Preporuka za psa za stan

Hvala svima na savetima. U pravu si za stan i setanje, naravno da bih ga setala. Posto zivim u kuci, mislim da ne bi bio problem i da sam malo proseta po dvoristu dok me ceka da se vratim s posla.
Jos nisam odlucila, mada najvece sanse i dalje ima toy pudla. Mada nisam otpisala ni jorksirskog terijera i patuljastog snaucera. Ne znam sad ni sama, po informacijama koje sam dobila, sve tri vrste su lepe, ne smrde, ne linjaju se previse, i psi su za stan.
Ja dosta radim, pa nemam vremena za nekog veceg i zahtevnijeg psa koji iziskuje kilometarske setnje, ali ovako malom psu je i pola sata setnje dva-tri puta dnevno dosta, ja se nadam.
Slobodno mirecite mane ovih pasa, bolje da znam unapred koako bih se lakse odlucila. Ni ja ne zelim da uzmem psa kome ne mogu da pruzim sve sto mu je potrebno.
 
Hm...terijer? Ne znam kakav je taj jorkširski al čim je terijer, ne verujem da je to malo čudo mirno.
Nemoj se ljutiti, al ne razumem kako to pas može smrdeti. Sve zavisi od toga da li se neguje, odnosno da li se pravilno neguje.Ako se često kupa, pere prejakim šamponima hoće da isuši kožu što dovodi do tog smrada. Pitaj našeg Srdjana za taj pseći smrad. Koliko znam, psi kratke dlake se ne kupaju. Mislim da su ti mali psi življi i pokretljiviji od ovih velikih,i da baš njima treba više šetnje. Pogotovu terijeri. A, ono što je svakom psu najpotrebnije je tvoja ljubav.Ti ni detetu ne možeš, uostalom i ne treba da pružiš sve, a kamoli psu. Pas je ipak pas, i jedino od tebe traži da ga voliš. Sve drugo ide lako uz to.
 
Andjelka777:
Kupila bih malog kucnog psa, i malo sam gledala kako izgledaju i koje su im osobine...
Patuljasti terijer, paruljasti snaucer ili patuljasti pinc... A u obzir dolazi i toj pudla..
Zahtev je da je pas relativno inteligentan, da nije bas bolesljiv i da se ne linja i ne smrdi.
Dosad sam imala samo macke, dajte predloge!

Draga Andjelka, ja sam ponosni vlasnik jedne male lutkice, bichona. Ne mogu da ti opisem kakvo je zadovoljstvo imati je. Pored nje imam i dve domace macke i njufaundlenda, ali ona zauzima posebno mesto u mom srcu. Sto se tice odrzavanja, iz licnog iskustva ti mogu reci da se bichon ne linja i ne smrdi. Moja Milica obozava da kopa po basti i cak i kada bude braon od blata (bele je boje) ne oseca se nikakav neprijatan miris. Ono sto bi trebalo da znas ukoliko se odlucis za ovu rasu je to da su izuzetno dugovecni psi (15 + godina), medjutim mogu imati problem sa alergijom (kod Milice je to cesanje). U tom slucaju se obicno hrane specijalnom hipo alergenskom hranom. Bichoni su psi koji ti se prosto uvuku pod kozu. Ako ti kazem da moj ocuh kada dodje s posla pita: "Gde je moja dusa?" i moja baka kaze: "Milice, sine, dodji da ti nana da da jedes", onda ti je sve jasno. :grin: :-D

Neko je prethodno pomenuo da su bichoni skupi. Jesu, istina je. Cena im se krece od 400 evra navise. Medjutim, za ono sto sam u Milici dobila platila bih i pet puta toliko. Pozdrav i srecno u odabiru. Kojeg god psa izabrala, rasnog ili domaceg, najbitnije od svega je da mu pruzis mnooogo ljubavi i paznje jer ces i sama biti srecnija i voljena onako kako samo pas moze da te voli.

p.s. Adresa sajta odgajivaca od kog sam ja kupila Milicu je www.littlebichonland.com
 
~MindMaster~:
Kao sto rekose, pudla je fantastican izbor za stan. Pametna, poslusna, ne smrdi, ne laje puno. Idealna... Sve ostalo je manje vise greota drzati u stanu.

