ssssss...cuce te neko...!!!

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
Sedim ja u autobusu (lokal je u pitanju ) pre 2 sata i preko puta mene sedaju majka i cerka(9,10 maximum 11 godina). Kako su sele cerka prozbori nesto od dve-tri reci i na to majka FLJAS, lupi SAMARCINU :shock: :shock: :shock: da se ova mala za 360 stepeni preokrenula! :shock: :mad: :-x I na lepu i socnu fljusku majka kaze : "u autobusu se ne razgovara!!!":shock: :shock: :confused: :???: :-? :? :evil: :roll: :roll: :shock: :roll: :roll: :-| :neutral: :shock: :shock: :roll: :roll:

Moje pitanje:

Da li je autobus postao nesto slicno crkvi ili biblioteci da ne treba razgovarati u autobusu ili pak cak tiho? :confused: :shock: :roll:
Koliko puta se svima nama desilo da krenemo da se cerekamo po autobusu:lol: ,da svi gledaju u nas,a da nam niko nije zavalio samar!:-? Ne kazem da je to toliko kulturno;) ,ali da se samaramo zato sto prozborimo??? :shock: :confused: Meni ta logika nije jasna...!!! :!: :!: :!: Da li je vama??? :?: Da li vi to radite svojoj deci ili da li ste vi sami bili samarani od strane svojih roditelja(u autobusu)?
Ja nisam...
 
ma,da...kao,siroto dete je reklo "mogle smo da..." i FLJUS!!!
@gurmanci
svi smo bili zaprepasceni njenim potezom!!! A i + ko da bi mene sve keva poslusala. Napravila se jedna srecica pametnom i pametuje po autobusu... Boli je uvo!!!
P.S.pa jos i ja da dobijem batine :)
 
Pa ko zna o cemu se to ne razgovara u autobusu i kakav je konflikt postojao pre ulaska u autobus......Svakako nema opravdanja za potez, sem da jos je rekla nesto toliko bezobrazno i vulgarno sto bi roditelja isteralo iz cipela da tako izgubi kontrolu....No, ni tad, u afektu, samaranje nije bas najbolji nacin obracuna, a posebno ne pravljenje cirkusa u javnosti. Nikakva vaspitna mera, cak ako je i postojala potreba za vaspitnom merom, ne sprovodi se u afektu, jer to onda nije kazna nego osveta koju sprovodi jaci i mocniji od dvoje. Kakva glupost. ala bi ja toj majci skresala, bas bi me cula da sam bila u tom busu. Budala.
 
Naravno. A mozda su se sat vremena pre toga prepirale do besvesti o ko zna kojoj vrucoj temi uz burni izliv adolescentne drame, dreke, vulgarnosti i ko zna cega sve ne, sto je prekinuto recenicom "Razgovaracemo kod kuce!" i ulaskom u autobus i zivcima majke istopljenim od sinapsi do dendrona! I mozda je onda ona (klinka) rekla .....ko zna sta na sta je majci puko fitilj. A? Moze i taj scenarijo. Ne da ga opravdavam - nikad ne opravdavam samaranje i ekspoziciju moci i nasilja posebno ne na javnom mestu (to mi lici sto bi Shaddow reko na egzibicionizam pomalo). Ali - ko zna o cemu se zapravo zaista radilo? Mislim - NE MOGU da verujem da joj je zavalila samarcinu zato sto je progovorila u autobusu - to zvuci do te mere bolesno i neverovatno da ne mogu da poverujem u taj scenarijo......Sam u slucaju da je majka hronicni nasilnik i zlostavljac, naravno.
 
To je, osim sto je fizicka kazna, ponizavajuce za dete, a narocito pred drugim ljudima. Rezultat - ili snishodljivo ili agresivno dete. To nije trogodisnjak koga moras da lupis po guzi kad hoce da istrci na ulicu, jer drukcije nije moguce objasniti. Ovo su dusevne povrede.
 
Joj bas sam sokirana. Tj nisam toliko sokirana koliko revoltirana cinjenicom da zivimo u jednom apsolutno zaostalom svetu gde se batina primenjuje kao sredstvo komunikacije. Odmah da se ogradim...Ja sam moju cerku koja ima tri godine u pocetku udarala po guzi kad me dovede do nervnog rastrojstva, a onda sam pocela da se edukujem. Prikljucim se radionici za roditelje koja se odrzava u cerkinom vrticu, koju vodi psiholog i tu saznam svasta pametno i kreativno, i jos pocnem da razmisljam na drugaciji nacin. Odmah sam prestala sa represivnim merama , pocela da radim ko neka visoko edukovana keva i rezultat je vise nego ocigledan..Dete mi je postalo smirenije i mnogo vise spremno na kompromis. Ali pokazala sam joj primerom.
Desi se i sad da dobije po guzi , ali to je bas bas ono kraj krajeva. Za veliki broj stvari za koje bi je ranije kaznila - sad ipak koristim reci i razgovor. Da ne verujes - deluje!!!

Elem, da rezimiram , verovatno bi i ja ovako postupila da nisam pocela da se edukujem. Za sve treba skola pa i za dobre mame, ako neko misli suprotno, volela bi da cujem zasto. Na kraju krajeva nismo mi rodjeni da budemo roditelji i to se uci. A kao i sve u zivotu ,nekoga to zanima a nekog ne. Mene zanima...Ocigledno gospodja iz autobusa nije bila bas raspolozena za ucenje...A na zalost taj model je prenela veceras u autobusu svom detetu, koje ce sutra verovatno tuci svoju decu eto tek tako, a onda njena deca svoju deci i tako u nedogled. Sve dok neko ne odluci da se malo edukuje.
 
