Preporuka za psa za stan

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Kupila bih malog kucnog psa, i malo sam gledala kako izgledaju i koje su im osobine...
Patuljasti terijer, paruljasti snaucer ili patuljasti pinc... A u obzir dolazi i toj pudla..
Zahtev je da je pas relativno inteligentan, da nije bas bolesljiv i da se ne linja i ne smrdi.
Dosad sam imala samo macke, dajte predloge!
 
Onda je za tebe savrsena pudla ali recimo srednja. Za njih se kaze da su najinteligentniji psi. Ne linjaju se a za miris iskreno neznam. Ja sam imala pinca i to je fantastican pas ali ima ostru dlaku koja se uvlaci svugde i nemoze da se iscetka. Takodje poznajem coveka koji ima tri patuljasta snaucera i obozava ih. Oni se takodje ne linjaju, pametni su, a iznad svega preslatki. Meni je licno snaucer prelep pas (u bilo kojoj velicini)
 
Upoznala sam jednu toy pudlu, to se malo cido ne linja ine smrdi.. A slatko je i malo taman za stan. Ja bi kupila mojoj cerki al nece muz , ne voli pudle.

Kupi nju, to mi je skroz za dame...
 
Moj ti je savet da uzmes jorksirskog terijera. Oni su mi preslatki, jako su zivahni (kao i svaki terijer) i lepi. Minijaturni su i ne linjaju se (sisaju se). Mozda bi ti najveci problem bio u ceni, posto dobri stenci ne kostaju ispod 500 evrica.
 
Ako je jos uvijek aktuelan rasan pas Andjelka , meni su preslatki bishoni . Ne linjaju se , nemaju mirisa i maleni su, ali su nesto skuplji .

Sto se tice chivavice prije ih stvarno nisam voljela :lol: , ali su mi sada preslatki .
Evo ima trenutno jedno leglo u Hrvatskoj, samo sto nemaju rodovnije, jer da ih imaju mozda bih i ja nabavila jednu . http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=31733.0

Pudle su isto odlicno ljubimci za stana, kao sto su vec ti rekli ne pustaju dlaku niti imaju neki specifican miris.

Pozdrav
Jovana
 
Andjelka, da bi dobila validne savete, mozda bi najbolje bilo da tacno preciziras svoje kriterijume, od cene tvog potencijalnog ljubimca, preko izgleda i odrzavanja, a sve u skladu sa uslovima koje mu ti mozes ponuditi.
Pozz
 
Afrodity:
Andjelka, da bi dobila validne savete, mozda bi najbolje bilo da tacno preciziras svoje kriterijume, od cene tvog potencijalnog ljubimca, preko izgleda i odrzavanja, a sve u skladu sa uslovima koje mu ti mozes ponuditi.
Pozz


Ok, treba mi pas koji moze da bude u stanu, da se ne linja ili jako malo i da nema miris. Da bude manji i lep, znaci dolaze u obzir razni slatki terijeri, civava, pudla toy i sl. I da cena bude oko 300 eu, mada ako mi se svidi nije ni to odlucujuce.
 
Ok. Nista nisi napisala koliko ci spremna vremena da odvojis za odrzavanje dlake, ali ako pretpostavimo da zelis minimalno zahtevnog psa, onda bi to bili pudlica o kojoj je vec bilo reci i takodje pomenuti patuljasti snaucer. To su 2 izuzetno inteligentne rase, nenormalno brzo uce i u svemu se prilagodjavaju svom gazdi... Ako je gazda hiperaktivan, takav ce biti i pas i obratno... mali snauceri su cak odlicni mali cuvari, najavljuju svakog posetioca...Njih samo na svakih par meseci recimo moras voditi na sisanje i to je to....
Maltezeri su koliko znam prilicno prgavi, e sad ne znam kakvo im je stanje sa dlakom-linjanje ili ne, bishoni su preskupi, jorkiji traze dosta svakodnevne nege oko dlake i dosta kozmetike....
 
Ako ne zelis na izlozbe onda ni dlaka ne mora da bude dugacka, nego se sisa svaki mjesec ili svaka dva sve zavisi koja je rasa i koliko brzo dlaka raste.
Mislim da bi pudla bila najbolja, jer nije preskupa, ne linja se, nema specificnog mirisa i eto.
 