Ovako pogresno misljenje se relativno cesto cuje i posledica je potpunog nepoznavanja rasa pasa.

Ovde je pomenuto vec nekoliko rasa koje se mogu drzati u stanu (kao sto je snaucer, zaboravljen je patuljasti pincer iz te grupe) a vecina pomenutih su rase iskljucivo za stan. To su, izmedju ostalog i skoro svi psi iz IX FCI grupe gde spadaju i pudle, ali i jos puno rasa. Pudle su popularne i svima poznate, sto ne znaci da su jedine vredne paznje iz te grupe pasa. Treba napomenuti da su to psi za one koji su spremni na troskove oko drzanja takvog psa (to vazi i za snaucere i sve pse koji se sisaju i trimuju). Buduci vlasnik treba da zna da za ove rase treba da na dva - tri meseca odvoji 20 - 50 EUR za sisanje, zavisi ko sisa i da li je izlozbena frizura ili ne. Da li ste nekada videli neuredjenu pudlu? Moram da primetim da ne izgleda bas sjajno. Takodje s proleca mozete videti po gradu snaucere koji nisu trimani cele zime, to izgleda katastrofalno. Neredovno sisani i trimani i linjaju se i pudle i snauceri (licno vidjeno). Toy pudla spada u najskuplje pse a svakako je, mislim, duplo skuplja od srednje ili patuljaste. Inace je za sve pse koji imaju svilenu dlaku bez podlake karakteristicno da se ne linjaju i nemaju miris. Ja sam preporucila kineske cubaste pse kod kojih postoje dva varijeteta, golokozi i dugodlaki. Dugodlaki imaju svilenu dlaku bez podlake i ne linjaju se, niti imaju miris. Brije im se samo "lice" i prednji deo vrata, moze se odraditi i rucno, makazama, sasvim kratko. Golokozi imaju sasvim malo svilene dlake koju takodje ne odbacuju, vrlo su atraktivni i egzoticni a narocito se preporucuju za ljude koji su alergicni na psecu dlaku a vole pse. Karakter ovih pasa je sjajan, nisu lajavi, dobri su cuvari, vrlo strpljivi sa decom, stabilne naravi, obozavaju krilo i ljubljenje. Zimi ih treba oblaciti za setnju duzu od 5 min a ako samo idu na piskenje, onda ne mora. Ja moje golokoze pse ne oblacim kada na kratko izlecu u dvoriste.
Inace, kod nas ljudi znaju za pudle i maltezere, i... kraj. O njihovoj naravi ne znaju nista.
 
Ja samo da dodam za jorkija, mislim da ti je to kao pocetniku bas pogresan izbor, i jorki ti zahteva 2 puta vecu brigu nego neki mnogo veci pas, sto zbog odrzavanja dlake vremenski, sto novcano kod kupovine mnogobrojne kozmetike koja ti je potrebna.. Inace, to su psi malo jaceg temperamenta i malo kraceg fitilja. Po meni, nikako jorki za pocetnika.
Bichon je sjajan izbor, mana-cena. Minijaturni snaucer odlican, mala pudla- odlicna za to sto tebi treba.
Sto se tice pomenutog smrada, mislim da se Andjelka nije dobro izrazila, ne smrde ostali psi, vec uprkos dobroj higijeni imaju neki svoj miris, sebi svojstven, sto nije slucaj kod recimo pudle, bichona i snaucera... E sad, znam da bichon zahteva cesto kupanje, pretpostavljam i pudla, snaucer ne u tolikoj meri.
 
Djoša:
Zorice ja bih s Vama se mogla jako mnogo dopisivati oko ovih rasa :)
Jeste li planirali koje slijedece leglo kineskih ćubastih i je li Viktor nasao novog vlasnika?

