Nekrobiyozis Lipoidika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pojava bezbolnih rana na prednjim stranama potkolenica ili na gornjim stranama podlaktica (posle neznatnog udara ili bez povoda) nastaje zbog oštećenja ishrane tkiva (oboleli kapilari i vegetativni nervni sistem). Ove bezbolne rane mogu lako da se šire i da zahvate celu prednju stranu potkolenica (Necrobiosis Lipoidica Diabeticorum, ili popularno nazvana NLD), pa da stvore ulazna vrata za infekciju. Posle zarastanja ostaju trajni pigmentisani ožiljci po kojima se ove rane razlikuju od drugih.
 
Mnogo hvala WW!!!Ja znam kako to izgleda i kakve su to rane...to je u stvari istanjena koza sa promenjenom pigmentacijom...sve to je nalik na opekotinu.Lakse mi je kada znam da je neko u Srbiji cuo za NBL.Imam jos jedno pitanje,zasto dolazi do pucanja..( otvaranja male ranice..prave ranice ) na tim flekama.Nema ni jedan razlog koji bi meni bio poznat jer je secer u redu i nije bilo nikakvih udaraca?Volela bih da znam,na koji nacin,da li u opste postoji neki preparat kojim bi najbrze izlecili tu ranicu?I ranije se to desavalo ali lekari nisu uspevali da izlece to nego su posle dugog lecenja govorili da je najbolje obratiti se travarima i izleciti to uz pomoc melema.Tako je i bilo.Na pitanje,da li se moze uraditi plasticna operacija...niko od lekara do sada nije znao da kaze.Da li u Beogradu postoji bolnica,bilo privatna ili drzavna koja bi izlecila NBL..Drugo pitanje se ne odnosi na te ranice koje se javljaju na NBL vec na same promene na kozi.MNOGO bi mi znacilo kada bi mi neko pomogao,jer imam 29 godina a sa tim se patim 20 godina i svo vreme pokusavam da nadjem resenje a o kompleksima da i ne govorim.Jos jednom veliko HVALA!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top