Nadam se da josh uvek nisam zakasnila sa odgovorom.
Na ovo pitanje i nije lako odgovoriti jer svaki odgovor ce biti prilichno subjektivan u zavisnosti afiniteta chitaoca prema rasi psa.Ali i ja bih doprinela sa svojim iskustvom u nabavci jednog tako velikog prijatelja.Moj izbor bi bio patuljasti shnaucer, iskreno, zato shto jedan te rase je deo moje porodice vec tri godine,a ja sam vishe nego zadovoljna.Pogotovo zato shto zhivim u stanu i shto mi je bitna higijena istog.Ne bih znala da kazhem cenu ni otprilike ali samo zato shto je moja Bubica (pas) nashla mene a ne ja nju.Shto se tiche obaveza.Ne linja se uopshte, ali se shisha 3-4 puta godishnje.Nema nikakvog mirisa ali to zavisi i od tebe, koliko cesh mu pazhnje posvetiti i brinuti i o potrebama i o chistoci.Zgodni su jer su mali podignesh ih za tren ubacish u kadu operesh shapice malo njushkicu posle shetnje i eto.Sam karakter shnaucera je veoma diskutabilan jer mnogi ce reci da su prgavi i mnogo laju, ali opet se ja ne slazhem sa tim shto je u mom sluchaju i potvrdjeno.Zaista sve zavisi od tebe, od odgoja koliko si spremna da ulozhish.Ona nikad ne laje u stanu, kada zhelish da se igrash to i chinish a kada nemash vremena ona ce znati gde je njeno mesto i biti veran chuvar. :D
 
Yara:
Nadam se da josh uvek nisam zakasnila sa odgovorom.
Na ovo pitanje i nije lako odgovoriti jer svaki odgovor ce biti prilichno subjektivan u zavisnosti afiniteta chitaoca prema rasi psa.Ali i ja bih doprinela sa svojim iskustvom u nabavci jednog tako velikog prijatelja.Moj izbor bi bio patuljasti shnaucer, iskreno, zato shto jedan te rase je deo moje porodice vec tri godine,a ja sam vishe nego zadovoljna.Pogotovo zato shto zhivim u stanu i shto mi je bitna higijena istog.Ne bih znala da kazhem cenu ni otprilike ali samo zato shto je moja Bubica (pas) nashla mene a ne ja nju.Shto se tiche obaveza.Ne linja se uopshte, ali se shisha 3-4 puta godishnje.Nema nikakvog mirisa ali to zavisi i od tebe, koliko cesh mu pazhnje posvetiti i brinuti i o potrebama i o chistoci.Zgodni su jer su mali podignesh ih za tren ubacish u kadu operesh shapice malo njushkicu posle shetnje i eto.Sam karakter shnaucera je veoma diskutabilan jer mnogi ce reci da su prgavi i mnogo laju, ali opet se ja ne slazhem sa tim shto je u mom sluchaju i potvrdjeno.Zaista sve zavisi od tebe, od odgoja koliko si spremna da ulozhish.Ona nikad ne laje u stanu, kada zhelish da se igrash to i chinish a kada nemash vremena ona ce znati gde je njeno mesto i biti veran chuvar. :D


Hvala na savetu, a bilo bi lepo i da posaljes neku sliku tvoje kuce, ako nije problem.
 
Ако хоћеш пудле, пре бих ти препоручила средњу или патуљасту него тој. Прво - тој пудле су много скупље, а друго - кажу да су нервозније и психички нестабилније.

Иначе, пудле не смрде, али ипак им опада длака...(али се не забада у тепих и мебл, него може четком да се покупи). И, пудле захтевају много бриге око длаке и шишања....

Али зато су јако паметне, дружељубиве, боље од других паса разумеју значења речи, лако се дресирају, веселе су и живахне!
 
Andjelka777:
Kupila bih malog kucnog psa, i malo sam gledala kako izgledaju i koje su im osobine...
Patuljasti terijer, paruljasti snaucer ili patuljasti pinc... A u obzir dolazi i toj pudla..
Zahtev je da je pas relativno inteligentan, da nije bas bolesljiv i da se ne linja i ne smrdi.
Dosad sam imala samo macke, dajte predloge!