Victor je jos kod mene. Trazim mu vlasnike koji ce ga voditi na izlozbe najviseg ranga, ukljucujuci evropsku, svetsku... Ako mu ne nadjem takve vlasnike, ostace kod mene. Komplikuje mi stvari sto vec imam njegovog starijeg polubrata (po majci) inace bih ga bez dvoumljenja zadrzala.

Nisam planirala nova legla kineskih cubastih pasa. Sledece leglo ce biti kad prodam ovu stenad koju trenutno imam. Trenutno od kineskih imam 6 stenadi iz dva legla, cene su od 100 - 700 EUR zavisno od izlozbenog kvaliteta. Svi su, inace, tretirani isto, istu hranu jedu i vakcinisani su, cisceni... mazeni i pazeni bez razlike da li je stene izlozbeno ili za kucnog ljubimca.
 
Bi2:
He,he...šta sam rekla. Jeste, komšija Dule spada u najveće pse na svetu.Mislim da im je visina oko 85 cm. Moja komšinica, inače baka, znala je da dodje kod nas i da nam s vrata saopšti kako nije došla zapravo kod nas, nego kod Esa! I onda on njoj sedne u krilo ( ! ) i tako se maze, pričaju jedno drugom...da ne poveruješ, al bilo tako.

Ovo je sasvim tacno. Moji su kumovi imali dve doge. Divnih li pasa! Narav izuzetna, izgled fantastican. To su takodje psi za stan. Samo, njih mogu (dobro) drzati samo ljudi koji imaju dosta para. Kao prvo, vrlo je tesko ispravno podici stene doge. Do 1,5 godine on mora imati vrlo pazljivo odabranu ishranu (vrlo obilnu, za vlasnike malih pasa nezamisliva kolicina) uz dovoljno kretanja da bi se dobro razvio, da mu ne "padnu" ledja i ne dobije rahitis... A posle, nije toliko zahtevan. Dosta mu je lavor hrane i mnogo ljubavi. Takodje nije tacno da se ne linjaju. Doga se linja i njena se kratka dlaka zabada u mebl namestaja, tepihe i garderobu. Mozete je samo pincetom izvaditi. Doga takodje balavi. Kad protrese glavom, bale lete po celoj sobi, mogu zavrsiti i na plafonu.

Sedenje u krilu? Bas tako. Vi sedite, a on pridje i lepo vam guzu smesti u krilo i onda vam se sa obozavanjem upilji u facu. Predivni psi bez daljeg.

Doge imaju par smesno - bolnih stvari koje obozavaju da rade. Kao prvo, od mahanja njihovog repa vlasnici konstantno imaju modrice po nogama. Drugo, doga obozava da uzme u usta granu (sto veca, to bolje, to moze biti cela velika grana) zaleti se iza vas i proleti, usput vas "odnese" doticnim drvetom.

Doga je u stanu mirna i trudi se da ne rusi stvari. Verna je i divan drug. Ja ih obozavam, ali ipak za njih treba imati uslove, od finansijskih do vremena za setnju koja im je neophodna. Inace, jedna od doga mojih kumova imala je 105 cm u hrbatu. Ni veceg psa ni sladje dusice.
 
Afrodity:
Ja samo da dodam za jorkija, mislim da ti je to kao pocetniku bas pogresan izbor, i jorki ti zahteva 2 puta vecu brigu nego neki mnogo veci pas, sto zbog odrzavanja dlake vremenski, sto novcano kod kupovine mnogobrojne kozmetike koja ti je potrebna.. Inace, to su psi malo jaceg temperamenta i malo kraceg fitilja. Po meni, nikako jorki za pocetnika.
Bichon je sjajan izbor, mana-cena. Minijaturni snaucer odlican, mala pudla- odlicna za to sto tebi treba.
Sto se tice pomenutog smrada, mislim da se Andjelka nije dobro izrazila, ne smrde ostali psi, vec uprkos dobroj higijeni imaju neki svoj miris, sebi svojstven, sto nije slucaj kod recimo pudle, bichona i snaucera... E sad, znam da bichon zahteva cesto kupanje, pretpostavljam i pudla, snaucer ne u tolikoj meri.


