Buduci WEB DESIGN-er.......

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav svima.
Posto mi se svidja web design a pritom bih hteo da ga nauchim,interesuje me
da li za to postoji neki kurs........ili je bolje uchiti sam kod kuce?
Ako podrzavate drugu stavku predlozite mi koje programe da pochnem
da uchim i koje knjige za ovu tematiku da kupim.

Unapred zahvalan.
 
Zavisi kakvo ti je predznanje! U principu ti ne preporucujem Dreamweaver, jer ces se brzo navici da on sve radi za tebe. Kasnije kada ti budu trebale slozenije funkcionalnosti sajta moraces da zaronis u PHP ili ASP, pa ce ti to ici mnogo teze. Zato ti preporucujem da pocnes od jednostavnijih sajtova ciji HTML kôd mozes recimo u IE pregledati preko menija View > Source, kao i pisanje kôda u nekom editoru poput UltraEdit-a (www.ultraedit.com).
Ako se vec budes odlucio za DW obavezno prouci sav kôd koji dobijes nakon kreiranja strana. Posto ces pre ili kasnije poceti da koristis PHP skripte preporucujem ti www.hotscripts.com, ali i Google.
 
Ja sam učio sam kod kuće, ali veruj mi nije bilo jednostavno. Prvo probaj da učiš tako što ćeš da gledaš source code neke stranice... View > Page Source...

Moj prvi sajt sam napravio, verovali ili ne, u Outlook Expressu :) Sacuvao sam poruku kao .html a imao sam i slike, ali je zato navigacija bila totalni promasaj.
 
knjige NI pod tackom razno ne kupuj. Autori pisu samo da bi nesto napisali a nista ti konkretno ne objasnedo kraja pocnu na jednoj stvari a zavrse ili jos bolje skepaju na sasvim drugoj i naravno nista ti nije jasno a verujem ni samom autoru.
 
front page je go*vno...jes da je lak za koriscenje...ALI....
dreamweaver je sada toliko lak i jednostavan, a opet pravi mnogo manje gresaka od FP-a...
samo provucite neki sajt iz FP kroz html validator i bice sve jasno....
a onda provucite sajt iz DW...
 
Pa vjerovatno , poshto je HTML relativno mali jezik, najbolje ti je da cim naucish osnove htmla odmah predjesh na csss.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nikad nemoj raditi u front page-u
Windows is dead
Linux lives forever
 

Back
Top