ALFA vs. GOLF 4 GTI

cabriloa

Početnik
Poruka
26
Ako mozete da mi uporedite ove dva automobile po svemu, i po odrzavanju, i po veku trajanja vozila (motora i svega ostalog), po ceni, mogucim problemima itd...
Kupujem auto pa se dvoumim izmedju Alfe 156 ili Golfa4 GTI
Koji motor je u Alfi najbolji? kako se ponasaju kad im se ugradi plin???

mogu li da upadnu za do 7000 eura sa plinom (top bi bilo oko 6500 bez ugradjenog plina)
 
Moj glas ide Alfi i to 2.0 TS. Cabriloa imas o 156-ici dosta , i vise od toga , ovde u temi Alfa Romeo Club Serbia . I mene je mucilo pitanje vezano za 156-icu , pogledaj tamo pri kraju ja sam postavio slicno pitanje i idi na one adrese koje mi je preporucio Gost sa Zmajem.
Inace Golf IV ne moze da pridje 156-ici sto se izgleda celokupnog tice
 
ok.
Da kupujem nov auto i ja bi se bez razmisljanja verovatno odlucio za Alfu, ali posto uzimam auto oko 2000.godista to me navodi na razmisljanje...
koliko su izdrzljivi Alfini motori... ako krene da mi se kvari kao sto svi pricaju mogu samo da se uhvatim za glavu i da placem... svi mi kazu da se Golf pouzdaniji ali su to vecinom oni koji bi kupili samo "nemce"...
ja dosta prelazim sa autom, za 2 godine od kad sam kupio sadasnji sam "nakucao" skoro 70.000km, koliko moze da predje ta Alfa?? Da li je puno 300.000 za nju, jel joj tu kraj???
Neko ko je ima?
Ili nju ili GTI, kako izlazi na kraj sa odrzavanjem? Sta hoce da se kvari na njima? koliko to para izadje???

pozdrav
 
Evo nesto osnovno sto bi te mozda zanimalo za 156-icu;

duzina vozila 4430 mm
sirina 1745 mm
medjuosovinsko rastojanje 2595 mm
masa praznog vozila 1250 kg
1970 cc
154.1 PS na 6400 rpm
187 Nm na 3500 rpm
0-60 mph : 8.1s
0-100 mph : 22 s
max brzina : 208 km/h
potrosnja : grad - 11.7 ; otvoreni put - 6.6 ; kombinovano - 8.5
 
Pa prelistaj malo onde gde sam ti rekao ima dosta toga oko odrzavanja Alfe .
Jedan lik tamo je napisao da ne bi preporucio 156-icu nekom ko je odvojio zadnje pare za auto.On je imao muke koliko se secan sa nekim delom vezanim za trap.A sve to zbog nasih `dobrih` puteva i jos ` boljih ` majstora
 
POZDRAV
ja bih bez ikakvog razmisljanja uzeo VW golf 4 GTI
e sad to je moje misljenje, bice ti bolji za odrzavanje,to je golf pri ponovnoj prodaji manje gubi vidi koliko je kostala 156 ca kao nova a koliko sad pa ti vidi.
Ja bih sigurno uzeo golfa i ne bi se tu nesto dvoumio bolje uzmi u razmatranje astru gtc sa golfom
a alfu zaboravi
pozdrav iz Raske
 