Hvala ti, dala si mi konkretne savete i odgovore. Nisam znala to za jorkije, bas mi deluju na slici slatko. Mada, svi mali psi su kurceviti, koliko sam shvatila. Bisoni su mi lepi, mada sam mislila da se vise linjaju, izgledaju mi cupavije od pudli.
Znaci, toy pudla ili patuljasti snaucer. Videla sam slatke crno-bele, i deluju mi kao dobrice. A za toj pudle nemam reci, bas su mi kao pufne.
Ako imas jos neki savet, slobodno, nemam puno iskustva sa kucnim psima, imala sam samo velike ovcare i epanjel bretone, ali su oni bili u kucici u dvoristu.
 
Zorica-malizmaj:
Inace, kod nas ljudi znaju za pudle i maltezere, i... kraj. O njihovoj naravi ne znaju nista.

Vidim da se bas razumes u pse, videla sam i tvoje kineske kukmaste, i mnogo su slatki.
Mozes li ond ad ami kazes, po tebi, sta je bolji izbor - toy pudla ili patuljasti snaucer? I kakve su im naravi? Bisoni su slatki, ali kao sto neko rece, dosta skupi.
 
Neces pogresiti uopste ako se odlucis za jednu od te 2 rase, dakle mini snaucer ili toy pudla.... Mislim da su snauceri mnogo bolji cuvari, strasni su, kao pravi mali alarmi, inace obe rase su nadprosecno inteligentne. Sve je sad stvar tvog licnog ukusa i eksterijera psica koji ti vise odgovara...
Mislimda snaucer za nijansu manje zahteva odrzavanje po pitanju dlake od pudle. Pitaj ako te jos nesto zanima.
Pozz
 
Andjelka777:
Vidim da se bas razumes u pse, videla sam i tvoje kineske kukmaste, i mnogo su slatki.
Mozes li ond ad ami kazes, po tebi, sta je bolji izbor - toy pudla ili patuljasti snaucer? I kakve su im naravi? Bisoni su slatki, ali kao sto neko rece, dosta skupi.

Obe rase spadaju u temperamentne pse. Pudle su svakako inteligentnije. Snaucer (patuljasti) zna vrlo cesto da bude agresivan prema drugim psima i mnogi vlasnici svoje ljubimce ne smeju da puste sa povodnika. Prema ljudima vecinom nisu agresivni. Generalno, za obe rase vazi da su nepoverljivi prema strancima. Pudle su izuzetno inteligentne i brzo uce ali vrlo cesto nedruzeljubive i cesto ne vole decu. Obe rase moraju da se redovno uredjuju, sto je dodatni trosak. Toy pudla je vrlo skupa, patuljasta se moze naci po nizoj ceni. Niza cena psa podrazumeva i nizi kvalitet (kinoloski gledano). Pudle su, inace, izuzetno genetski zdrave i spadaju u veoma dugovecne pse - zive uglavnom preko 15 godina.
 
Zorica-malizmaj:
Pudle su svakako inteligentnije..
Uh, Zorice, cudi me takav odgvor od vas kao odgajivaca, inteligencija je vrlo idividualna stvar, a da ne pricamo o njenim vrstama, dovoljno je reci da su obe rase ekstremno inteligentne.
Zorica-malizmaj:
Snaucer (patuljasti) zna vrlo cesto da bude agresivan prema drugim psima i mnogi vlasnici svoje ljubimce ne smeju da puste sa povodnika. .
Ovo je velika zabluda, susretala sam se sa mnogo minijaturnih snaucera i skoro nijedan nije takav, ali su generalno svi dobri cuvari kuce.
Andjelka, ja ti bez obzira na rasu, savetujem da uzmes zenkicu, privrzenije su, mirnije i poslusnije.
 
