PRIPREME ZA ARHITEKTURU - nova sezona

E caos ljudi treba mi vasa pomoc :D Sada sam cetvrti gimnazije,i sada sam u onoj uzasnoj fazi kada pojma nemam sta cu ustvari upisati..od svih fakulteta najvise me zanima primenjena umetnost..i to UNUTRASNJA ARHITEKTURA..za prijemni se polaze svastaaaaaa nesto :roll: ja inace crtam od negde trece godine,iskrena da budem nemam neke urodjeni talenat za crtanje,ali kada svaki dan svog zivota nesto nacrtas i da imas dve leve ruke moras da skontas nestoo :) mada ja vise crtam nestoo bas moje ;-) ,i to je vise vezano za kostimografiju nego za arhitekturu :???: .npr nacrtam drugarici nesto u cemu ja mislim da bi ona super izgledala i tako je par mojih drugarica i imalo haljine za maturu :p ja nacrtam one odnesu kod snajdera i gotova stvar.Inace radila sam neke grdne testove i u skoli i pokazalo se da sam vrlo kreativna i da treba da se bavim nekom umetnoscu,a inace jakoo volim dizaj i stvarno sebe pronalazim u tome.Sada svesna sam toga da se jakooo malo ljudi prima,i da su mi sanse male,a ne znam ni kako to ide sa tim spremanjem..Zato pitam vas koji imate vise veze sa svim ovim,da mi iskreno kazete da li vredi uopste da pokusavam da se spremam i upisujem na primenjenim bilo sta?! ;-)
RASPALITE!!! :-D
 
@ Candy perfume girl
Ne znam o kakvoj to onutrasnjoj arhitekturi pricas ali ja koliko znam postoji "obicna" arhitektura (projektovanje objekata) i pejzazna arhitektura (uredjivanje parkova, javnih basta i sl)
Sto se tice "obicne" primaju 240 studenata, 140 na budzet i 100 na samofinansiranje koje kosta 240000 din (2700 EURA)
Sto se tice prijemnog polaze se slobodnorucno crtanje, snalazenje u prostoru, stereometrija i neki test opsteg znanja,
Sto se tice priprema kostaju od 500 do preko 1000 EURA,
Polaganje prijemnog se placalo prosle god oko 10000 din
Sve u svemu jako skup fakultet i sa velikom konkurencijom studenata za upis.
 
Ma ne mene ne zanima arhitektura kao takva 8-) ..ne mislim na klasicnu arhitekturu,i znam da je najskuplji fakultet,i da je velika konkurencija,ne uklapam se ja u to nikako,ali kapiram da ima puno maldih i talentovanih ljudi koji bi da postanu arhitekte 8-) ,ovaj smer po meni bi trebao pre da se zove dizajn enterijera i namestaja ne znam zasto su ga nazvali unutrasnja arhitektura :roll: (valjda tako zvuci BOLJE :wink: )..na sajtu pise da se za prijemni polaze
-crtanje figure
- modelovanje prostorne kompozicije na osnovu datih elemenata i valjda treba predati i neke svoje samostalne radove ili tako nesto.
i to je na Fakultetu primenjenih umetnosti kao sto sam rekla a smerovi su
-Unutrašnja arhitektura,industrijski dizajn,scenografija,zidno slikarstvo,kostim,dizaj tekstila,primenjena grafika,graficki dizajn... itd
 
Evo opet ja sa istim pitanjem, sta cu kad mi niko nije odgovorio :(
Ako se neko upise na budzet i okine prvu god da li taj neko opet placa 240000 ili neku posebnu sumu za obnavljanje god?
E da ima li ne neko iskustva sa Lolom.
Da li nekko zna kolika mu je bila prolaznost prosle god.?
 
Hi there!
Jos jedan u klubu, ja sam krenula na Veliko spremanje (hvala bimida!).....
Dosta sam se raspitivala pre priprema i bila na razgovoru na par mesta. O Loli sam
cula i dobro i lose (dobro je onima koji su upisali, a lose onim drugima, a svi se slazu da uglavnom improvizuje, pa ne bih da rizikujem), o Djuri mi je bilo dovoljno procitati postove big-a, itd....da ne duzim, ova skola mi je delovala najozbiljnije....lepo je pocelo....imamo par ljudi koji su se prosle godine pripremali na drugim mestima pa zele da pokusaju ponovo....oni kazu da je problem uglavnom u tome sto skole nisu prilagodile svoj nacin rada novom prijemnom, jer to rade dugo, pa ih je mrzelo, ili sta vec....a ovde se radi sve...i sire, potpuno prema novom prijemnom....
 
ZeNoN:
Evo opet ja sa istim pitanjem, sta cu kad mi niko nije odgovorio :(
Ako se neko upise na budzet i okine prvu god da li taj neko opet placa 240000 ili neku posebnu sumu za obnavljanje god?
E da ima li ne neko iskustva sa Lolom.
Da li nekko zna kolika mu je bila prolaznost prosle god.?

Postoji dve vrste okidanja godine:
- prva - kada imate 37 ects bodova od 60
- druga - kada nemate ni tih 37 ects bodova
E sada, sta to znaci ? Naime, svaki predmet nosi neki broj ects bodova, ukupno u godini ima ih 60. Da bi neko upisao sledecu godinu mora ostvariti minimum od 37 poena. On sa njima upisuje sledecu godinu, sa izuzetkom sto obnavlja one predmete koje nije polozio(mora i ponova da ih odvezba). Tu postoji caka, sada posto su predmeti povezani, vi ako padnete neki predmet, samim tim ga obnavljate(mada ste u sledecoj godini), ali ne mozete upisati "nasledni" predmet iz sledece godine (npr. Konstrukcije 1 i Konstrukcije 2)Tako da taj predmet koji niste mogli da oslusate , slusate u sledecoj koju obnavljate. Komplikovano- evo ovako, prva ste godina, pali ste AK1 , upisali ste se u drugu, ponovo slusate Ak1. Polozili ste sve predmete iz druge i Ak1, ali posto niste slusali AK2 sada njega obnavljate. ( kao i srodne module). Inace, placanje obnove predmeta je prema broju bodova koji nosi, jedan ects bod = 4000 din.
A sto se tice druge varijante kada nemate ni 37 bodova, obnavljate godinu, ali ako ste bili na budzetu ostajete na budzetu , a ako niste , pa placate.
Ja imam iskustvo sa Lolom. Ne znam tacno koliko mu je bila prolaznost prosle godine. Ali ako te nesto zanima pitaj .
 
ja isto vise volim da crtam nesto svoje i isto sam htela da se spremam za primenjene umetnosti ali eto odlucila sam se za nesto od cega mogu i da zivim.....a i gde primaju vise od 10 ljudi:)))naravno moj savet ti je da ako volis umetnost da krenes pod hitno na neke pripreme posto to je obavezno:))ako zelis uopate da mastas da ces proci:))za arhitekturu mislim....:)))u svakom slucaju opusteno ako ne ove godine jedne ces se upisati negde:))
ovo je upuceno candy perfume girl ;)
 
ja sam trazila da budem u toj grupi al sam upala u neku drugu(identitet grupe ne otkrivam:))))
inace ako te zanima tamo neko iz te tvoje grupe biolje da se licno upoznas a ne ovde preko neta:)))
mislim strasno:)))ova danasnja omladina:)))a za ovo drugo nisam sigurna ali mislim da ne moze...pazi onda niko ne bi odmah konkurisao za arhitekturu vec bi svi na tu visu.....
 

Back
Top