Mislim da kineski cubasti pas potpuno ispunjava sve tvoje zahteve. Ta je rasa malo poznata kod nas, pa cu je malo predstaviti. To je patuljasti pas (oko 30 cm visine, 3-5 kg). Postoje dve potpuno ravnopravne (priznate) forme ovog psa, golokozi i dugodlaki.

Falco-200806-2.jpg

Bianca-3mm.jpg

Altina_Falco-200806-1.jpg


Priznate su sve boje i sve kombinacije boja, njima ni nosna pecurka ne mora da bude crna. Kod nas je rasa skoro nepoznata i nasim ljudima jako neobicna, najcesce su ubedjeni da je to neki produkt genetickog inzenjeringa. Nije tako, to je veoma stara autohtona rasa, samo ne sa naseg podrucja. Inace, kineski cubasti su zdravi i dugovecni psi, veoma privrzeni porodici, strpljivi sa decom i odlicni cuvari (mada nisu ujedljivi), inteligentni i brzo uce, vole da se maze i milovanja im nikad nije dosta. Ne linjaju se (ni oni dugodlaki) i nemaju miris. Njihova dlaka (bez podlake) je kao nasa kosa - sta ostane na ceslju, to je.

Ja imam odgajivacnicu i u njoj i ove pse, trenutno imam stenad. Raspon u ceni je veliki (50 - 700 EUR) i za svakoga se moze naci odgovarajuce stene. Ako ste zainteresovani, standard, sire o psima i podatke o stencima mozete naci na mom sajtu www.malizmaj.co.yu

George-0407-5m.jpg
George-0407-3.jpg

Gaion-0807-glava-19.jpg
Bianca-Gea-110806-a1.jpg


Pozdrav od Zorice i Malih Zmajeva
www.malizmaj.co.yu
 
Cao svima, ja sam Milan iz Novog Sada.
Stanujem u stanu i pored toga sto znam da mi moji roditelji nece dozovoliti da imamo psa jos uvek razmisljam o njemu :)
Naime, meni se posebno svidjadju 2 rase pasa:
Zlatni retriver i Sar Pej.
Da li neko moze da mi kaze nesto vise o njima i njihovom ponasanju unutrar kuce (molim Vas, napomenite da li se oseca miris i koliko je tesko odrzavati kucu za vreme linjanja).
Unapred zahvalan.
 
Milane moram ti reci da obe rase koji si naveo imaju dosta jak miris, a sar pej pogotovo (neko tvrdi da nije bas tako, mozda ima izuzetaka ali vecina ima dosta jak miris).
Sto se tice njihovog ponasanja u stanu - i jedan i drugi su pogodni za stan, s tim sto retrivera moras malo vise da setas, jer su oni dosta aktivni psi, i ako mu fali setnja pocece da ti unistava stvari po kuci, jednostavno iz dosade. Kao mali su vrlo veseli (mada je moj pas izuzetak), i vrlo vrlo zivahni, kad porastu malo se uozbilje. Dosta lako se uce osnovnim komandama, i za njih ne vazi pravilo "cvrste ruke", nego odlucne reci. Sto ce reci dovoljno je da kazes ostro "ne", i bez batina ce shvatiti da je pogresio. I da, ako ga uzimas za stan budi spreman na svakodnevno zasipanje dlakama od strane kera :D
Sa sar pejevima nemam iskustva, pa ce ti valjda neko drugi ispricati o njima. Znam samo da posto su korisceni (mnogo ranije) za borbe pasa, znaju da budu dosta agresivni prema drugim psima, pa je pravilna socializacija neophodna - drugim recima redovno druzenje sa drugim psima, ali ne preforsirano, i to od malih nogu.
 
Hvala na odogovoru!
Samo jos jedno pitanje. Kada kazes da imaju jak miris koliko je to jako :p
Recimo jedan moj drug je me je odogovarao od kupovine psa i kaze mi da se njemu cesto gadi kada udje u takvu kucu i oseti miris psa.
Da li si nekada tako nesto doziveo ?


Nadam se da ce i ostali odgovoriti...
 

Back
Top