Слажем се са Афродити - дефинитивно су женкице боље! Друго, ни ја никад нисам видела "агресивног" шнауцера, како великог, тако средњег и патуљастог! А срела сам се са доста њих ... и познавала врхунског одгајивача шнауцера ....
Ја сам имала 2 пекинезера за које важи репутација "пргав пас" и ниједан, ниједанпут није залајао на некога а камоли ујео.
Генерално гледано, не постоји глуп пас .... него глуп газда. Тако да не треба да полемишемо око интелигенције паса, сваки има неке своје особености, него око тога која је раса захвална што се тиче одржавања и држања у стану.
 
Afrodity:
Uh, Zorice, cudi me takav odgvor od vas kao odgajivaca, inteligencija je vrlo idividualna stvar, a da ne pricamo o njenim vrstama, dovoljno je reci da su obe rase ekstremno inteligentne.

Ovo je velika zabluda, susretala sam se sa mnogo minijaturnih snaucera i skoro nijedan nije takav, ali su generalno svi dobri cuvari kuce.
Andjelka, ja ti bez obzira na rasu, savetujem da uzmes zenkicu, privrzenije su, mirnije i poslusnije.

Ne bih zelela da se razvija bilo kakva polemika. Inteligenciju pasa su ispitivali na mnogo visem nivou nego sto je licno iskustvo, to se radi po odredjenim kriterijumima i na velikom uzorku. Rezultat je statisticke prirode i predstavlja rezultat ispitivanja velikog broja pasa. Kriterijum - koliko je pokusaja dovoljno psu da uspesno izvrsi komandu koju ne zna pre toga. Ja ne drzim pudle i nije mi bitno da ih u tom smislu reklamiram, to su izvestaji koji postoje. Naravno da svi psi imaju svoju "namenu" i da se zna sta se ocekuje od lovackog, sta od sluzbenog, .... Nikada nisam rekla da postoji glup pas. Ja imam i kineske cubaste pse koji spadaju u neku, cini mi se trecu ili cetvrtu grupu i nemam kompleks zbog toga. To uopste ne znaci da su glupi, jer su svi psi inteligentni (tj. sposobni da uce).

Sto se tice patuljastih snaucera, to sam rekla jer ih nekoliko znam takvih (vrlo agresivnih). Ja nikada nisam gajila snaucere ali iz price sa odgajivacima upravo to cujem sto sam rekla - to se odnosi samo na patuljaste snaucere. Ako gresim izvinjavam se vlasnicima i odgajivacima, informacija upravo potice od odgajivaca (snaucera). Zaista ne bih volela da se ikome zameram, racunajte kao da na tu temu nisam nista ni rekla.

Sto se tice izbora pola, da, ja takodje vise volim zenke jer su privrzenije, mirnije i poslusnije. Dok nisam pocela da se bavim uzgojem, nikada nisam imala muzjaka, imala sam samo zenke. Ipak ima osoba koje vole muzjake, kao moja kuma recimo i moja mladja cerka... i jos njih... Moja kuma upravo sa simpatijom kaze "ma blentavi muzjak'. Zapravo je bitno voleti psa i on ce visestruko uzvratiti a to je nesto najlepse sto se od njih moze dobiti, beskrajna ljubav do obozavanja.
 
Da, te rang liste pasa po inteligenciji su formirane upravo po tome koliko je pokusaja dovoljno psu da uspesno izvrsi komandu, sto ne znaci da oni koji je ne izvrsavaju su manje inteligentni. Npr da navedem rasu shar pei....
Taj ce uvek da radi sta on misli da je najbolje :), jednostavno ima pasa kojima je misija da udovolje gazdi i tako se i postavljaju, ali ako to posmatramo, onda bi trebalo i reci da upravo ti psi koji najbrze ponove komandu i najbrze je zaborave i treba im rada da bi se potsetili, dok sa druge strane imamo jednog sarplaninca, mrcinu sa kojim se npr natezes ceo dan da odradi komandu, i na kraju kad mu dosadis on je odradi, ali je vise nikad ne zaboravi, a ko zna gde je plasiran jadnicak na tim listama..
Sve je to relativno....
 
