Haski tribunal - sud za Srbe? + Кандићка: "Нисам компетентна"

GazdaMilutin:
Sta reci o "sudu" koji generala Jokica, Srbina osudi na 8 godina zatvora zbog granatiranja Dubrovnika, a Nasera Orica, Bosnjaka osudi na 2 godine zatvora zbog unistenja 156 srpskih sela i ubistva 3.000 Srba?
Naser Oric, nije osudjen za to.Niko ko je osudjen, za unistenje 156 kuca i 3000 ubistava, ne moze biti osudjen na dve godine.Sto se tice sela i gradova koja se nalaze u 3. i 5. tacki njegove optuznice za to nije proglasen krivim..Kazenjen je po prvoj i drugoj tacki, jedna je za nesprecavanje ubistva (cini mi se 6 ili 7, mogu da proverim) , a druga za nesprecavanje okrutnog postupanja.

Samo bih zamolila postavljaca teme, da time sto sam mu objasnila da Naser Oric nije OSUDJEN (mozda je bio optuzen za sve to, a mislim da nije) za ovo sto je on naveo, ne ispadne kako ja sve to poricem, i kako umanjujem i ponizavam zlocin nad Srbima.
 
GazdaMilutin:
Ma znam da nije osudjen. Ispade da za ubistvo 3.000 Srba iz Srebrenice i okoline niko nije kriv.I ako se zna da je Naser Oric bio komadant i bog i batina tamo - opet niko nije kriv po Hag za ubistva 3.000 Srba.

Po ovome se najbolje vidi da je to jedna totalno antisrpska organizacija za koju zivot Srbina ne vredi kao zivot drugog coveka.
pa sta ti mislis da je za to kriv sud u hagu :roll: ili samo zatvaras oci pred realnisti
 
Sasvim slucajno ispred sebe imam sazetak presude Naseru Oricu....
Za sve te ljude koji su ubijeni on nije kriv po prsudi, navodno nije bilo dokaza,.Kriv je za 6 ili 7 ljudi, pisu i imena, koje nije sprecio.

A sto se tice sela za koje je bio optuzen,(dakle za to paljenje i rusenje kuca je bio optuzen) takodje navodno nije bilo dokaza, pa je zbog toga po tim tackama optuznice proglasen krivim.
 
pilgrim_kg:
Sasvim slucajno ispred sebe imam sazetak presude Naseru Oricu....
Za sve te ljude koji su ubijeni on nije kriv po prsudi, navodno nije bilo dokaza,.Kriv je za 6 ili 7 ljudi, pisu i imena, koje nije sprecio.

A sto se tice sela za koje je bio optuzen,(dakle za to paljenje i rusenje kuca je bio optuzen) takodje navodno nije bilo dokaza, pa je zbog toga po tim tackama optuznice proglasen krivim.
da,to je nepobitno i presuda je donesena na temelju predocenih dokaza,da predocenih,ali ne i postojecih
 
Haski sud je oslobodio Nasera Orica komandne odgovornosti jer po njima on je bio samo tamo obican pandur nista vise komandant je bio svako pojedinacno i ako se zna da je jos 1993. godine od strane Alije Izetbegovica Naser Oric bio postavljen za komadanta 7 korpusa AR BIH.

Ova pilgrim i dalje ima potrebu da umanjuje i opravdava nekaznjavanje zlocina onih koji su ubijali Srbe.
 
pilgrim_kg:
Sasvim slucajno ispred sebe imam sazetak presude Naseru Oricu....
Za sve te ljude koji su ubijeni on nije kriv po prsudi, navodno nije bilo dokaza,.Kriv je za 6 ili 7 ljudi, pisu i imena, koje nije sprecio.

A sto se tice sela za koje je bio optuzen,(dakle za to paljenje i rusenje kuca je bio optuzen) takodje navodno nije bilo dokaza, pa je zbog toga po tim tackama optuznice proglasen krivim.


Kriv je po komandnoj odgovornosti jer je bio komadant 7 . korpusa AR BIH. Po istovetnom krivicnom delu hrvatski general Blaskic je osudjen na 45 godina zatvora. A Naser Oric oslobodjen.

I ti hoces da kazes da za ubistva 3.000 Srba nije niko kriv? Naser Oric je nevin covek? A ako nije on kriv ko jeste?
 