Ah, vecita dilema. Sta da kazem osim da dajem glas za Alfu 156 2.0 TS. Po meni, to je najoptimalniji motor za taj automobil, a razlike u ceni izmedju 1.8 i 2.0 skoro i da nema. Ni potrosnja se ne razlikuje. Kad smo vec kod toga, moja trosi na otvorenom 8,5 pri 120-130, na 140-150 trosi 9. U gradu, kad je "mazim" (a to se ne desava, Alfa je to!) 12.
Najbitnija stvar kod kupovine bilo koje Alfe (preporucljivo i za ostala vozila) je u kakvom je stanju automobil. Kupovina Alfe u losem stanju zaista moze coveku potrositi dosta novca i zivaca. Znate li inace neki automobil koji se moze kupiti kao krsh i da posle kosta 50 din. godisnje za odrzavanje. Sto se tice cena delova i servisiranja, odvezi tog Golfa IV u "Autokomerc" servis pa pitaj sta koliko kosta. Ako neko smatra da je O.K. jeftino odrzavanje automobila nekvalitetnim delovima i kod "majstor Burgije" na cose, ne treba ni da razmislja o Alfi. Naravno, Alfi ima na trzistu u dosta losem stanju, takav automobil ne kupuje "baba samo da ide na pijacu", to se vozi muski, pa ako je zapostavljen eto belaja. Mislim da isto vazi i za BMW kao i sve GTI, GSI i sl varijante. Alfa koja se kupuje od pravog Alfiste nikad nece biti krs, mi svoje mezimice pazimo i odrzavamo kako spada. Oni koji kupe Golfa ili sl. zbog jeftinog odrzavanja, na kraju obicno prodaju motornu testeru tipa "Aran".
Plin u Alfu ide bez problema, Twin Spark motor je povoljan za tu kenstrumenciju zbog 2 svecice po cilindru. Tako nesto kosta 900 - 1000 Eur-a zbog plasticne usisne grane. Inace to je sekvent uredjaj koji omogucava optimalniji rad motora - manji gubitak snage i manju potrosnju. Mnogima je svetogrdje ugradjivati plin u Alfu, licno nemam nista protiv. U pitanju je samo tip goriva, motor je i dalje isti, a pad performansi skoro neprimetan. Najbitnije je da plinski uredjaj ugradi kvalitetan servis, najvise preporuke imaju "Dora" iz Novog Sada i Ivan iz Beograda.
Sve u svemu, Alfa se kupuje zato sto se voli, zbog neprevazidjene mehanike, lezanja, kocenja, pa onda i motora koji su pravljeni da se VRTE! U voznji, Golf IV pa i GTI nema sta da trazi pored Alfe 156 TACKA.
Naravno, besmisleno je diskutovati koji je automobil bolji, ipak je to stvar licnih afiniteta. Priznajem, pristrasan sam po pitanju Alfe, ali ima li nekog od vas da nije pristrasan po pitanju svojih gledista?
Za kraj, ni za jedan automobil ne treba dati poslednji dinar iz kuce, jer svako vozilo traje onoliko dugo koliko se kvalitetno odrzava. Uostalom, poseti
http://www.cannonballforums.se/index.php?sid=7c1f58c5b199895f65ec0f046c21f86d

pa nas upoznaj na podforumu Alfa Romeo Klub Serbia, a imas i podforum posvecen Auto-gasu, odnosno plinu:
http://www.cannonballforums.se/index.php?f=29&sid=d322e145d176a7a716b2b3dfbb02d3e5

Ako nisi spreman da budes pazljiv i oprezan pri kupovini Alfe i da joj se posvetis, nemoj je ni kupiti, gre'ota je.
 
Ako si zainteresovan za Alfu, a plasis se cene odrzavanja ili veka motora, najsigurnija ti je opcija 156 1.9 JTD 115ks ili 2.4 JTD, pa biraj. Obe idu kao sam djavo, voznja ne nesto skuplja nego na plin, ali nema budzenja nikakvog, a cena odrzavanja je identicna Fiatu Stilo ili Marei.
 
Pozdrav cabriloa
uzmi golfa
Gost sa Zmajem neces mi valjda reci da je alfa kvalitetnija marka od VW daj molim te,a
to sto Plin u Alfu ide bez problema - sta ce mu plin u takav auto,ko hoce da vozi muski ko sto kazes
a ne ko baba da ide do pijace nece da zali pare za benzin.
VW GOLF 4 r32

Wheelbase
2518 mm
99.1 in
Track
front
1513 mm
59.6 in
rear
1487 mm
58.5 in
Length
4149 mm
163.3 in
Width
1735 mm
68.3 in
Height
1444 mm
56.9 in
Length:wheelbase ratio
1.65

Ground clearance
Kerb weight
1552 kg
3422 lb
Weight distribution
(Front)
Fuel capacity
62
litres
13.6
UK Gal
16.4
US Gal
Max. output
240.3 PS (237.0 bhp) (176.7 kW)
@6250 rpm Max. torque
320.0 Nm (236 lbft) (32.6 kgm)
@2800 rpm

0-50mph (80 km/h)
4.60s 0-60mph
6.50s 0-100km/h
6.60s
Top speed
247 km/h (153 mph)
misim da je ovo dobra osnova za dalji tuning
dakle uzmi golfa i to r32 ako nadjes pa javi rezultate
 
nisam video da ima limit oko novca ,moja greska ali i obican gti je brzi i bolji izbor od alfe,
mislim da nismo ovde da se vredjamo vec da se dopunjujemo,a o kolima znam koliko mi je potrebno da sipam gorivo i vozim polako i sigurno,malo ih sredim,kola volim i ne pravim razlike nemci,italjijani francuzi japanci amerikanci vec ih delim na bolje i losije a VAG grupacija mi je uz PORSCHE omiljena i mislim da nema potrebe da jedni druge omalovazavamo vec da se ispomazemo
covek ce sam na kraju da odluci a mi smo tu da mu pomognemo a ne da se prepucavamo
POZDRAV chika_doktor i ostali DO 17. SAM NA moru
 

Back
Top