Mislim da je to rangiranje po izvrsavanju komandi veoma relativno, jer recimo moj pas nije nikako hteo da ga naucim da da sapu, i do dana danasnjeg nece da mi donese lopticu, ali zato zna da kad dodjemo iz setnje da ne landara po kuci nego sedne ispred kupatila i ceka da mu kazem ajd na kupanje i malo mu pripomognem da uskoci u kadu, cak zna da kad mu operem zadnje sape da su na redu prednje i sam se okrene da bi ih lakse oprala, jos zna da se pod keksic podrazumeva njegova poslastica, takodje je naucio sta se podrazumeva pod lopticom i da mu se plisana igracka zove Meda a plisana patkica le kvak. E sad neko ko bi njegovu inteligenciju merio po tome da li ce mu doneti lopticu, dati sapu ili izvrnuti se na ledja, grdno bi se razocarao. Tako da hocu da kazem da je sve relativno.
 
Zorica-malizmaj:
Toy pudla je vrlo skupa, patuljasta se moze naci po nizoj ceni. Niza cena psa podrazumeva i nizi kvalitet (kinoloski gledano).


Sta znaci to da su skupi, znas li okvirnu cenu za jedne i druge? I da li je bolja patuljasta ili toy, mislim, ima li neke bitne razlike osim u velicini?
A sto se tice temperamenta psa, ja mislim da ima velike veze kakav je gazda. Vidjala sam rotove koji su kao cica-mace, ali i dva u komsiluku koji su napali ljude. Jedan je cak i napao svog gazdu dok ga je kupao, pokidao je momku ruku, imao je nekoliko operacija zbog toga.
Mene su moji psi uvek slusali, ja nisam za to da se psi ili bilo koji ljubimac tuce, a vidim po gradu da vecina vice na psa ili ga tuce. Takvim ljudima izgleda treba neko slabiji od njega da se izivljava, a ne ljubimac. Ja sam imala sijamca jako dugo, i imao je temperament psa, ali je znao da nesto ne sme da radi samo po tonu mog glasa, nikad ga nisam tukla. Ljubav sva vrata otvara...
 
Afrodity:
Neces pogresiti uopste ako se odlucis za jednu od te 2 rase, dakle mini snaucer ili toy pudla.... Mislim da su snauceri mnogo bolji cuvari, strasni su, kao pravi mali alarmi, inace obe rase su nadprosecno inteligentne. Sve je sad stvar tvog licnog ukusa i eksterijera psica koji ti vise odgovara...
Mislimda snaucer za nijansu manje zahteva odrzavanje po pitanju dlake od pudle. Pitaj ako te jos nesto zanima.
Pozz

Ja sam tako i suzavala krug, gledala na netu gomilu slika pasa koji dolaze u obzir i tako suzila na ova dva. Obe vrste su mi lepe, aprikot pudle i crno-beli patuljasti terijeri pogotovo.
 
Zorica-malizmaj:
Ovo je sasvim tacno. Moji su kumovi imali dve doge. Divnih li pasa! Narav izuzetna, izgled fantastican. To su takodje psi za stan. Samo, njih mogu (dobro) drzati samo ljudi koji imaju dosta para. Kao prvo, vrlo je tesko ispravno podici stene doge. Do 1,5 godine on mora imati vrlo pazljivo odabranu ishranu (vrlo obilnu, za vlasnike malih pasa nezamisliva kolicina) uz dovoljno kretanja da bi se dobro razvio, da mu ne "padnu" ledja i ne dobije rahitis... A posle, nije toliko zahtevan. Dosta mu je lavor hrane i mnogo ljubavi. Takodje nije tacno da se ne linjaju. Doga se linja i njena se kratka dlaka zabada u mebl namestaja, tepihe i garderobu. Mozete je samo pincetom izvaditi. Doga takodje balavi. Kad protrese glavom, bale lete po celoj sobi, mogu zavrsiti i na plafonu.