GazdaMilutin:
Haski sud je oslobodio Nasera Orica komandne odgovornosti jer po njima on je bio samo tamo obican pandur nista vise komandant je bio svako pojedinacno i ako se zna da je jos 1993. godine od strane Alije Izetbegovica Naser Oric bio postavljen za komadanta 7 korpusa AR BIH.

Ova pilgrim i dalje ima potrebu da umanjuje i opravdava nekaznjavanje zlocina onih koji su ubijali Srbe.

Prvo ja za tebe nisam ova. neka ti to bude jasno.
Sledece, ti si decko ili slep ili glup.Sta sam ja to napisala sto umanjuje zlocine nad Srbima?
 
GazdaMilutin:
Kriv je po komandnoj odgovornosti jer je bio komadant 7 . korpusa AR BIH. Po istovetnom krivicnom delu hrvatski general Blaskic je osudjen na 45 godina zatvora. A Naser Oric oslobodjen.

I ti hoces da kazes da za ubistva 3.000 Srba nije niko kriv? Naser Oric je nevin covek? A ako nije on kriv ko jeste?
Ti stvarno nisi normalan...JA GOVORIM O PRESUDI, ne o mom licnom stavu....
Koji si ti frik, ajde citaj malo...uzmi nadji temu o Naseru Oricu, pa ces da vidis ko je sta pricao.....zaludni covece
 
Pa napisala si da nije kriv po odluci Haga, tj da je nevin. A ja sam prilozio identicnu presudu tog istog nazovi "suda" po kojoj bi trebalo da bude kriv na osnovu komandne odgovornosti.

To je jos jedan dokaz da je Haski tribunal u stvari "sud za Srbe i samo Srbe"

Pa ti haski zlocinci drze Seselja vec vise od 3 godine u zatvoru bez sudjenja. Takve stvari se mislim ne rade vise ni u Republici Kongo i Dzibutiju . I oni sebi uzimaju za pravo da nama drze pridike.

Pa nasi sudovi su za njihove zlocinacke - izmislili pravdu.
 
naser oric je osudjen presudom haskog suda na temelju dokaza koji su prezentirani sudu,a ne na temelju dokaza koji za njegov slucaj postoje i validni su.prema tome
presuda suda je relevantna.nezadovoljstvo i dernjanje na haski sud u ovom procesu je bezpredmetno.jasno je ko nije dostavio dokaze i pripremio ekipu svedoka za ovo sudjenje.
valjda ce se saznati jednom i zasto,u sta sumnjam.
 
GazdaMilutin:
To je jos jedan dokaz da je Haski tribunal u stvari "sud za Srbe i samo Srbe"

Pa ti haski zlocinci drze Seselja vec vise od 3 godine u zatvoru bez sudjenja. Takve stvari se mislim ne rade vise ni u Republici Kongo i Dzibutiju . I oni sebi uzimaju za pravo da nama drze pridike.

Pa nasi sudovi su za njihove zlocinacke - izmislili pravdu.

Šešelj je robijao za vreme tileta jer se on bojao Velike ili bilo kakve Srbije, Šešelj robija i danas jer se evropa isto tako boji bilo kakve jake Srbije....sve to ista bagra, tiletovi i evropska 'demokratska' đubrad :D:D:D
 
pilgrim_kg:
Samo bih zamolila postavljaca teme, da time sto sam mu objasnila da Naser Oric nije OSUDJEN (mozda je bio optuzen za sve to, a mislim da nije) za ovo sto je on naveo, ne ispadne kako ja sve to poricem, i kako umanjujem i ponizavam zlocin nad Srbima.
GazdaMilutine,jesi li ti ovo procitao?
pilgrim je jasno rekla da NE porice zlocin nad Srbima.Sto pocinjes konfrontaciju bez potrbe.Na taj nacin samo bacas u drugi plan zlocin,jer ce tema da predje u prepirku,koja je po pravilu sama sebi svrha.A svrha tvoje teme...ode u vetar.Kako hoces...
 
fosilvaso:
Šešelj je robijao za vreme tileta jer se on bojao Velike ili bilo kakve Srbije, Šešelj robija i danas jer se evropa isto tako boji bilo kakve jake Srbije....sve to ista bagra, tiletovi i evropska 'demokratska' đubrad :D:D:D
Koncept Velike Srbije je toliko daleko od realizacije,da stvarno ne vidim logiku u ovoj tvojoj tvrdnji.Tanko je to.
 

Back
Top