firewall iautomatic updates

Zasto mislis da nema potrebe za update-ovima i po chemu je Microsoft Windows Firewall toliko dobar. Da bi i ostali ljudi na ovome forumu znali kada im bude zatrebala pomoc, koja je prvenstveno razlika u tome sto si napisao.
 
Dobro koristis ceo paket Office-a ( da tako kazemo). Office sam po sebi ne zahteva toliko ram memorije i procesorske jachine da bi ti on pravio problem.

Bitan je AutoCad. Ukoliko koristis ranije verzije AutoCad-a (recimo 14, 2002). Onda ti nece praviti problem. Ukoliko koristis nove verzije 2005, 2006, 2007. Imaces problema, jer jedu dosta resursa ram memorije, takodje ukoliko imas velike crteze potreban je i jak procesor da ih obradi, samim time moj savet je da predjes na ranije verzije.
Player-i su manje bitni. Antivirus. Moj savet ti je da promenis svoj antivirus (sto zbog toga da je na losem glasu, sto zbog toga da njegov search engine za pronalazenje virusa daleko "gluplji" da tako kazem. Toplo ti preporuchujem da uzmes Avast antivirus. Daleko je bolji, ne zauzima toliko puno ram memorije. I savrseno zavrsava sve potrebe. Takodje imas dodatne opcije za P2P mrezu, kontrolise saobracaj u intranetu i internetu, pazi na SMPT i POP3 protokole (sve u svemu dobar je). Sa njim savrseno funkcionise i Zone Alarm firewall.
E sada. Mozes da ubrzas svoj rachunar ukidajuci neke stilove svome windows-u. Tako sto ces iskljuchiti neke servise koji ne trebaju. Start, Control panel, System, Advanced, Performance. Tu mozes iskljuchiti efekte koji nisu potrebni. Takodje i na desni klik na desktop, Properties, Apperance, Effects. Tako ces dobiti na dodatnoj ram memoriji i mocices brze aplikacije otvarati i raditi u njima.
 
Ne postoji jednostavnije objasnjenje od ovoga koje sam naveo. Samo prati putanje koje sam ti napisao.

Start, Control panel, System, Advanced, Performance. U kartici performance option, Visuall Effects (definises sta od pomenutih vizuelnih efekata ne zelis da koristis ili zelis). U Advanced (koji ce system imati veci prioritet, da li ce programi biti bitniji u radu ili drugi procesi van programa unutar sistema), da li ce momorija biti prvenstveno zaduzena za programe ili za systemski cash na hard disku u koji ce da stavlja privremeni cash neke aplikacije koja je pokrenuta, takodje imas i opciju DEP (Data execution prevention) za bezbednost, kontrolise memoriju, to jest nadgleda njen pravilan rad, dodatna opcija zbog virusa i stetnih programa u SP2, imas dodatni help fajl na toj kartici).


Mozes takodje da otkucash start, run, msconfig. tako ces odrediti sta od zeljenih programa ce se podici po defaultu nakon podizanja systema. Tako ces dobiti na brzini podizanja tvoga operativnoga sistema. Drugim rechima nepostoji laksi odogovor za ovo. Ako ne razumes ono sto ti pisem. Batali sve, i nosi kod prvog momka koji se bar malo razume u rachunare da ti podesi kompijuter i internet.
 
Ako imas jaku i stabilnu konekciju, moj ti je savet da ostavis ukljuchenu opciju za Automatic Update. Ako imas dial up. Gasi. Za iskljuchivanje uzbuna i poruka, odes na Control Panel. Izaberi ikonu Security Centar, zatim Change The Way Security Center Alerts Me. Tu mozes da definises, sta od ponudjenih opcija zelis da iskljuchis da ti nebi smetalo u toku rada.
 

Back
Top