Kad' dodje VIRUS ili SPY na komp.........

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav.
Interesuje me da li kad' skeniram komp sa bilo kojim anti-virusnim,anti spy itd.,
da li se ta stvar resava stavljanjem zarazenog fajla u karantin,pak da zarazeni
fajl i ako je sistemski obrishem.Da li smem da brishem sistemsku fajl ???

Pojasnite na ovu temu........
Strashno me zanima kakva je procedura.
 
Karantin sam po sebi nebrise fajl koji je zarazen, vec ga samo izoluje i odstrani iz sistema. To jest markira ga kao zarazeni fajl i od toga trenutka taj fajl postaje neupotrebljiv. Sto se tiche brisanja sistemiskih fajlova, sve zavisno. Zavisno od toga koji je u pitanju sistemski fajl i koja je njegova funkcija u operativnome sistemu. Opet treba imati u vidu da svaki fajl koji obrises u Windows-u, a treba mu za rad, sigurno nece proci dobro.
 
Jasta jasta. Svi sve znamo i netreba nam pomoc. Ni njima, pa chak ni nama. Mnogo smo pametni. Eh.

Mislim da je tema bila sasvim dobra. Moglo se prichati o tome sta (zaista kada naidje neki spyware ili virus) sta bismo radili. Sta ukoliko bi usao virus u server, sta ako se naidje na virus koji je negde na mrezi i daje pingove u toliko enormnim sekundama da gusi mrezu. Kako bismo to resili. Sta ukoliko bi naisao spyware koji bi zarazio pola firme i prebacivao se na ostale kontakte u mail-u, sta ako ? Tako nebismo mogli da otvramo po pedeset istih tema vec na jednoj objasnili sve stvari i drugi put prosledili link drugim ljudima koji naidju na isti ili ti pak slichan problem. (Sta ako ?). Ovo je forum. O ovome je sasvim normalno komentarisati.

Moglo je nesto od ovoga da bude pa da svi pomalo nauchimo ponesto. Zato i jeste toliko neobrazovana Krstarica. Nema veze nije ni bitno.
 
The Legolas:
Jasta jasta. Svi sve znamo i netreba nam pomoc. Ni njima, pa chak ni nama. Mnogo smo pametni. Eh.

Mislim da je tema bila sasvim dobra. Moglo se prichati o tome sta (zaista kada naidje neki spyware ili virus) sta bismo radili. Sta ukoliko bi usao virus u server, sta ako se naidje na virus koji je negde na mrezi i daje pingove u toliko enormnim sekundama da gusi mrezu. Kako bismo to resili. Sta ukoliko bi naisao spyware koji bi zarazio pola firme i prebacivao se na ostale kontakte u mail-u, sta ako ? Tako nebismo mogli da otvramo po pedeset istih tema vec na jednoj objasnili sve stvari i drugi put prosledili link drugim ljudima koji naidju na isti ili ti pak slichan problem. (Sta ako ?). Ovo je forum. O ovome je sasvim normalno komentarisati.

Moglo je nesto od ovoga da bude pa da svi pomalo nauchimo ponesto. Zato i jeste toliko neobrazovana Krstarica. Nema veze nije ni bitno.
U ravu si, samo jedna mala napomena...
Cela "ujdurma" je pocela kad se nadje neko toliko pametan ( a nicim izazvan da znanje pokaze ) pa pocne da objasnjava da se za sly-ware koristi jedan alat a za viruse drugi... - ajde?
"ja mislim da spy i virus nije isto,da bi ih uklonio trba ti razliciti programi npr AVG antivirus i Ad-aware SE professional,ako nisam u pravu izvinjavam se."

Mislim da razumes sta govorim...
Sledeci puta ce neko da nam "strucno" objasni da je procesor srce racunara i da ih ima razlicitih brzina i blablabla...
 

Back
Top