I bolje sto ne zna , jer bi verovatno mislila da je mnogo vazna ko one dojilje... Ali pu pu daleko im lepa kuca...
Nego drugo sam htela reci...Rizikovacu da zvucim bas bljk ali da ona zna da ukljuci komp , verovatno bi znala i da malko procita literaturicu o roditeljstvu, pa bi se pozabavila svim tim roditeljskim stivom koje nam nudi internet, te joj se ne bi ni desilo da sljepi dete u busu zato sto je progovorilo, nego bi se zajedno kikotale na sav glas , jer koga briga sto se jedno detence smeje ko ludo, a i ako nekom smeta neka sidje...Ima drugi bus... :lol:

I ne znam gde sam nasla ovu paralelu al eto... Nadjoh je... :lol:
 
Aššš i meni pade na pamet da su nastavile neku svađu.
Ali prema reakciji pre bih rekla da se radi upravo o "preedukovanoj gospođi" mislim - ne pričati u busu :shock:
Sa druge strane, svaki dan gledam ciganke kako šljepaju svoju decu u vozu, bi mi jednom žao... Kao fini neki ljudi, kulturiška i deca im onako lepa (čista :shock: )
Ali postade starija odjednom malo nebaždarena, majka trpela i gledala, ali kad je dohvati i našamara... :?
Znači, modrice... Užas. A vidi se da je dete tako odraslo, naviklo na to potpuno. Opet je posle 5 minuta grli i mazi, dete nju :shock:
Ne znam, meni bi nekako žao, došlo mi da je ja zagrlim.
Do koje mere to stvorenje voli svoju majku, i koliko li je samo povredilo to šamaranje, ne što boli, već čist strah... Da je neće voleti više. Recimo.

Sa druge strane, gledala sam neku ženicu, mladu, sa ćerkom od 7 godina, tako nešto, zadivila me je. Koliko je samo ona učestvovala u priči svog deteta, sve je sluša i ispravlja i hvali, a devojčica pametna, logično...
Prevoz je čudo :P
 
srećica:
Sedim ja u autobusu (lokal je u pitanju ) pre 2 sata i preko puta mene sedaju majka i cerka(9,10 maximum 11 godina). Kako su sele cerka prozbori nesto od dve-tri reci i na to majka FLJAS, lupi SAMARCINU :shock: :shock: :shock: da se ova mala za 360 stepeni preokrenula! :shock: :mad: :-x I na lepu i socnu fljusku majka kaze : "u autobusu se ne razgovara!!!":shock: :shock: :confused: :???: :-? :? :evil: :roll: :roll: :shock: :roll: :roll: :-| :neutral: :shock: :shock: :roll: :roll:

Moje pitanje:

Da li je autobus postao nesto slicno crkvi ili biblioteci da ne treba razgovarati u autobusu ili pak cak tiho? :confused: :shock: :roll:
Koliko puta se svima nama desilo da krenemo da se cerekamo po autobusu:lol: ,da svi gledaju u nas,a da nam niko nije zavalio samar!:-? Ne kazem da je to toliko kulturno;) ,ali da se samaramo zato sto prozborimo??? :shock: :confused: Meni ta logika nije jasna...!!! :!: :!: :!: Da li je vama??? :?: Da li vi to radite svojoj deci ili da li ste vi sami bili samarani od strane svojih roditelja(u autobusu)?
Ja nisam...

Iskustvo nepoznato niti bih dosla na takvu ideju!
Ne kapiram majku. Pre mi lici da nije uopste zelela konverzaciju sa detetom iz ko zna kog razloga, a ovo joj bio nacin da zeljeno postigne.
 
gurmanci:
To nije trogodisnjak koga moras da lupis po guzi kad hoce da istrci na ulicu, jer drukcije nije moguce objasniti.

Meni ni dan danas nije jasno kao sam uspela (ili uspeli) moje dete da dovedem u red da cim izadjemo iz stana mi daje ruku i kad vidi kola koja nailaze a nismo na trotoaru (jer cesto ih je nemoguce koristiti, zbog parkiranih automobila) se sklanja u stranu. A to radi blizu godinu dana, a stara je 2.5. A znala je pre da se otima i sl. Koliko se secam nije bilo nekog velikog pritiska, verovatno samo prica, prica, prica.
Toliko sam nekad umorna od raznih "pricanja" da mi dodje da unajmim nekog da me malo odmene.
 
ima manjak sexualnih aktivnosti?zasto si izvela takva zakljucak?kako povezujes mamin sexualni zivot sa situacijom?zanimljiva logika,volela bih da potvrdis svoju teoriju necim konkretnim(primerima iz sopstvenog zivota ili knjigama potvrdjenih strucnjaka)
 
Sedim ja u autobusu (lokal je u pitanju ) pre 2 sata i preko puta mene sedaju majka i cerka(9,10 maximum 11 godina). Kako su sele cerka prozbori nesto od dve-tri reci i na to majka FLJAS, lupi SAMARCINU :shock: :shock: :shock: da se ova mala za 360 stepeni preokrenula! :shock: :mad: :-x I na lepu i socnu fljusku majka kaze : "u autobusu se ne razgovara!!!":shock: :shock: :confused: :???: :-? :? :evil: :roll: :roll: :shock: :roll: :roll: :-| :neutral: :shock: :shock: :roll: :roll:

Horor! :shock: Šta god da se dešavalo pre ulaska u autobus, za ovakvo ponašanje nema opravdanja.
 
To je cisto sasava sala koju koristim kad su moji prijatelji nervozni !Nesto me mrzi da ti trazim potvrde u naucnoj literaturi....moje misljenje je moje pa se nekom svidelo ili ne..to je vec relativno....a i ne znam jesi li primetila da iza teksta stoji smajlija ...Pozdravche
 

Back
Top