Sedenje u krilu? Bas tako. Vi sedite, a on pridje i lepo vam guzu smesti u krilo i onda vam se sa obozavanjem upilji u facu. Predivni psi bez daljeg.

Doge imaju par smesno - bolnih stvari koje obozavaju da rade. Kao prvo, od mahanja njihovog repa vlasnici konstantno imaju modrice po nogama. Drugo, doga obozava da uzme u usta granu (sto veca, to bolje, to moze biti cela velika grana) zaleti se iza vas i proleti, usput vas "odnese" doticnim drvetom.

Doga je u stanu mirna i trudi se da ne rusi stvari. Verna je i divan drug. Ja ih obozavam, ali ipak za njih treba imati uslove, od finansijskih do vremena za setnju koja im je neophodna. Inace, jedna od doga mojih kumova imala je 105 cm u hrbatu. Ni veceg psa ni sladje dusice.
Hi,hi... :grin: podsetila si me ovim postom na izreku moga muža -"vaša ljubav je bolna". Kad se moj dogi od sreće okrene u mestu, a repina duga metar, pa mlatne po butinama ne da ostaju modrice, nego imaš utisak da ti je bičem presekao nogu! E, da, i balavi. Tačno je, al smo mu brisali bale (kad vidimo) Što se tiče hrane, to je oko kg. hrane dnevno, u jednom obroku. Mislim, da smo više para dali za Kaforten, kalcijum tablete (4 dnevno ! ) i ostale lekarije nego za klopu. Neko će dati za šišanje pudlici toliko para koliko smo mi za lekiće dogiju. Dodje mu na isto. Ali, istina je da su u kući nečujni, da ne prave štete..pa, imala sam utisak da je ljudsko biće samnom u kući! Ova dva mačeta su mi za par meseci napravili toliko štete..i tako su bučni.. :grin:
 
Andjelka777:
Sta znaci to da su skupi, znas li okvirnu cenu za jedne i druge? I da li je bolja patuljasta ili toy, mislim, ima li neke bitne razlike osim u velicini?

Mislim da ce biti dovoljno da okrenes par oglasa kao odgovor na ovo pitanje. Najbolje bi bilo kada bi neki vlasnik ili jos bolje odgajivac pudli dao odgovor na pitanje o razlici. Da, razlika postoji, ja opet mogu napisati sta su mi rekli odgajivaci pudli ali najbolje bi bilo da se oni umesaju u pricu.
 
Zorica-malizmaj:
Mislim da ce biti dovoljno da okrenes par oglasa kao odgovor na ovo pitanje. Najbolje bi bilo kada bi neki vlasnik ili jos bolje odgajivac pudli dao odgovor na pitanje o razlici. Da, razlika postoji, ja opet mogu napisati sta su mi rekli odgajivaci pudli ali najbolje bi bilo da se oni umesaju u pricu.


Vidim da se nijedan odgajivac pudli nije javio, pa bi onda ti mogla da mi odgovoris o razlici i sta je bolje uzeti. Zvala sam oglase, cene osu oko 200-300eu za tojeve i patuljaste, skoro isto. S papirima, naravno.
 
Andjelka, moras da shvatis da ti niko ne moze reci kojeg psa da uzmes, mi ti mozemo reci neke osnovne karakteristike, a izbor je na tebi i samo na tebi. Lepo uzmi i pozovi te brojeve iz oglasa i popricaj sa odgajivacima konkretne rase koja te zanima.
To se bre tako radi.
Sve nedoumice ces resiti na taj nacin.
Inace, tako se razaznaje dobar odgajivac od loseg, jer onaj koji nece da ti izadje u susret i objasni sta te interesuje niti je navoljno covek, niti je dovoljno posten, niti je dovoljno profesionalac i kupovinu kod takvih ljudi izbegavaj da ne bi zazalila kasnije....
 

Back
Top