba da se zabrinem sto ne radimo kod lole dovoljno sati ili ne?
 
mi radimo dva puta nedeljno, mislim da je jednom nedovoljno...
sto se tice spustanja slusalice, verovatno je istina, tako je i djura prosle godine iskljucio tel posle prijemnog. nama je na velikom spremanju cool, imam poverenja bas zato sto nas je malo, nisam u gomili, i pokusavam iz sebe da izvucem maksimum, pa videcemo...
 
pdf:
mi radimo dva puta nedeljno, mislim da je jednom nedovoljno...
sto se tice spustanja slusalice, verovatno je istina, tako je i djura prosle godine iskljucio tel posle prijemnog. nama je na velikom spremanju cool, imam poverenja bas zato sto nas je malo, nisam u gomili, i pokusavam iz sebe da izvucem maksimum, pa videcemo...

a ti si se spemao/la kod Djure? I kakav je? Jao ljudi prsla sam? A koliko kosta spremanje kod ostalih? Ne znam sta da radim? sve me je zbunilo? kod djure jednom nedeljno do nove god,pa onda dva puta i mesec dana pred prijemni svakog dana! kako je kod ostalih?
 
kod djure je dobar taj finish-potez u poslednjih mesec dana... ja sam se spremala 3 meseca tako da mi je tih mesec dana itekako znachilo
chula sam da drugi profesori pushtaju djake da se isQliraju makar nedelju dana pred prijemni, al ne treba bash tek tako... mislim swakako treba biti uwezhban, ali mnogo znachi kad se radi nekoliko dana uzastopno po par sati, wecj 3ceg-4tog dana mozhesh lagano da powlachish linije preko papira, horizont ubodesh iz prwe ::) widecjete wecj...
marincheJA, tu si gde si, kreni kod djure i cjuti :) samo nemoj mnogo da se zanosish njegowim prichicama i samo slushaj onaj deo kad predaje... ja sam saswim zadowoljna onim shto sam kod njega nauchila, ali chinjenica je ipak da sam jedna od retkih, makar owe godine... ko zna, mozhda owaj put bude bolje
najbitnije je da se ti dowoljno potrudish i izwezhbash ruku i da budesh sigurna u sebe i swe cje biti u redu :roll:
 
~eoya~:
kod djure je dobar taj finish-potez u poslednjih mesec dana... ja sam se spremala 3 meseca tako da mi je tih mesec dana itekako znachilo
chula sam da drugi profesori pushtaju djake da se isQliraju makar nedelju dana pred prijemni, al ne treba bash tek tako... mislim swakako treba biti uwezhban, ali mnogo znachi kad se radi nekoliko dana uzastopno po par sati, wecj 3ceg-4tog dana mozhesh lagano da powlachish linije preko papira, horizont ubodesh iz prwe ::) widecjete wecj...
marincheJA, tu si gde si, kreni kod djure i cjuti :) samo nemoj mnogo da se zanosish njegowim prichicama i samo slushaj onaj deo kad predaje... ja sam saswim zadowoljna onim shto sam kod njega nauchila, ali chinjenica je ipak da sam jedna od retkih, makar owe godine... ko zna, mozhda owaj put bude bolje
najbitnije je da se ti dowoljno potrudish i izwezhbash ruku i da budesh sigurna u sebe i swe cje biti u redu :roll:

Hvala puno na podrsci! A sto se tice toga,kako ga ti nazivas, "finalni potez", iskreno nigde nisam cula da jos neko to radi...kod svih se samo povecavaju brojevi casova (na dva outa nedeljno) dok ovamo zadnjih mesec dana je bas,bas...svakog dana casovi :) nadam se da cu upasti bar u samofinansirajuce...HAVLA jos jednom...kolegenice :) :) :) (mislim iskreno se nadam da cemo biti...) :) :)
 
ja sam kod Marije vec mesec dana, imamo casove dva puta nedeljno, i nije toliko stroga. popizdi kada nekom ukaze na gresku, a taj neko je iskulira. mnogo zavisi i od same osobe, ne mozes se samo osloniti na casove, to je veliki deo, naravno, ali sve vreme treba posmatrati prostor i raditi sam.
 
Matematiku vezbajte do besvesti, ali ne neke komplikovane racunske zadatke vec na prvom mestu sagledavanje prostora, presek dva geom. tela, jer jedini cilj ovog prijemnog je da oni vide kako vi razumete prostor, svaki deo prijemnog vuce sa sobom ostala 3 dela tj. ako dobro uradis matematiku ili prostor dodaju ti po par poena na crtanju i sve tako. Logika je realno za debile...
KONCENTRACIJA je najbitnija na prijemnom- znaci 4 sata znojenja, klizi ti olovka iz ruke, ali jbg.
moras da uradis sve maksimalno dobro naravno u skladu sa mogucnostima, ali to se odnosi jedino na crtanje, jer ako se ovo ostalo dobro uradi progurace vas;)
Ja sam se spremao kod Lokija brata mog i super je lola zanimljivi mali cikica, zajebant, ima dva pomagaca, studenta, koji su likovi jedan od njih dvojice je ona:) preko godine ima jednom nedeljno casove ali se to pred kraj intenzivira pa se radi i po tri puta nedeljno, ali ti mozes da dolazis i u druge grupe tako da mozes po ceo dan da vezbas, sto nije slucaj za preko godine.
Koliko ja znam on je i najjeftiniji od svih pripremaca a bolji od velike vecine njih, mislim da su on i Canak ili cika Mika kako ga zovu, najbolji pripremaci :!:
E da, i ko moze OBAVEZNO neka ide na pripreme na faxu zadnjih mesec dana, veruj te mi vise nego korisno, profanka koja predaje matematiku ujedno i sastavlja zadatke za prijemni, pa budite pametni obradite je malo;) cela ekipa koja drzi taj skraceni kurs je u stvari dobar deo komisije, verujte mi budzet govori iz mene:)


Lola + skraceni kurs na faxu =oko 750 evrica naprema 3000 za godinu- mislim da se isplatilo, aj pa kolege vidimo se u auli kada se budete sunjali po faxu i na nasa pitanja kod koga se spremate, vi kazete, nnnnn nene ne sss sami se spremamo :lol: :lol: :lol:

ZOP
 
Koga god da sam pitala, upisuje arhitekturu. Cini ma se da ce konkurencija ove godine biti ogromna. Uzas!!! Pokusavam da ostanem hladne glave i da se sto vise usresredim rad i vezbanje, ali imam preiode kada bas kriziram, pa nekontrolisano radim i celu noc, samo da upijem sto vise stvari, kao da sam blesava, kao da je prijemni sutra.
Zanima me jedna stvar, sta je TACNO od matematike na prijemnom? U informatoru pise samo stereometrija, mada su mi neki ljudi pricala druge price...
 

Back
Top